Skocz do zawartości

Rower -geometria


Rekomendowane odpowiedzi

Sam PressFit nie jest niczym złym. Problemem jest jak został źle wykonany (tolerancja). A w rowerach z tej fabryki wykonanie czasem pozostawia do życzenia. Koła masz słabe ale być może dobry mechanik mógłby popracować nad ich lepszym uszczelnieniem i dałby więcej smaru gdzie trzeba. 

Jaw w swoim rowerze na PressFicie nie mam żadnych problemów. Koła takie jak w tym Treku sprzedałem za 500 i kupiłem porządne bezproblemowe za 1700. I nic nie dotykam.

Odnośnik do komentarza

ale to ciche trykanie pozostało...generalnie jak jadę rowerem, nei jest on już do końca "bezgłośny" i nie słychać tylko szumu, jak to w treku piszą:

 

Skąd mam wiedzieć, kiedy czas na serwis roweru?

Jeżeli podczas jazdy słyszysz coś więcej niż szum wiatru, Twój rower wymaga trochę czułości! Innymi oznakami są piszczące hamulce, klikanie lub ocieranie i problemy przy zmianie biegów.

 

Odnośnik do komentarza

ostatnie pytanie, dziś jechałem w podziemny garażu i mogę pokazać, dokładnie jak wygląda problem, jest to takie tykanie cykliczne, czy to reklamować, czy jak pisał ktoś aby jeździć i nie wsłuchiwać się:

h ttps://youtu.be/iH1FenkpLH8

 

Chciałbym zauważyć, ze jest to rower za niemałe pieniądze i przebieg zaledwie 150km

Odnośnik do komentarza

Rower zawiozlem do serwisu. Wymieniono hak przerzutki i jest duzo lepiej. Slychac jednak tykanie i serwisant podejrzewa zapadke w zebatkach. Jak sie kolo reka kreci i trzyma to w pewnym momencie czuc w rece nawet taką nierownosc przy kreceniu. Hak wymienuany na moj koszt bo mowilem, ze bylem w decarhlonie i stwierdzili ze krzywy wiec zaczeli prostowac.... ponoc nawet przerzutke zle zalozyli wtedy....

Odnośnik do komentarza

btw, nasmarowali mi łańcuch i powiedzieli, ze powinienem dbac o niego, wymagał smarowania, przejechane 200km.

Polecili jakiś smar za ok 50zł i odtłuszczacz

Odtłuszczacz Bontrager Degreaser

za 85zł

Czy to jest uczciwa cena, czy płacę za markę? Co polecacie do takiej jazdy typowo po miescie, czasem las...generalnie nie mecze roweru po piasku i błocie...ot takie jazdy rekreacyjne

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...