Skocz do zawartości

Trasy mtb - Warszawa centrum oraz połdunie od Warszawy


sl66

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy w rejonie samej Warszawy oraz miejscowości na południe są jakieś ciekawe trasy na mtb? Jeździłem tam trochę, ale głównie znalazłem trasy gravel lub road plus (np. Chojnowski Park Krajobrazowy; Zimne Doły; Górki Szymona; Górka Kalwaria głównie asfalt, trochę przez pola).

Edit: Chodzi mi oczywiście o trasy, gdzie mtb będzie już miał przewagę nad gravelem (komfortem lub zdolnościami terenowymi), a nie że przez np. przez Chojnowski Park Krajobrazowy też da się przejechać na mtb ?

Odnośnik do komentarza

Jest tam kilka tras/ścieżek. Zwykle ta najbliższa wodzie jest trudniejsza. Błoto, zwalone drzewa, krzaki. A te dalsze to drogi utwardzone i nawet asfalt. Nie jechałem po całości dłuższym odcinkiem, lecz fragmentarycznie. Nie mam gpx. Musisz rozkminić temat dokładniej. Czasami można/trzeba zmienić stronę rzeki, np. mostem na Gocławiu i/lub na S2. Ścieżki rowerowe na wałach przeciwpowodziowych są fragmentami żwirowe (Gocław-S2, zachodni brzeg Wisły) i też z kostki (Gocław -Miedzeszyn, wschodnia strona rzeki).

PS: Góra Lotników k Józefowa - są tam trasy dla MTB i jest też skocznia dla rowerzystów z dobrą formą. 

Odnośnik do komentarza

Masz kilka propozycji z tego forum. Dojedziesz z centrum i z powrotem na rowerze lub komunikacją.  
Coś mi się nie udaje wkleić linków, więc podaję tytuły moich wpisów w dziale Trasy Rowerowe:
- Taras nad Wisłą, Rezerwat Wyspy Zawadowskie,
- Doliną rzeki Mienia,
- Glinianka - Otwock, doliną rzeki Świder,
- Dla gravelowców - blisko Warszawy.

Jeżeli rozpoznasz jakieś inne atrakcyjne przejazdy na południu Warszawy - dawaj cynk. Skorzystam chętnie. 
 

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem kiedyś sobie fajną trasę gravelową po Chojnowskim Parku Krajobrazowym i okolicach. Poniżej foto. Najpierw wyjechałem ddr wzdłuż Puławskiej z Warszawy, dojeżdżam do Piaseczna. Tam pokręciłem się trochę, z naciskiem na piękny park w rejonach ulic Jaworowej, Cisowej itp. Prosto stamtąd odwiedziłem Górki Szymona. Groblą wzdłuż stawów dojeżdżam do asfaltu i skręcam w lewo w ul. Dzikich Gęsi. Zaraz potem odbijam w prawo w las i jadę na Zimne Doły. Potem trochę się kręcę po Lasach Chojnowskich, i przez Żabieniec, Piaseczno, Józefosław (ul. Julianowska) dojeżdzam do Lasu Kabackiego. Kilka fotek z tej trasy wrzuciłem w tym poście:  https://roweroweporady.pl/f/topic/9695-pierwszy-gravel-full-na-rynku/#comment-67138

Całość z Mokotowa Stegny wyniosła 62km.

image.thumb.jpeg.ea485cd4344eec35c518ab1d32e88533.jpeg

PS. Kiedyś zrobiłem też dłuższą wersję tej trasy, tj. z Lasów Chojnowskich pojechałem do Góry Kalwarii, powrót stamtąd klasycznie. Wyszło wtedy 85km o ile pamiętam.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Temat już stary, ale moge polecić fajne trasy w kierunku na Ossów i Zielonke np. Mosty Kalińskie czy bliżej tereny za Mokrym Ługiem. Da się gravelem spokojnie, pod warunkiem że jest sucho. Jak popada to błoto jest takie że nawet na szerokiej oponie będzie cięzko.

 

Dodatkowa atrakcja jest taka ze na trasie trzeba być czujnym czy jeszcze jesteśmy w lesie, czy już na poligonie. Są znaki bardzo gęsto gdzie nie wolno, w ciagu dnia bardzo często towarzyszą nam odległe wystrzały z broni maszynowej a czasem nawet z czegoś większego kalibru. ?

Odnośnik do komentarza

 

29 minut temu, tygrysek napisał(a):

Ossów i Zielonke np. Mosty Kalińskie

Też tam jeździłem ? fajne trasy, no i dochodzi element ryzyka w postaci bliskich odgłosów wystrzałów. Kiedyś wyjechałem prosto na polanę z usypanym wielkim wałem jako kulochron i tabliczką 'strzelanie z ostrej amunicji, grozi śmiercią'. Dziwne trochę, że te tereny nie są odgrodzone, dotarłem tam bez problemu z ulicy, po drodze była tylko jedna tabliczka ostrzegawcza.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, sl66 napisał(a):

Masz na myśli wał prawej stronie Wisły? Tam chyba można jeździć rowerem, a przynajmniej niedawno tam byłem i widziałem wielu rowerzystów ? 

Tak. Z tego co czytałem to obecnie po wale powodziowym można jeździć rowerem, ale  jedynie po ścieżce rowerowej albo po wytyczonym tam szlaku dla rowerów.    

problem wziął sie stąd że kiedyś to było wykroczenie i miało na celu ochronę wałow, ale jak zaczęli budowac Wislaną Trasę to zmienili przepisy. O ile pojęcie ścieżka rowerowa jest jednoznaczne, to szlak rowerowy juz niekoniecznie

 

Ja bardzo załuję że na Mazowszu jest takie dziadostwo ze ścieżkami rowerowymi i nikt nie pomyślał żeby np. chociaż utwardzić kruszywem wały na Wiśle żeby zrobić namiastkę takiej WTR. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...