Skocz do zawartości

Jaki rower wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chciałem zwodzić żadnej dyskusji na manowce, co najwyżej "zaświadczyć" (?) że taki Romet jest spoko propozycją, szczególnie że to jego przedział cenowy gdzie ma dość szeroką ofertę. Ramy zaś i są OK jakości i mają dożywotnią gwarancję. 

Przynajmniej te aluminiowe dożywotnio, nie wiem jak to wygląda z karbonowymi. Słyszałem o przypadku pęknięcia ramy w największym rozmiarze modelu Monsum, ale to pękło znajomemu z teamu fabrycznego Rometa. Chłop na schwał, wyścigi... Chyba OK że coś tam nie wytrzymało takiej eksploatacji, zdarza się.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, tmax napisał(a):

Znowu się zaczyna niepotrzebna dyskusja. W przedziale cenowym do 3 - 4 tysięcy nikt nie robi zaawansowanych ram. Spec też tłucze ramy na Taiwanie i do podstawowych Rockhopperów ładuje osie na zaciski, napędy Micro - Shita, Suntoury XCT, XCM i sprzedaje to za 4 tysiace. Porządny rower MTB od Speca zaczyna się od Chisela a nie każdy potrzebuje i chce kupować rower za 10 tysięcy. Tańsze wersje Sirrusa to tez marny osprzęt. Za około 4 tysiące nic wartościowego ponad to co niezbędne by rower jeździł od Speca nie dostaniemy:)

Jest dokładnie tak jak napisałeś z tą różnicą że najtańsze Spece, czyli te oznaczone jako A1 czyli zwykłe alu 6061 są tłuczone w Chinach. Dopiero wyższe modele począwszy od Chisela są robione w wysokospecjalizowanych fabrykach Meridy i Topkey na Tajwanie. Osobiście nie kupiłbym żadnego nowego Speca. Ubolewam że jeżdżę prawie na samych Specach a nie na jakichś polskich czy choćby europejskich ramach. Ale jak się szuka używki, a kupuję albo używki albo na mega wyprzedaży to Spec zwykle wychodzi bardzo korzystnie.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, jajacek napisał(a):

Wpasujesz się i w M i w L. U mnie rama na wysokość na wysokości suportu czyli środka korby ma 77 cm wysokości. Pamiętaj że jeździsz w butach i wszelkie stawanie nad ramą w nich powinno być mierzone. U mnie odległość od końca siodełka do kierownicy wynosi 55 cm. Jak masz duży zasięg rąk (ja mam 182) to sugeruję L. Jak masz łapy ja Tyranozaurus Rex to M ?

Dzwonilem do sklepu i osoba tam mega mi podpowiedziała i pomogła. Nawet pracownika z moim wzrostem i parametrami przymierzyła u wysłała mi zdjęcie. Na tej M wygląda jakby był rower za mały ? postawiłem na L. Zaryzykuje. Także dodała, że jak robią pomiary jakimiś laserami fit coś tam ? to sepc jakby zaniżał te wartości tam. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jajacek napisał(a):

Jest dokładnie tak jak napisałeś z tą różnicą że najtańsze Spece, czyli te oznaczone jako A1 czyli zwykłe alu 6061 są tłuczone w Chinach. Dopiero wyższe modele począwszy od Chisela są robione w wysokospecjalizowanych fabrykach Meridy i Topkey na Tajwanie. Osobiście nie kupiłbym żadnego nowego Speca. Ubolewam że jeżdżę prawie na samych Specach a nie na jakichś polskich czy choćby europejskich ramach. Ale jak się szuka używki, a kupuję albo używki albo na mega wyprzedaży to Spec zwykle wychodzi bardzo korzystnie.

Udało mi się znaleźć za 4,5 tys więc fajna przecena,. Choć już widziałem sirrius 3 ttlko, że czerwony za 4,1 tys. Nie chcę używanego, kupuje zawsze nowe rzeczy... I tak z mojego górala 20 letniego to będzie dla mnie mega skok. Jak ładowanie na księżycu. ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...