Skocz do zawartości

Wszechstronny MTB HT w cenie do ok. 10 k


Rekomendowane odpowiedzi

To czekam na opinie @jajacek odnośnie, tego epica, czy warto.

Bo w Cube troche te ograniczenie sztycy mnie martwi. Mierzyłem w ostatnich dniach w swoim obecnym rowerze, czy te 10 cm będzie wystarczające - w teorii jest ok -  w pozycji maksymalnego wysunięcia na którym jeżdżę opuszczenie 10 cm jest w miarę wystarczające do jazdy w terenie przy średnich nachyleniach. Ale zastanawiam się czy w miarę progresu, te 10-12 cm nie okaże się za mało. Wiadomo, że rower to nie dziecko i zawsze można sprzedać, no ale pytanie jak szybko i w jakich pieniądzach ? 

Odnośnik do komentarza

Dzięki wszystkim za pomoc.


Ostatecznie zdecydowałem się na Cube ?

W temacie sztycy trochę pogrzebałem, pomierzyłem, przemyślałem. 100-120 mm jest pewnym ograniczeniem, ale nie będę jeździł w na tyle zmiennym terenie, żebym potrzebował aż 150-170 mm - może w rowerze typowo trailowym tyle bym potrzebował. Tutaj bardziej będzie ograniczała mnie geometria roweru (potencjalne trasy, na które taki rower się nadaje), a niekoniecznie zakres działania droppera. Na jakichś sporych nachyleniach gdzie rzeczywiście byłoby konieczne całkowite opuszczenie sztycy (w obecnym rowerze przy tej samej długości rury podsiodłowej co w cube, dlugość sztycy z pozycji na której jeżdżę, to minimalnego opuszczenia to 15cm), ten rower raczej nie będzie jeżdżony

 

Odnośnik do komentarza
Cytat

Tak sobie myślałem, co rozumiesz przez jazdę w górach? Jest mała szansa, że Ty nawet nie potrzebujesz myk myka ? Na taki świeradów np. myk myk w moim odczuciu nie jest potrzebny.

Tak tylko dodam moje osobiste odczucia odnośnie opuszczanej sztycy plus to co zaobserwowałem u moich znajomych. Sam mam 192cm wzrostu i widzę, u znajomych że opuszczane sztyce często zachwalają właśnie osoby wysokie. Wysoko umieszczone siodełko oznacza wysoko umieszczony środek ciężkości dużo wyżej niż u osób niższych. 

Mnie opuszczana sztyca daje dużo większa pewność siebie na stromych nierównych zjazdach. Po prostu jak zejdę w dół na kolanach to zupełnie inaczej odczuwam zjazd niż jak stoję na pedałach z tyłkiem wysoko nad siodełkiem. Opuszczanie sztycy starałem opanować tak że robię to błyskawicznie nawet przed krótkimi zjazdami. 

To trochę jak np. z jazdą na rolkach, osoby niskie często mogą jechać szybko na lekko ugiętych nogach a osoby wysokie muszą mocno ugiąć kolana żeby środek ciężkości obniżyć.

Ale sam jestem początkującym kolarzem MTB więc może w przyszłości wyrzucę opuszczaną sztycę i będę śmigać bez niej ?

Odnośnik do komentarza

Dropper mi też chodzi po głowie. A w tym co piszesz, może być sporo racji. Wprawdzie nie jestem taką żyrafą jak Ty - jedyne 187 cm - ale na stromych zjazdach chciałbym móc usadzić zad znacznie niżej, niż mogę w tej chwili. Pomyślę poważnie na przedwiośniu, ale chyba jednak myk-myka kupię.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

@mike21 na allegro wyczaiłem taką sztycę:
allegro.pl/oferta/sztyca-crank-brothers-highline-3-27-2-mm-125-mm-12992975920

Czy brak linki w zestawie to spory problem czy bez problemu dokupie i zamontuje odpowiednią (lub czy jest w zestawie z manetką którą trzeba dokupić)?

Cena podejrzanie niska jak za ten dropper, niby jest nowy, ale różnie można trafić - na co zwrócić uwagę, żeby rozpoznać, że taka sztyca była używana?

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, mike21 napisał(a):

Linka przerzutkowa.

Ślady po montażu (pod światło ryski wzdluż korpusu który wchodzi do ramy). Ślady na śrubach od jarzma siodła (po kluczu i/lub na gwintach).

To zdjęcie na tej aukcji to nie to co w opisie i tytule.

Patrząc na pozostałe przedmioty, które sprzedaje, to zakładam, że to jakiś handlarz wszystkim i niczym - pewnie zdjęcie jakieś poglądowe z neta wzięte. Ale widzę, że wystawia fakturę + jest opcja zwrotu, więc wydaje się legit.

A ten mechanizm szybkiego łączenia, który jest w opisie w sklepach internetowych to to jest zwyczajnie już "obrobiony" pancerz z linką, czy chodzi o system w samej sztycy do łączenia linki przerzutki?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

@ram w kontekście tego co pisałeś o pękaniu ramy w TM2 - szukam właśnie jakiegoś roweru pod bikepacking/ultramaratony gravelowe na trasy gdzie już gravelem robi się to średnio przyjemne i chodził mi po głowie właśnie ten MT2. Tutaj w cenie 10k, jesteś w stanie stwierdzić czy ten model jest już po tej poprawce? 

?

https://allegro.pl/oferta/rower-marin-team-2-2023-rozmiar-m-eleffante-12637640412

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...