Skocz do zawartości

Rower dla osoby 60+ za około 3 tys?


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Attero132 napisał(a):

Witam, jak w temacie potrzebuje pomocy w kupnie roweru dla seniora.

 

Czy rozglądałeś się już po sklepach? Wejdź, proszę, do decathlon, porozmawiaj z doradcą. Potem sprecyzujemy Twoje oczekiwania. Jazda rekreacyjną wiosna - jesień, czy bardziej obowiązek ( dojazdy do zajęć)  ? Jeżeli dysponujesz garażem na poziomie zero- można rozważyćrownież elektryka. 

Odnośnik do komentarza

Stacjonarnie nie ma za duzo do oglądania. Jeździłem w decathlonie na dwóch rometach w cenie około 4000zl i zaskoczyło mnie przyśpieszenie gdy wspomaganie wchodzi...nawet na najniższym biegu boje się, że to zaskoczy starszą osobę i spowoduje jakieś zagrożenie. Osoba na tym rowerze będzie jeździć sporadycznie i max 15km
A takie coś ? 
https://www.rowery-elektryczne.pl/produkt/711/rower-elektryczny-ecobike-basic-petrol-blue

Odnośnik do komentarza

Moi rodzice są w wieku 60+, tata jeździ na rockrider XC 120, mama na expl 540, od zeszłego roku namówiłem ich na starty w maratonach mtb. W tym roku najdłuższa wycieczka rodziców 140 km. Mama chce jako kolejny rower coś pokroju e st 900 aby być w stanie w singlach nadążyć za tatą. Tata w tym roku koło 7kkm, mama 5kkm na rowerze. Sprecyzowanie rower dla osoby 60+ jest mega nieprecyzyjne ? 

Odnośnik do komentarza

Dlaczego rowery crossowe mają nie być zbyt popularne? Na pewno (wg mnie oczywiście) są lepsze od trekingowych bo nie trzeba ze sobą wozić cały czas zbędnego żelastwa w postaci błotników i bagażnika. Uważam rower crossowy za dobrą propozycję dla kobiety - w miarę lekki, bardzo praktyczny zarówno na asfalt jak i szutry. Ja osobiście jeszcze bardziej niż rower crossowy polecił bym rower typu fitness, zwany czasami również gravelem z prostą kierownicą, na trochę szerszych oponach, rzędu 38-40 mm aby sobie radziły na szutrach i były w miarę komfortowe na asfalcie. Rowery fitness mają lekki (często karbonowy) sztywny widelec (bez amortyzacji jak w rowerach crossowych) dzięki czemu są jeszcze lżejsze - co nie jest bez znaczenia dla filigranowej kobiety ?

Pierwsze lepsze przykłady:

https://www.greenbike.pl/rower-crossowy-damski-specialized-sirrus-x-20-st-p-7509.html?gclid=Cj0KCQiA14WdBhD8ARIsANao07gyeQFsV7doGB23tGdCab5rBuTyNGodZR_HeqNS2adVe1FwP8_nsqwaAimBEALw_wcB

https://sprint-rowery.pl/rower-fitness-damski-trek-fx-1-stagger-2023?gclid=Cj0KCQiA14WdBhD8ARIsANao07iDZbgENJAM_qDDmqSdKDJESxmkmEWy_yid_ZqLHfZFNXG8-cCjdUYaAhNlEALw_wcB

https://sklepmartes.pl/damski-rower-crossowy-square-cross-base-al-w-74sc101-ghost?gclid=Cj0KCQiA14WdBhD8ARIsANao07jsTqypmEU539fiDtmPyHlnOgEe1dumDdFrHXRSi6fpjQEZ_a7zu-gaAor4EALw_wcB

 

Odnośnik do komentarza

Ja swoim rodzicom kupiłem MTB. Taki XC 100 po odpowiednim tuningu może być całkiem wygodny, żaden rower crossowy nie będzie miał takiej amortyzacji wynikającej z opony i dobrego amortyzatora. Taki XC 100 waży też mniej niż podlinkowane rowery crossowe i mniej więcej tyle samo co podlinkowane rowery fitness. Rowery mtb górą ? 

Tak na poważanie, moi rodzice jak im się wiek zwiększył jakoś byli zbyt leniwi do używania przedniej przerzutki, ja się denerwowałem jak jeździłem z nimi na wycieczki, że wrzucają jeden blat z przodu i zarzynają napęd jadąc na 1 z tyłu i 3 z przodu, lepszym rozwiązaniem dla nich był napęd 1x, nie jest tak uniwersalny jak 2x ale napęd 32x11-50 daje naprawdę bardzo dobrą rozpiętość na uniwersalny rower. Dla mojej mamy istotna była też wysokość górnej rurki - najniżej poprowadzone są w rowerach mtb. Do tego dobre hamulce, dobra przyczepność i dobre ramy. Rodzice mają rowery w cenie koło 4k, w porównaniu do rowerów crossowych ich znajomych z którymi jeżdżą w grupie, te mtb są lżejsze i szybsze. 

Odnośnik do komentarza

Nie sądzę, że to będzie tak ewoluowało z tym paskiem. 2 lata temu też słyszałem opinię, że innowacja nadchodzi w kierunku zastąpienia Past Mount na Flat Mount. Jakoś cidza. Ani spec, ani trek ani żaden inny ... nie idzie w tym kierunku. Miałem marina Team 2 z mocowaniem FM. Teraz sądzę, że był to eksperyment z tylnym trójkąrem , wziętym wraz z osprzętem z wyposażenia modeli szosowych. Coś trzeba było wypchnąć to "wymyślono" taki wynalazek. Podobnie jak kulawość (lefty) przedniego amora od Canona. Sam do tej pory nie mogę wyrobić opinii nt. jednolagowego amora skądinąd wyśmienitej matki jaką jest cannon. Od razu zastrzegam, że nie mam nic do napędu na pasek. Komfort, cisza, zero problemów (są inne, marginalne).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...