Skocz do zawartości

Rockrider ST 100 - rozmiar xs


Rekomendowane odpowiedzi

Rower dla mlodszej wybrany, będzie to Riverside 900. Teraz pytanie, co dla starszej  i tak, wiem, dobre rowery zaczynają się od 4 tysięcy, ale ja naprawdę nie mogę przeznaczyć więcej niż 1200 i nie mam z kim się zrzucić na prezent. Będę wypatrywać używki, ale jesli mi się nie uda, to pytanie czy jest sens analizować różnice między najtanszymi Rockriderami, Krossami i Indianami, czy to już jeden pies?

Odnośnik do komentarza

Strasznie długi ma przekrok, prawie jak ja :). Potrzebuje rower wysoki a krótki. Idealny byłby Cube Attention albo Attention SL. Chyba Cube miał też damskie modele. Ale to niestety nie ten budżet. Chyba że jakiś najniższy model. Wszystkie Cube MTB miały chyba podobną geometrię.

Paczaj:
https://www.olx.pl/d/oferta/rower-gorski-mtb-cube-aim-27-5-ladny-CID767-IDS5Snf.html

Odnośnik do komentarza

Dobieranie roweru do długości nogi to jest metoda sprzed 30 lat i jest bzdurą. Rower ma być dobrany odpowiednio na długość a nie na wysokość.
Twoja starsza jest na granicy 15,5 i 17 cali jeśli chodzi o rower do jazdy terenowej. Generalnie 17-17,5 cala zaczyna się od ok. 168 wzrostu.


To ma sens, tylko musisz przeliczyć z systemu imperialnego:

mountain_bike_sizing_chart._CB485930461_

I to też ma sens:

a4ce984849c19396ab469756d164f987d2d54e74

Odnośnik do komentarza

Dla córy (13 lat i tym wzroscie) rama 17".  Przekrokiem nie przejmuj sie. Ma znaczenie na maratonach i singlach aby wyeliminować uderzenia kolanem przy skręcie o koniec kierownicy (grip) . Przymierzyć i ew. skorygować odwrotnym mostkiem co juz wiesz jak sie robi. I tak za 1,5 roku rama będzie do zamiany na większą z uwagi na siatkę centylową młodzieży w tym wieku. 

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, BrudnyHenryk napisał(a):

specjalistą wielkim nie jestem, ale jak noga długa to tułów krótki, czyli rama powinna być mniejsza niż wskazuje wzrost.
A jak z długością rąk? Bo w mniejszej ramię kierownica jest niżej, dodatkowo siodełko będzie wyżej niż typowo, więc pozycja może być mocniej pochylona

No i tutaj wchodzimy w pewne szczególiki związane z proporcjami ciała.

Mój kumpel ma 176 wzrostu, przekrok chyba 80 i krótkie ręce.
Dla niego idealnym rozmiarem jest M, 17,5 cala z mostkiem 75-80 mm

Ja mam 175, przekrok 84,5 i długie ręce.
Latami jeździłem na 17,5 cala z długim mostkiem 100 mm i miałem sztycę podsiodłową wysuniętą poza maksymalny dopuszczalny zakres i ciągle mi coś nie pasowało.

W którymś roku potestowałem kilka dobrych rowerów i okazało się że lepiej czuję się na L 19 cali.
Obecnie w MTB mam rower 19 cali, mostek 60 mm bo 29 cali ma bardzo słabą manewrowość i krótki mostek ją poprawia i sztycę która nie jest wysunięta poza zakres.

Mój młody ma 182 wzrostu, przekrok 91
Czyli przekrok ma kogoś kto ma według tej tabelki Amazona powyżej 195 wzrostu i nie mieści się w żadnych tabelach.
Jeździ po profesjonalnym bike fittingu na rowerze szosowym w rozmiarze 54 cm czyli M
Na MTB 19 cali czyli L
Na rowerze torowym w rozmiarze 58 czyli XL
I na rowerze do jazdy na czas w rozmiarze S :)

Teraz był w Niemczech na prezentacji swojej nowej grupy zawodowej i problem jest taki że muszą dla niego zamówić specjalną sztycę podsiodłową bo nie mieli jeszcze zawodnika-pająka o takich proporcjach :)
 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...