Skocz do zawartości

Rockrider ST 100 - rozmiar xs


Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że dla niej mniejszy rozmiar będzie ok, nie jest specjalnie usportowiona, raczej wolno jeździ i męczyłaby się na za wielkim rowerze. Myślałam, ze przynajmniej dla niej mogę juz kupić rower na lata, ale z tego co piszecie, wynika, że jednak nie, przy czym tu akarat to nie szkoda, bo potem ta mlodsza na niego wskoczy. Dziekuję za te Wasze porady, bo sugerujac się tymi wszystkimi tabelkami to kupilabym xc100 L i bym musiala chyba podest podstawiac, zeby na niego wsiąść /a mam 173 cm, wcześniej 175 ale się juz zmniejszam/.

Odnośnik do komentarza

26 cali to jest muzeum. Można oczywiście jeździć ale to były rowery o beznadziejnej "kwadratowej" geometrii. Więc jak miałbym wybór to zdecydowanie rower na kołach 27,5 cala i nie mający za wiele lat. Czasem przejechałem się na rowerze młodego 26 cali a jeździłem już wtedy na 29 cali. To była mordęga. W lesie na korzeniach mało mi plomby nie powypadały :)

Większe koło oznacza większą objętość powietrza czyli większą poduszkę amortyzacyjną. Komfort i przyjemność  z jazdy drastycznie wzrasta. Mam koleżankę, która ma 175 wzrostu i jeździ na 27,5 cala. Mówi że woli tak niż 29 bo rower jest zwrotniejszy i trochę lżejszy.

Mam też jedną taką która ma piękny rower wyścigowy Scott Contessa Scale RC na kołach 27,5 cala. Ona ma 160 wzrostu. Kosztował 12k. Jest sztuka do kupienia za połowę ceny. Waży 10 kg

https://www.olx.pl/d/oferta/okazja-scott-contessa-scale-700-rc-carbon-rozmiar-m-CID767-IDRGgpx.html
 

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki trochę wcześniej przestają rosnąć, ale spodziewam się, że jeszcze z 10 cm moze jej przybyć.

Wiecie co, rozmyślam, czytam Wasze porady, przeglądam net i doszlam do wniosku, że kupię tylko dla mlodszej ten Riverside 900, starczy na kilka lat. A dla starszej na razie nie, bo olśniło mnie, że przecież mam jeszcze moją starą Foltę. Ma 15 lat, ale to calkowicie sprawny rower, bardzo dużo na nim jeździłam, zawsze był niezawodny. Muszę tylko zerknąć, jak szerokie opony można by tam wstawić, bo to trekking i niezbyt mi się sprawdzał w lesie na nieubitych drogach. To model Folta Valada, nigdzie nie mam napisane, jaką ma ramę, obecny model występuje z ramą 17,5, wiec może ten mój tez ma tyle.

A tymczasem albo dozbieram, albo na spokojnie upoluję jakiś używany porzadny rower docelowy.

Odnośnik do komentarza

Tego kandsa bym nie kupował. Ogólnie kands i lazaro to dobre rowery crossowe, do jazdy po mieście. 4 lata temu poleciłem go koledze, który waży 130 kg, rower się jeszcze nie rozpadł co jest dość dobrą rekomendacją. Tego bym nie kupował ze względu na napęd 3x oraz amortyzator. Te amortyzatory w tak tanich rowerach nie działają, dużo ważą, nie poprawiają przyczepności ale za to chociaż łapią luzy i gorzej się jeździ, ale szacunek na dzielnicy jest bo rower z amortyzacją. 
Z oferty kands to jest dobra propozycja roweru crossowego: 
https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-aero-v2-damski-2022_pid=493
Jest to lekki rower, będzie fajnie jeździł, można dać trochę szersze opony i będzie miał wtedy nawet jakąś amortyzację przez opony. Dla młodszej córki odpada ze względu na napęd 3x oraz zbyt dużą ramę, jednak powinien być spoko dla starszej córki. 

Najtańszy rower z amortyzatorem co coś tam działa to albo expl 540 albo taki kands:

https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-core-29-v3-damski-_pid=406

Dopiero od takiego roweru masz tłumik olejowy, w najtańszych rowerach z najtańszymi amortyzatorami masz ciężkie, stalowe widły, z stalową sprężyną bez żadnego tłumienia odbicia (elastometr nie jest tłumieniem odbicia wbrew temu co podają producenci, to nie działa), to tak, jakbyś w aucie zdemontowała amortyzator i zostawiła samą sprężynę, ok jak wjedziesz w dziurę to koło się ugnie, ale nie ma później tłumienia i po przeszkodzie jak piłeczka koło będzie podskakiwać. Lepiej już nie mieć takiego amortyzatora. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...