Skocz do zawartości

Porównanie typów rowerów do samochodów ;)


sl66

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę ostatnio na forum posucha z tematami, więc zakładam wątek z przymrużeniem oka. Jakie typy rowerów byście przyrównali do samochodów i dlaczego? Ja to widzę tak:

szosa - Formuła 1, jakieś Lamborghini. Super szybki na równym asfalcie, nie nadaje się na inne nawierzchnie

gravel - samochód rajdowy WRC - całkiem szybki na asfalcie, najszybszy w umiarkowanym i równym terenie (szutry)

mtb - Hammer 1 - bardzo dzielny w terenie

cross - Toyota RAV 4 - wygodny, rekreacyjny samochód z niezłą dzielnością terenową (4x4)

trekking - camper ? Albo jakiś pojemny SUV

mieszczuch - Mini Cooper, BMW i3- liczy się styl i praktyczność w mieście

 

Odnośnik do komentarza

Cieszę się, że były te mistrzostwa polski w grawelach na których pierwsze 3 miejsca to były rowery MTB, teraz mogę pisać, że MTB będzie wygrywał z Grawelem popierając się wynikami z zawodów. 
Do hummera porównałbym coś pokroju Fat bike, ani to sprawne w terenie ani szybko nie jeździ, ot taka bulwarówka. 
Porównanie Szosy do F1 moim zdaniem słuszne, idzie tam najwięcej pieniędzy w rozwój, liczy się różnica na poziomie 0,5 wata w sztywności itp. 
Do samochodu rajdowego porównałbym raczej MTB HT, z dobrymi oponami wygrywa mistrzostwa polski w grawelach, często zakazany na zawodach przełajowych bo zbyt dużo zawodników startowało zamiast na przełajach to na mtb. Nie pamiętam, czy to były mistrzostwa polski czy po prostu zawody dla fat bików, ale w zeszłym roku zawody fat bików również wygrały zwykłe mtb. 
Cross nie jest dzielny w terenie... to bardziej coś w stylu crossowerów, ani to opływowe na trasie ani dzielne w terenie... 

Odnośnik do komentarza

O grawelowych mistrzostwach PL już rozmawialiśmy w innym wątku, tam była trasa ponoć bardziej pod mtb niż grawele ?

Hummer H1 o ile się orientuję był bardzo dzielny w terenie, dlatego porównałem go do mtb. Z tymi WRC chodziło mi o to, że na trasie 50% asfalt 50% lekkie szutry gravel wygra z mtb, a WRC wygra z Hummerem. Natomiast jeśli mamy cięższy teren to WRC może w ogóle nie przejechać, albo bardzo powoli. Gravel przejedzie, ale bardzo dużo straci do MTB. 

No, a z drugiej strony jeśli przyjąć, że MTB HT to WRC to czym miałby być gravel? Czymś szybszym na asfalcie i lekkim szutrze, ale o wiele mniej terenowym. Tylko nie wiem czy takie coś istnieje (nie siedzę za bardzo w motoryzacji :D). A może MTB to jakiś samochód typu rajd Paryż-Dakar, które pomykają przez pustynię, a grawel to WRC, szybszy na asfalt czy szuter, ale mniej terenowy? ?

Cross w terenie jest dzielniejszy niż gravel, stąd porównanie do RAVki ? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...