Skocz do zawartości

Torby, torebki, uchwyty do Rockrider XC120


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, znalazłem coś takiego, mysle, ze będzie ok.

Do tej na ramę powinny wejść najpotrzebniejsze rzeczy w tym zegarek, podsiodłowa wydaje się dość pojemna wiec może nawet cienka kurtkę/bluzę się zmieści z racji, ze jest rozwijana.

 

https://allegro.pl/oferta/torba-na-rame-rockbros-as-019-sakwa-na-rower-1-6l-9549938819
 

https://allegro.pl/oferta/sakwa-rower-siodlo-prox-oregon-205-2-5l-waterproff-11727525172

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10.02.2023 o 19:06, jajacek napisał(a):

Szkoły są różne. Jak mam dwie podsiodłówki firmy Rhinowalk. 5l i 13l i tam wsadzam co mi potrzeba. Plus mam kolejną, trójkątną torbę Deutera na drobnicę.

@jajacek czy mógłbyś proszę mniej więcej stwierdzić do jakiej minimalnej wielkości da się zwinąć tę 5-litrówkę żeby dalej był sens z nią jeździć?

Mam malutką torebkę podsiodłową około 1l i potężnego bydlaka Ortlieba 16l, i szukam jeszcze czegoś pomiędzy, ale raczej w stronę mniejszej. Coś w miarę uniwersalnego, żeby dało się wziąć 4-5l gratów, ale też około 2l bez kretyńskiego uczucia wożenia powietrza w za wielkiej torbie.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, zlatan55 napisał(a):

@jajacek czy mógłbyś proszę mniej więcej stwierdzić do jakiej minimalnej wielkości da się zwinąć tę 5-litrówkę żeby dalej był sens z nią jeździć?

Mam malutką torebkę podsiodłową około 1l i potężnego bydlaka Ortlieba 16l, i szukam jeszcze czegoś pomiędzy, ale raczej w stronę mniejszej. Coś w miarę uniwersalnego, żeby dało się wziąć 4-5l gratów, ale też około 2l bez kretyńskiego uczucia wożenia powietrza w za wielkiej torbie.

mam torbę koło 11 litrów, robiłem z nią zakupy gdzie musiałem kupić przedmiot wielkości puszki piwa. Na luzie się z tym jechało i w żaden sposób nie przeszkadzał zwinięty kokon z tyłu. 

Odnośnik do komentarza

Ja też tak czasem jeżdżę, biorę np tylko jabłko, kurtkę, jakieś grube skarpetki na wszelki wypadek, i coś jeszcze drobnego. Do litrowej mi to nie wchodzi, więc pakuję to do 16l, zwijam na maksa, ale dalej zostaje tam sporo miejsca. Oczywiście że da się tak jeździć i nie będzie to przeszkadzać, ale wolałbym mieć coś zgrabniejszego. Do sklepu parę kilometrów spoko, ale na kilka godzin jazdy nie podoba mi się takie rozwiązanie. Stąd dopytuję ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Ja się chciałem podzielić swoim doświadczeniem toreb.
Wiele lat temu kupiłem torbę pod ramę, z kodury, produkcji polskiej. Duża torba, wejdzie m.in. butelka 1,5 z wodą wraz z innymi bambetlami. Cena niewysoka. Po kilku latach wożenia w niej zapięcia, które ją przedziurawiło, wymienilem na nową, tej samej firmy (kupowałem zawsze na allegro od producenta).
Teraz chciałem kupić ponownie i okazało się, że firma się zamknęła. Sprzedają resztki na OLX.
Tu link do jednej z aukcji. Cena śmieszna
https://www.olx.pl/d/oferta/sakwa-rowerowa-pod-rame-kolor-czarny-CID767-IDSD3T3.html

A tak wygląda ta torba na moim rowerze

c26d97875f7ae99eaf4afdc644fcb3ab.jpg

Aha - te rzepy nie trzymają zbyt mocno po jakimś czasie, poza tym bałem się, że mi ją ktoś ukradnie - koniec końców każdej takiej sakwie zaszywałem rzepy mocnymi nylonowymi nićmi. Miałem w sumie ich trzy, a teraz kolejne trzy nowe sztuki leżą, czekając na m.in. mój nowy, idealny rower ;)

Aha nr 2 - teraz mnie naszła refleksja, że taka torba może blokować bidony. Nie sprawdzałem. Podchodziłem do bidonów jak do jeża, nigdy nie używałem, pakowałem butelkę 1,5l mineralnej do tej torby. Teraz pod wpływem Forum patrzę na to inaczej, może mam podejście błędne, w każdym razie sprawdzę to kiedyś na ramie z koszykiem do bidonu.
W każdym razie do takiej torby wchodzi - zapięcie rowerowe, pompka, klucze, łatki, dętka, woda 1,5 i jes,cze wciśnie się polar, z tym że torba się od góry nie zamknie, ale butelka będzie w miarę wystawać równolegle do ramy. Mozna też przewozić bułki ze spożywczaka :) Takoż praktykuję




Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...