Skocz do zawartości

Torby, torebki, uchwyty do Rockrider XC120


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

A propos przewożenia rzeczy na MTB: ja używam bagażnika i worków wodoszczelnych, różnych pojemności (3, 5, 10, 15, 30 litrów). Nie skaczę, nie ścigam się- więc ten system uważam za wygodny. Dodatkowo bagaż spełnia rolę tylnego błotnika. Rama roweru typu full jest szczególnie ciasna. Nie ma miejsca na torebki czy drugi bidon.

 

5L.jpg

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, APZ napisał(a):

A propos przewożenia rzeczy na MTB: ja używam bagażnika i worków wodoszczelnych, różnych pojemności (3, 5, 10, 15, 30 litrów). Nie skaczę, nie ścigam się- więc ten system uważam za wygodny. Dodatkowo bagaż spełnia rolę tylnego błotnika. Rama roweru typu full jest szczególnie ciasna. Nie ma miejsca na torebki czy drugi bidon.

 

5L.jpg

Ciekawa opcja, jak się nazywa taki uchwyt?

Odnośnik do komentarza

Bagażnik rowerowy na sztycę. Ale uwaga: na sztycę karbonową nie nadaje się. Trzeba silnie go przykręcić, aby się nie kręcił. Wydaje mi się, że karbon mógłby pęknąć. Są też wersje z boczkami na sakwy. Te oferty świadczą o istnieniu wielu klientów, którzy na MTB jeżdżą wyprawowo (trekkingowo).

Proponowane rozwiązanie jest względnie tanie w przeliczeniu na 1 litr pojemności bagażu. Szybko też możesz zabrać cały bagaż idąc do knajpy. Nie zostawiasz licznych torebek z rowerem, bo masz jedną, nawet dużą. Tego typu bagażniki mają niską nośność, zwykle 10 kg. Ale to wystarczy na pakunek wycieczkowy (bez wyposażenia do spania i gotowania). Wersji z sakwami na MTB fullu nie testowałem.

Odnośnik do komentarza

Sorry, że zanudzam, ale sam straciłem dużo czasu rozkminiając, jak wozić bagaż na MTB, bez plecaka. Więc dzielę się... Na foto masz zapakowane 15 L i ponad 20 L (w worku 30 L znanej firmy). Trochę to wygląda jak ruska rakieta, ale wszystko masz w jednym bagażu. 

Raz w lesie przytarłem bagażnikiem o oponę, ale podniosłem bagażnik kilka cm do góry i jest ok. Amorek może pracować na maksa. W rowerze HT ten problemik nie wystąpi. 

20-30L.jpg

15L.jpg

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, APZ napisał(a):

Sorry, że zanudzam, ale sam straciłem dużo czasu rozkminiając, jak wozić bagaż na MTB, bez plecaka. Więc dzielę się... Na foto masz zapakowane 15 L i ponad 20 L (w worku 30 L znanej firmy). Trochę to wygląda jak ruska rakieta, ale wszystko masz w jednym bagażu. 

Raz w lesie przytarłem bagażnikiem o oponę, ale podniosłem bagażnik kilka cm do góry i jest ok. Amorek może pracować na maksa. W rowerze HT ten problemik nie wystąpi. 

20-30L.jpg

15L.jpg

Super pomysł z tym bagażnikiem, dorzucam do listy ?

Chciałbym kupić dwa koszyki na bidon/butelkę. Do tej pory częściej na rower zabierałem butelkę zamiast bidonu, wiec zależy mi na uniwersalnym koszyku.

Znalazłem 3 różne typy:

1. Koszyk z regulacja (z tego co widzę zbiera dużo pozytywów, cena również atrakcyjna)

https://allegro.pl/oferta/koszyk-na-bidon-topeak-modula-cage-ex-regulowany-11362229941

2. Koszyk od góry

https://allegro.pl/oferta/koszyk-uchwyt-bidonu-kross-claw-czarno-bialy-10569811478

3. Koszyk od góry/boku

https://allegro.pl/oferta/koszyk-na-bidon-rowerowy-giant-liv-airway-10581745855
 

Co polecacie do MTB? 

Odnośnik do komentarza

Jako amator, a może amator+, sugeruję,  abyś zamiast bagażnika do MTB, rozważył ewentualny zakup plecaka rowerowego, np. 10 L z bukłakiem na wodę 2L. On przyda się również na wycieczki bez roweru. Decathlon ma fajną ofertę. Ja akurat wybrałem bagażnik, aby pleców zbytnio nie obciążać, ale młodzi ludzie spoko zasuwają z plecakami, nawet na wielodniowe wycieczki po górach.

Jeżeli jeździsz zimą, to rozważ zakup termosa lub kubka termicznego do koszyka. Przez kilka godzin masz do dyzpozycji ciepły (gorący) izotonik, herbatę czy kawę, itp. Na forum gospodarz wrzucił test i tam też zamieściłem post o moim zakupie. Jestem bardzo zadowolony, chociaż porządny termos jest drogi.

Koszyk pewnie nie ma dużego znaczenia, ale może ktoś inny ci doradzi.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, APZ napisał(a):

Jako amator, a może amator+, sugeruję,  abyś zamiast bagażnika do MTB, rozważył ewentualny zakup plecaka rowerowego, np. 10 L z bukłakiem na wodę 2L. On przyda się również na wycieczki bez roweru. Decathlon ma fajną ofertę. Ja akurat wybrałem bagażnik, aby pleców zbytnio nie obciążać, ale młodzi ludzie spoko zasuwają z plecakami, nawet na wielodniowe wycieczki po górach.

Jeżeli jeździsz zimą, to rozważ zakup termosa lub kubka termicznego do koszyka. Kilka godzin masz do dyzpozycji ciepły (gorący) izotonik, herbatę czy kawę, itp. Na forum gospodarz wrzucił test i tam też zamieściłem post o moim zakupie. Jestem bardzo zadowolony, chociaż porządny termos jest drogi.

Koszyk pewnie nie ma dużego znaczenia, ale może ktoś inny ci doradzi.

O plecaku z buklakiem również myślałem, ceny dość sporo. Może ktoś polecić coś bardziej budżetowego? Ewentualnie sam plecak, mały, który pomieści bluzę i kilka gadżetów.

Koszyk chyba już wybrałem, budżetowy a dość polecany 

https://allegro.pl/oferta/zefal-spring-koszyk-na-bidon-12649808904

Odnośnik do komentarza

Cena bagażnika plus dobrego worka lub torebek wyjdzie podobnie lub drożej niż fajny plecak rowerowy. Wersja warta rozważenia. Plecak przyda się też do innych aktywności, szkoły, itp. No i wygląd roweru pozostaje klasyczny. Ja akurat używam bagażnika, ale w lecie przetestuję plecak z bukłakiem. Zobaczę, czy kręgosłup nie zbuntuje się. ?

Odnośnik do komentarza

Innych koszyków niż Specialized ZeeCage od lat już nie używam. Dla mnie nie ma lepszych
Plecak używam aktualnie Salomon Agile 12l i mogę polecić.
Co do termosów to testowałem wiele bidonów termicznych i jedyny który trzyma temperaturę to Elite Deboyo. 
Alternatywnie zwykły termos. Znalazłem sposób żeby zrobić go specjalnie jako rowerowy pod koszyczek. W wolnej chwili opiszę.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wszystko co wystaje poza obręb ramy uważam za bezsens. Telefon wożę w tylnej kieszeni bluzy rowerowej. Z małych zgrabnych torebek na ramę są Deuter, Topeak czy chiński Rhinowalk którego produkty używam. Kolega ma jakąś gigantyczną sakwę która fatalnie wygląda i uniemożliwia jazdę w stójce.

Tu dziesiątki stron toreb ramowych:
https://www.bike24.com/cycling/accessories/bike-bags/frame-bags

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...