Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

RockShox Recon Gold lub Reba jeśli ma być mniejszy koszt serwisu. Rockshox SID lub Fox Stepcast Performance jeśli ma być lepsza amortyzacja. W Bikestacji mają SIDa za ok. 1500. Foxa też można w podobnej znaleźć jak dobrze poszukać. Manitou Markhor chyba najlepszy z tych najtańszych.

Odnośnik do komentarza

rzadko spotykany amortyzator w Polsce, oglądałem filmy z nim, działa miodnie, ale ciężki w serwisie. W Polsce są znane Rockshocki i Foxy, ewentualnie Manitou. Jeśli nie zamierzasz nigdy zaglądać do amortyzatora i jest w dobrej cenie - możesz kupić, jeśli zamierzasz co roku robić mu jakiś serwis, to po 2 sezonach okaże się, że taniej było kupić rebę. 

Odnośnik do komentarza

Właścicielem Marzocchi jest teraz Fox, z tego co się zorientowałem to np. sprężyna powietrzna jest ta sama co w Fox 34 Rhythm

Filmik odnośnie pełnego serwisu widziałem i wydaje się być prosty, a 2 lata temu kosztował on 150zł

Na Olx nowe, nieużywane są po 950zł, dla mnie cena kusząca - chociaż domyślam się, że bez gwarancji. Nie wiem czy może być z nimi coś nie tak?
 

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, karagoth napisał(a):

Witam, kupiłem rockridera xc 100 i zamiast 32t dostałem 30, napisałem do nich i dostałem zwrot 300zł.

Pytanie jaką zębatkę kupić żeby pasowała?

Ta jest ok? https://allegro.pl/oferta/zebatka-shimano-slx-fc-m7000-34t-96mm-11s-sm-crm70-10746261954

IMG_20240808_184540.jpg

Z Ali za 30 dychy, serio to się chyba nic się nie różni od tych po 100, moja ma przejechane juz pincet i żeby są na swoim miejscu. Tam nawet napisy były takie same jak w oryginale. 

 

"27,18zł | Shimano M5100 Crown 30T 32T 11 Speed części do roweru przekładnia 10s 11 s 96bcd łańcuchowa oryginalna Shimano MTB" 

https://a.aliexpress.com/_EuQDfj3

Odnośnik do komentarza

Witajcie Panowie, 

Od maja mam XC 100 i na razie (odpukać) rower działa bezproblemowo. Przejechane na razie dopiero z 500 km. 

Już powinienem chyba się zainteresować serwisem amortyzatora? (Manitou Markhor). 

Z tego co tutaj czytałem, to koszt nie powinien chyba być duży? Dzwoniłem do kilku serwisów i jakoś nie chcieli się tego podjąć. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.09.2022 o 07:36, Oskarr napisał(a):

Nie miałem kontaktu. W Expl masz Tektro, nie shimano. Ja bym poszedł na skróty i kupił slx. Mam w rowerach sram level t, sram level tl, tektro 276, deore i slx. Ten na slx pomimo budżetowych tarcz najlepiej hamuje. 

cześć, czy w takim scenariuszu (zamiana tekro na slx) muszę wymienić oryginalne tarcze?

drugie pytanie, to dobrze rozumiem, że hamulce 4 tłokowe mają sens tylko jak jeżdzę po górach?

Odnośnik do komentarza
cześć, czy w takim scenariuszu (zamiana tekro na slx) muszę wymienić oryginalne tarcze?
drugie pytanie, to dobrze rozumiem, że hamulce 4 tłokowe mają sens tylko jak jeżdzę po górach?
Ja zmieniłem na mt501 a tarcze zostawiłem tektro. Hamuje to dość dobrze.

Wysłane z mojego CPH2581 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Właśnie wróciłem ze Szczyrku i pytanie do górali. Moje opony Krakeny mają dość. Widzę mocne przetarcia na bokach i tylna przestaje trzymać ciśnienie na mleku. Nie jeżdżę trailowo, nie skaczę, podziwiam góry. Musze kupić nowe opony i teraz co polecacie z doświadczenia na te beskidzkie ostre kamienie?

Obręcz wiadomo ma 23mm chyba, więc nie poszaleję póki co i więcej niż 2,4 nie wejdzie do Exp540. Myślałem o Maxisach np. jest DHF i DHR w 2,3 ale chciałbym szerzej szczególnie na przodzie byłoby to korzystniejsze chyba. Nie mam doświadczenie w górskiej jeździe, ani dużych umiejętności ale bardzo mnie wciągnęła ta górska przygoda. Zależy mi na bezpiecznych oponach, szczególnie przy zjazdach po tych luźnych kamieniach, cały czas mam obawę czy nie przetnę boku. Nadmienię że zelektryfikowałem mojego EXP540 centralnym Bafanagiem. Jak  szerokie opony dają radę na orginalnych kołach EXP540?

Odnośnik do komentarza

To zależy co chcesz. Nie rozchodzi się o bieżnik i markę, tylko o grubość ścianek. Masz te krakeny w wersji papierowej. W miarę dają radę wersję wzmocnione opon. Nawet te krakeny w wersji wzmocnionej dają radę i nie jest tak łatwo je rozwalić. Testowałem.

Niekoniecznie będzie lepiej jak będzie szerzej niż te 2.3. Na wąskiej obręczy wyjdzie buła i boczne klocki będą bardzo nisko. Będzie trzeba mocno pochylać rower. Nie przesadzał bym

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Veriv napisał(a):

To zależy co chcesz. Nie rozchodzi się o bieżnik i markę, tylko o grubość ścianek. Masz te krakeny w wersji papierowej. W miarę dają radę wersję wzmocnione opon. Nawet te krakeny w wersji wzmocnionej dają radę. Testowałem.

Niekoniecznie będzie lepiej jak będzie szerzej niż te 2.3. Na wąskiej obręczy wyjdzie buła i boczne klocki będą bardzo nisko. Będzie trzeba mocno pochylać rower. Nie przesadzał bym

Fajnie by było mieć 2,5 z przodu tak dla dobrego samopoczucia, no ale jak ma to mieć negatywny wpływ to może rzeczywiście pozostać przy 2,3 i kupić na razie DHF DHR, Tak się zastanawiam też nad bieżnikiem, gruby bieżnik będzie chyba lepszy i mocniejszy na kamienie niż opony trailowe jak Kraken z drobniejszą kostką.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...