Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że ten rower przyjmie bez problemu 180. I tak szybciej zablokuje koło niż uszkodzi ramę chyba, że by dał mega agresywne opony. Rockrider expl 540 ma otwory do montażu bagażnika, błotników, ta rama waży z 200-300 gramów więcej niż xc 100 w podobnym wymiarze. Nawet jak coś uszkodzi ma gwarancję dożywotnią na ramę. Mi by się nie chciało zmieniać ale nie wierzę, aby można było taką małą zmiana uszkodzić ramę. 

Odnośnik do komentarza

@miro @oscar

@miro, @oscar

A propos mega tarcz wyrywających mięso z goleni i możliwości usterek w karbonie/ Al. Rzućcie okiem na tego potwora. Nie patrzeć na cenę ? . Stalowa rama "emaliowana" od wenątrz (!) i zewnątrz zabezpieczona przed korozją ! Amorki i tarcze, i bynajmniej nie jest to rowerek enduro. Zwykły ścieżkowiec, nieco sztucznie wydłużony. Kąt podsiodłowy 78 stopni ma ułatwiać podjeżdżanie. Kąt główki 63 stopnie (!)  Gdzieś na FB widziałem amerykańca, który przerobił go na fulla.   https://katalog.bikeworld.pl/2022/web/produkt/rowery_gorskie/trail_all_mountain/marin/79068/el_roy

Odnośnik do komentarza

Witam Was wszystkich.

Tak czytam wasze opinie i porady i baaardzo duża dawka informacji.

A co myślicie na temat Rockrider Explorer 520?

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-explore-520-29/_/R-p-329346?mc=8607110

Rower nie będzie używany typowo do singli czy rajdów, bardziej chodzi o jazdę rekreacyjną po ścieżkach, lasach i zapewne czasami po jakimś terenie. Po wizycie w Decathlonie wpadł mi w oko ten model i był bardzo wygony.

Przepraszam, że trochę poza tematem głównym ale macie baaardzo duża wiedzę jak i doświadczenie dlatego zapytałem.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem rower wydaje się być fajny, ale ja bym dołożył do Explore 540, ponieważ Explore 540 ma lepszy amortyzator, który jest już powietrzny, dwie sztywne osie w boostcie, ramę z główką taperowana, lepsze koła i opony oraz kompletny napęd Shimano deore 1x10. Ja na twoim miejscu wziąłbym Explore 540, ponieważ jest to porządny rower na dobrych markowych częściach i jest to dobra baza do potencjalnych ulepszeń 

 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, bedzin napisał:

A co myślicie na temat Rockrider Explorer 520?

Poczytaj aktualne opinie na forum. Masz info od Swoich ziomali ze śląska. Wszystkim pada bębenek i kłopoty z uznaniem tego jako usterka. Cyt. "zepsuł się bębenek w piaście tylnego koła, 3 tygodnie na serwisie centralnym - brak części, wrócił do Bytomia, w sklepie wymienili koła, po (dokładnie) miesiącu użytkowania (a w większości jeżdżę na szosie) z tylnym kołem stało się to samo, super zawód, czy serwis nie może wymienić koła na takie które wytrzyma więcej niż miesiąc jazdy ???? Na serwisie w Bytomiu tłumacza się ze nie maja kół 29 cali wiec muszą odesłać znowu na serwis centralny ….. omijać szerokim łukiem, Decathlon nie sprawdza się w KAZDYM sporcie. Bardzo przykre" "Jestem zmuszony zrewidować moją wcześniejszą pozytywną opinię. Po około 800 kilometrach bębenek tylnej piasty zaczął wydawać niepokojące dźwięki - odstawiłem go do serwisu i po 5 dniach usłyszałem tylko, że całe koło jest do wymiany - ale takich kół już Decathlon nie ma! Nie ma także roweru na wymianę, więc albo mogę sobie zabrać z powrotem mój wadliwy egzemplarz albo wziąć zwrot pieniędzy i kupić przez internet jeszcze raz taki sam rower - ale już za nową, wyższą cenę. Genialne prawda? Czysty zysk dla Decathlona a dla mnie - na pewno ostatni kupiony tam rower. Nie polecam". Z opinii wynika, że rower dobrze się spisuje do 500km. Potem problemy. Rada: poczytaj o innych typach, rozglądnij sią za expl 540-tką.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Siajka napisał:

Moim zdaniem rower wydaje się być fajny, ale ja bym dołożył do Explore 540, ponieważ Explore 540 ma lepszy amortyzator, który jest już powietrzny, dwie sztywne osie w boostcie, ramę z główką taperowana, lepsze koła i opony oraz kompletny napęd Shimano deore 1x10. Ja na twoim miejscu wziąłbym Explore 540, ponieważ jest to porządny rower na dobrych markowych częściach i jest to dobra baza do potencjalnych ulepszeń 

 

Dzięki wielkie za odpowiedź. Akurat w sklepie były wyprzedaże i Explore 520 jest za 2200 więc między 540 robi się już spora różnica a dwa, że 540 i jej dostępność... ?

Odnośnik do komentarza

Dalej bym zbierał i kupił expl 540. Przepaść między 520 a 540. 

@ram średnio rozumiem wrzucanie amortyzatora 140 mm do ht. Dla wiekszosci uzytkownikow spokojnie 100 starcza, moja mama ma 120 mm w expl 540 i po 1000 km na maksa wykorzystala 8cm przy poprawnie ustawionym sagu. 

W grupie w ktorej jezdze mam chlopakow na giantach. Po zakupie, po 100 km w dwóch rowerach zaczął być problem z wrzucaniem biegów. Serwis gianta stwierdził, że problem z przerzutka shimano, kolega miał się reklamować w shimano. Jak napisal do shimano, shimano odrzuciło reklamację z powodu specyfikacji technicznej, gdzie giant napisał, że przerzutka jest shimano deore ale łańcuch kmc a zębatka suntoura czy jakoś tak. Sklep się nie poczuwa bo stwierdzili, że mogą co najwyżej wysłać do centrali gianta, jak się klientowi nie podoba może wysłać na własny koszt do Niemiec do serwisu. Podejście decathlona, że w razie problemu wymienia koła albo zwraca koła jest dobrym podejściem. 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, swiezak napisał:

Decathlon chyba otrzymał dostawę expl 540. Cena wzrosła o 300 do 3799. Ale niestety ciągle niedostępny

Dzisiaj koło południa pisałem na czacie i dostałem odpowiedź, że przybliżony czas wysyłki rowerów do magazynu centralnego dla męskiego xl to 17/10 a damskiego m 15/12/2022. Tydzień temu był jeszcze 01/10/2022 jeśli chodzi o męski... Więc wątpię, że była jakaś dostawa. Wygląda na to, że zwiększyli cenę roweru, którego i tak nie da się kupić:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...