Skocz do zawartości

Rower do 6000 MTB


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Marcinsol napisał:

Sezon w pełni, nie będę czekał w nieskończoność gdzie tak na prawdę dziś nie wiadomo czy coś będzie dostępnego czy nie, a ceny równie dobrze mogą pójść jeszcze w górę

Cieszę się jakbym to ja sam kupował ? .

Rowerek z mega przyszłością do upgreadu.  Rezerwacja na https://www.specialized.com/pl/pl/chisel-comp/p/199641?color=319940-199641&searchText=91722-5204jest nadal potwierdzona na czerwiec ale wycofam się. Zakatuję Teama 2 . Potem  XC w karbonie full albo emerytura. Do szosy/gravela nie załapełem chemii.

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Marcinsol napisał:

po kilku dniach rozmyślania chyba wezmę tego chisela:

https://sprint-rowery.pl/rower-gorski-specialized-chisel-2021?gclid=Cj0KCQjwyYKUBhDJARIsAMj9lkGGKAtAifkeLZhfZnvQzuwmPLvbJKGJAvp5vw2ZZZ7NyfaD4e3nAF0aArplEALw_wcB

na początek będę jeździł na tym co jest a kiedyś sobie będę upgrade'ował.

Tak naprawdę nie ma za bardzo innego wyboru na miejscu w Lublinie. Sezon w pełni, nie będę czekał w nieskończoność gdzie tak na prawdę dziś nie wiadomo czy coś będzie dostępnego czy nie, a ceny równie dobrze mogą pójść jeszcze w górę ?

 

Witam. Możesz podać cenę za jaką go kupiłeś.

Ponadto nie mogę doczytać czy posiada zdalna blokadę ,z kierownicy, amortyzatora i czy ma obie sztywne osie czy tylko tył. 

Ja szukam i myślałem żeby czekać na Merida pro, ale nikt nie wie kiedy będzie dostępna, a jeździć się chce. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

Chisel ma obie sztywne osie, nie ma zdalnej blokady. Jeśli się nie ścigasz uważam ją za zbędną. Zdalna blokada ma tylko dwie pozycje. Zamknięta i w pełni otwarta. U mnie w Rebie blokada na goleni ma 6 pozycji, pozwalając dokładniej regulować kompresję. Nie wiem czy tak jest również w przypadku Judy Silver. Judy Gold, który ma taki sam tłumik Motion Control ma tak samo. Tłumik TurnKey pozwala na upgrade do Motion Control za 200 zł z groszami.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, jajacek napisał:

Chisel ma obie sztywne osie, nie ma zdalnej blokady. Jeśli się nie ścigasz uważam ją za zbędną. Zdalna blokada ma tylko dwie pozycje. Zamknięta i w pełni otwarta. U mnie w Rebie blokada na goleni ma 6 pozycji, pozwalając dokładniej regulować kompresję. Nie wiem czy tak jest również w przypadku Judy Silver. Judy Gold, który ma taki sam tłumik Motion Control ma tak samo. Tłumik TurnKey pozwala na upgrade do Motion Control za 200 zł z groszami.

Witam. W sumie masz rację co do blokady, pytam gdyż w ostatnich rowerach zawsze była i to chyba przyzwyczajenie. 

Co do roweru to zakładałem okolice 6 tys a z braku rowerów dochodzę do 9, jakaś masakra. Nie wiem nawet czy warto wykładać taką kasę, zaznaczam że nie ścigam się i nie będę ścigał, aczkolwiek dobry rower to podstawa. 

Powiększając budżet zaczynam też oglądać inne, takie których nie brałem pod uwagę np znalazłem Merida big nine 700, ale aż tak się nie zn który byłby lepszy czy Merida czy ten Chisel. 

A, Chisela widziałem, jest póki co dostępny. 

A może jednak czekać na pojawienie się Meridy pro. I bądź tu mądry. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, jajacek napisał:

9k do rekreacji bym nie wydał. XC 120 z Decathlonu to bardzo przyzwoity rower. 

W Decathlonach braki, nic nie ma i nie wiedzą kiedy coś dostaną. Big nine 500 lite brak, na niego byłem zdecydowany, Merida pro w oczekiwaniu na dostawy, nik nie wie kiedy dopłynął, z innych wcześniej omawianych też braki. 

Sie porobiło z tymi rowerami. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, jajacek napisał:

9k do rekreacji bym nie wydał. XC 120 z Decathlonu to bardzo przyzwoity rower. 

Ja bym dał nawet 12k do rekreacji, jak ktoś jeździ bardzo dużo a wie że potrzebuje MTB, to wie też jak szybko pewne komponenty które są stosowane w tańszych rowerach potrafią się zużywać i psuć, poza tym ważny jest komfort z wytrzymałością ramy, no i lekkość też.

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.05.2022 o 15:41, jajacek napisał:

Z mojego doświadczenia piasty Shimano mtb to shit. Ale może są jakieś które shitem nie są. Na razie nie spotkałem. Spytajmy mechanika @mike21? Natomiast to są pierwsze piasty Shimano na maszynówkach. Może będzie lepiej. 

Osobiście bym nie generalizował bo współczesne slx i wyżej są przyzwoitymi piastami (oczywiście trzeba dbać o kontrolę luzu i świeży smar). Na maszynówkach póki co są pozagrupowe mt400. Zadbane slxy przejadą o wiele więcej niż wytrzyma przeciętny komplet łożysk maszynowych. Oczywiście kosztem kilkukrotnego ubabrania się w smarze. Maszynowe pod tym względem są bezobsługowe. Jednak jesli w trasie padnie nam łożysko maszynowe (najczęściej pęka koszyk i przemieszczają się kulki) to wracamy do domu z buta.  W klasycznych piastach taka awaria nie może wystąpić.

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, mike21 napisał:

Osobiście bym nie generalizował bo współczesne slx i wyżej są przyzwoitymi piastami (oczywiście trzeba dbać o kontrolę luzu i świeży smar). Na maszynówkach póki co są pozagrupowe mt400. Zadbane slxy przejadą o wiele więcej niż wytrzyma przeciętny komplet łożysk maszynowych. Oczywiście kosztem kilkukrotnego ubabrania się w smarze. Maszynowe pod tym względem są bezobsługowe. Jednak jesli w trasie padnie nam łożysko maszynowe (najczęściej pęka koszyk i przemieszczają się kulki) to wracamy do domu z buta.  W klasycznych piastach taka awaria nie może wystąpić.

Mam troje znajomych jeżdżących rekreacyjnie. Jedna dziewczyna w MTB, kilka tysięcy km po lesie. par która jeździ kilkanaście tysięcy km na trekkingach. Robią przegląd generalny raz w sezonie. XT u nich nie wytrzymują dwóch sezonów. Te dziewczyny ważą po 50 kg, więc nie jest to kwestia mocnej nogi.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Tony napisał:

Są dostępne we Wrocławiu w Meridzie na ulicy Sienkiewicza.

Dzięki. Wrocław za daleko, szukam tak do 100km aby mieć serwis, sam co nieco robię sam, ale duże przeglądy co najmniej raz do roku powierzam profesjonalistom. 

2 godziny temu, Tony napisał:

Ja bym dał nawet 12k do rekreacji, jak ktoś jeździ bardzo dużo a wie że potrzebuje MTB, to wie też jak szybko pewne komponenty które są stosowane w tańszych rowerach potrafią się zużywać i psuć, poza tym ważny jest komfort z wytrzymałością ramy, no i lekkość też.

Też bym wydał, tylko czy jest sens skoro za 6 do 7 tys też można już dobry rower kupić. 

2 godziny temu, Oskarr napisał:

Rockrider xc 120 jest dostępny w zakupie online w rozmiarze M, L i XL. Rower na rekreacyjne jazdy jest spoko, miesiąc temu kupiłem taki dla mojego taty. 

W moim przypadku wspominałem wcześniej, jazda niby rekreacyjna ale poszaleć też lubię, będą lasy, szutry ale dużo singletrakow w Swieradowie i okolicy a tam tempo jest spore. 

Najlepiej by mi odpowiadala ta Merida pro, tylko nikt nie wie kiedy będzie dostępna i dlatego polegając na Waszych wypowiedziach szukam roweru polecanego przez Was który będzie dostępny od ręki, ale nic konkretnego nie ma, dzisiaj znalazłem tego Chisela, ale chyba posłucham kolegę jajacek i sobie daruję. 

Pozdrawiam i dzięki 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, mariaN napisał:

W moim przypadku wspominałem wcześniej, jazda niby rekreacyjna ale poszaleć też lubię, będą lasy, szutry ale dużo singletrakow w Swieradowie i okolicy a tam tempo jest spore. 

Teraz to już nie rozumiem. Nie polecam tych rockriderów jako rowerów tanich, budżetowych ale tylko do lekkiego traktowania. To są wytrzymałe rowery z dożywotnią gwarancją na ramy, cokolwiek Ci się stanie w rowerze, decathlon wymienia uszkodzoną część na nową. 

Co do świeradowa, gwarantuje Ci, że nie nigdy w życiu nie jechałeś z taką prędkością na świeradowskich singlach co moje rockridery. 
https://www.strava.com/activities/7060399761 - tu masz aktywność z majówki, dziewczyny poszły na zakupy to z kolegą (na XC 500) ścigaliśmy się na początku zajęcznika, techniczny zjazd na długości 1,5 km, w tym roku wylądowaliśmy na pierwszym i drugim miejscu w czasie przejazdu, ogólnie na 10 miejscu z 9000 osób tam jeżdżących. Full byłby szybszy na tej trasie, jechaliśmy na hardtailach. 

Jak za mało techniczny przykład, to tu masz mój przejazd na red line, trasa enduro w srebrnej górze:
https://www.strava.com/activities/7074217144/segments/2956109836220386466
Wskoczyłem tym przejazdem na 10 miejsce według stravy, również rockriderem XC 900, xc 500 stracił tam do mnie 20 sekund, ale kolarz też trochę słabszy ? 

 

Jeśli porównujesz XC 120 do Meridy, to tak: 
Rama moim zdaniem lepsza w XC 120, 
Hamulce Merida, 
Napęd Merida, 
Koła XC 120, 
Amortyzator XC 120. 
Gwarancja XC 120, 
Cena XC 120. 
 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...