Skocz do zawartości

Problemy z kręgosłupem, a jazda na szosie.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam stwierdzoną przepuklinę kręgosłupa na L4 - która często powoduje rwę i ból nogi.

Oczywiście rehabilitacja, basen i ćwiczenia mam wdrożone ale..  

Przymierzam się do zakupu pierwszej szosy ( do tej pory jeździłem na zwykłym turystyku) więc plecy były w miarę proste.

Zastanawiam się powinienem od razu wybrać usługę bike fitting - u aby dobrać rower do mojego wzrostu i budowy ciała ( mam 189cm) żeby sobie krzywdy nie zrobić już na początku przygody z szosą ?

Jestem z Łodzi i widziałem taką. usługę w sklepie Bikemia i Velotti ale nie wiem czy na początku jest sens wydawać pieniądze.

Może. ktoś ma podobny problem z kręgosłupem i może coś podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Miałem rwę i bujałem się długo. Czasem mi trochę nawraca. Mam wszelkie możliwe zwyrodnienia w kręgosłupie :) Pesel i 30 lat gry w tenisa :)
Rwę ogarnąłem w dużym stopniu odpowiednim rowerem i ćwiczeniami jogi i pilates.

Co do roweru to od lat jeżdżę na Specialized Roubaix. Generalnie rekomenduję rower typu endurance na karbonowej ramie, stworzony do tego żeby tłumić nierówności drogi. Spec Roubaix, Trek Domane, Giant Defy. Generalnie każdy producent ma w tej chwili taki rower. Gravel też może być. Do tego opony minimum 28 cali na niższym ciśnieniu i da się to ogarnąć. Z grubsza celujesz w ramę XL.

A czy bike fitting ma sens? Tak. Robiłem. W Twoim przypadku potrzebujesz na początek usługi bike sizing czyli doboru odpowiedniej wielkości roweru. Co do jakości usług tych firm nie mam pojęcia. Trzeba kogoś z Łodzi zapytać, choćby admina.

Odnośnik do komentarza

Fakt że w Warszawie i pod nią są 3 miejsce w których funkcjonują bardzo dobrzy fitterzy. Wojtek Marcjoniak, który był w Airbike ale się właśnie przenosi u którego my się fittujemy, Mateusz Naworol w Veloart u którego też robiliśmy fiting ale się przenieśliśmy ze względu na bardzo odległe terminy. Trzeba było czekać po 3 miesiące. I fitting w Absolute Bikes w Pruszkowie, który też ma dobre opinie. U Wojtka jesteśmy bo jego podejście do fittingu najbardziej nam odpowiada i jest z nim kontakt w dwie strony. Oddzwania i odpisuje co w Veloart nie występuje. No i  stały klient ma u niego zniżki a wszelkie poprawki do fittingu są gratis.

Spojrzałem na post Bikemiii że ich studio Bike Fittingu rozpoczęło pracę w maju 2021. Więc doświadczenie w fitingu pewnie nie za duże. Wojtek zrobił jak mi mówił bodajże ponad 7000 fittingów, więc doświadczenie ogromne.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Przyłączę się do tematu. Czy dla kręgosłupa lepsza jest pozycja wyprostowana czy bardziej pochylona? Nie chodzi mi oczywiście o pozycję bardzo aero jak u wyczynowców. Pytam, bo są różne opinie. Jedni twierdzą, że im bardziej wyprostowana tym lepiej, a drudzy, że wyprostowana przy dłuższych jazdach wcale nie jest dobra, bo wszystkie wstrząsy idą na kręgosłup, zaś przy pochylonej część pochłaniają ręce, barki itd.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze wiedza - pozwala eliminować pierwsze błędy i znaleźć od razu konkretne działanie a nie wadliwe metoda prób i błędów, po drugie fora pełne są maniaków rowerowych ale żaden z nich nie jest lekarzem, po trzecie warto słuchać pasjonatów mających za sobą doświadczenia (@jajacek to gruba ryba - merytoryczna, ciekawa i mocno w temacie ? - niestety mało takich) po to aby zobaczyć kierunek w którym zacząć iść, po czwarte wywróć swoje wyobrażenia o rowerach zainteresuj sie alternatywami - są inne rowey znacznie poprawiające komfort jazdy (tu moge pomóc) - niestety trzeba zmienić siebie (niestety tu nie pomogę ? ...
A na początek poczytaj to
https://fizjoplaner.pl/jazda-na-rowerze-czy-obciaza-kregoslup.html

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...