Skocz do zawartości

Rower do 3000 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego odradzacie koledze sztyce amortyzowaną ? ? skoro mówi na pewno, to widocznie ma powod by ją chcieć, niektóre modele działają bardzo fajnie i naprawdę poprawiają komfort oraz odciążają plecy... w zależności od tego gdzie jadę mam sztyce zwykła lub amortyzowaną, jak robię trasy całodniowe dla przyjemności to naprawdę zwiększa komfort, a nieStety nie mam kilku rowerów do różnych zastosowań. Oczywiście nie mówię o modelach za 90 zł z pseudo amortyzacja w rurze. O wadze nie mówmy w totalnie amatorskich/rekreacyjnych zastosowaniach bo te 500/600 gramów więcej nie gra żadnej roli a na prostych drogach skok jest tak minimalny, że utrata mocy jest niezauważalna ?

Odnośnik do komentarza

4 k za 6.9 to kiepska cena. Regularna cena za X7 to koło 4 k, w promocji 3800-3600, 6.9 w moim odczuciu opłaca się poniżej 3400, 5.9 koło 3k jest ok. 

Polecam Continental race King. Spoko opona do szerokiego zastosowania - na las i na ścieżki rowerowe. 

W indianie jest sztyca 27.2 która też jakaś amortyzację daje. Zamiast dziadkowego siodełka polecam spodenki z wkładką.

 

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, MalySzaryCzlowiek napisał:

Dlaczego odradzacie koledze sztyce amortyzowaną ? ? skoro mówi na pewno, to widocznie ma powod by ją chcieć, niektóre modele działają bardzo fajnie i naprawdę poprawiają komfort oraz odciążają plecy... w zależności od tego gdzie jadę mam sztyce zwykła lub amortyzowaną, jak robię trasy całodniowe dla przyjemności to naprawdę zwiększa komfort, a nieStety nie mam kilku rowerów do różnych zastosowań. Oczywiście nie mówię o modelach za 90 zł z pseudo amortyzacja w rurze. O wadze nie mówmy w totalnie amatorskich/rekreacyjnych zastosowaniach bo te 500/600 gramów więcej nie gra żadnej roli a na prostych drogach skok jest tak minimalny, że utrata mocy jest niezauważalna ?

Polecisz jakis dobry model?

Odnośnik do komentarza

Ja korzystam chyba z najpopularniejszej z dostępnych sztyc amortyzowanych, SR suntour ncx. Sprężyna która tam jest oryginalnie będzie pasować pod twoją wagę. Jest sporo recenzji tej sztycy więc możesz też poczytać. Cena/jakość bardzo dobra, łatwa obsługa i konserwacja. Sztyca sztywna z której korzystam waży +/- 250 gram, amortyzowana 780g więc za komfort który daje to różnica naprawdę niezauważalna. Jeśli się zdecydujesz to polecam ustawić sobie na nieco większą wagę niż masz, wtedy bujanie itp. efekty na gładkiej prostej drodze drodze są praktycznie zerowe. Tańszych bym nie oglądał, ten suntour to minimum jeśli chodzi o sztyce amortyzowane, na plus łatwość obsługi i dostępność części eksploatacyjnych.

Odnośnik do komentarza

Miałeś kiedyś rzeczone Suntour NCX. Niewiarygodnie ciężkie bydle, które niewiele co robi. Temat podobny jak rogi w rowerze mtb. Wyginęły jak dinozaury i podobnie te sztyce. Na asfalcie jak ktoś ma trekkingową oponę w trekkingowym rowerze z wyprostowaną pozycją i ciężko mu tyłek podnieść z siodełka na wybojach to jeszcze rozumiem. Ale nie widzę miejsca dla takiego wynalazku w rowerze mtb w którym sama opona 2,3 cala zapewnia wyśmienitą amortyzację. 

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie głównie w terenie, fakt, że rogi w terenie wymagają dodatkowego myślenia, bo inaczej będzie się miało co najmniej garść gałęzi po chwili na na końcach kierownicy, w skrajnych przypadkach efektowną glebę, ale na długich podjazdach albo prostych odcinkach zmiana chwytu jest poprostu przyjemna, chyba z naciskiem na długie podjazdy i daje odpoczynek niektórym mięśniom, tym bardziej na długich wypadach. Jak coś działa i daje wygodę to zdecydowanie warto tego spróbować według mnie, czy rogi, czy sztyce amortyzowane a nóż to komuś uprzyjemni szeroko pojętej kolarstwo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...