Skocz do zawartości

Rower do 3000 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

XC 100 mój, Indiana X7 mojego młodszego brata, jest u mnie na wakacjach, połówka jeździ na Rockriderze ST 530, tylko trochę zmodyfikowanym... Ma w tym ST 530 powietrzny amortyzator, lepsze koła, napęd deore 1x10. Waga tego ST 530 to obecnie 12,4 kg z pedałami i koszykiem. Ten St 530 zszedłby poniżej 12 kg, jeśli bym zastosował trochę inne opony (obecnie mam tam wzmacniane continental race king z wkładką antyprzebiciową z dętkami, opona + dętka ważą razem 1100 gram na sztukę, opony w moim XC 100 z mlekiem ważą w rozmiarze 29" 700 gram). 

Również uważam, że te rowery wygrywają w swojej klasie, ale są to 2 skrajnie różne rowery. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, MalySzaryCzlowiek napisał:

W Słupsku masz dostępne Indiany, był jeszcze niedawno wybór, storm X7 19 cali, storm X8 21 cali, może jeszcze coś utrafisz, w Media expercie na ul. szczecińskiej, dział z rowerami masz wejście od boku sklepu, w Decathlonie natomiast pustki totalne.

Wlasnie mam zamiar sprawdzić dziś w Media Expert co tam mają. I tak przy zamówieniu wolałbym rower w pudle i złożyć go z pomocą kolegi bo coś w Media ekspert i ich speców nie wierze. 

Dzięki za info człowieniu;)

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Oskarr napisał:

XC 100 mój, Indiana X7 mojego młodszego brata, jest u mnie na wakacjach, połówka jeździ na Rockriderze ST 530, tylko trochę zmodyfikowanym... Ma w tym ST 530 powietrzny amortyzator, lepsze koła, napęd deore 1x10. Waga tego ST 530 to obecnie 12,4 kg z pedałami i koszykiem. Ten St 530 zszedłby poniżej 12 kg, jeśli bym zastosował trochę inne opony (obecnie mam tam wzmacniane continental race king z wkładką antyprzebiciową z dętkami, opona + dętka ważą razem 1100 gram na sztukę, opony w moim XC 100 z mlekiem ważą w rozmiarze 29" 700 gram). 

Również uważam, że te rowery wygrywają w swojej klasie, ale są to 2 skrajnie różne rowery. 

Wybór ciekawy, moja niestety kupuje oczami i bardzo spodobał jej się cannondale women ? ale zobaczymy co będzie. Ja raczej potrzebuje czegoś z lepsza pozycja za kierownicą i myślę, że Indiana będzie ok .A jeszcze mam pytanie odnośnie serwisow, może jesteś w stanie polecić kogoś godnego zaufania ?

Odnośnik do komentarza

Ogólnie lepiej z netu zamówić bo można oddać jakby coś nie podpasowało. Rower jakby co powinien przejść przegląd zerowy. Był u mnie wczoraj mój kumpel mechanik, czołowego serwisu w Warszawie. Mówi że jest dramat jeśli chodzi o amortyzatory i piasty i nie mają wystarczającej ilości smaru. Nie jest to wina "składacza rowerów" takiego jak Media Expert, tylko producenta części.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, MalySzaryCzlowiek napisał:

Dziwne, że nie ma jakiś kontroli tego. Ostatnio rozbierałem nowego raidona do roweru który składałem, na całości był tylko gęsty jak smoła smar, w środku ani grama oleju i brak gabeczek olejowych.

Jeszcze nie spotkałem Suntoura co by miał olej w tej goleni co tłumik. Zawsze smar stały. A w konsekwencji brak gąbeczek.

Odnośnik do komentarza

Więc byłem w Media Expert, ale oczywiście z moim szczęściem nie było X7, mieli na stanie x8 ale trochę cenowo za dużo, jak dla mnie. 

Natomiast macałem i jeździłem na Indiana x-pulser 5.9

Rower fajnie wykonany, dobrze wyglądał. Na pewno do zmiany byłaby sztyca na jakąś z amortyzacją i uchwyt do kierownicy, żeby mieć bardziej wyprostowaną pozycję. Dziwne, że dobrze czułem się na XL 21 cali, nie mam porównania do innego rozmiaru w tej marce. 

Będę musiał w Toruniu poszukać jeszcze X7, chyba, że Oskarr rzeczywiście pomoże z przejażdżką. 

Odnośnik do komentarza

Nie idź w stronę amortyzowanej sztycy, to po prostu nie działa. Dodaje tylko kilogramów i odbiera waty. Już lepiej wrzucić oponę 2,3 cala i dać tam 1 atmosferę. Sam 5.9 jest spoko rowerem, to taki X7 tylko na nie sztywnych kołach i sprężynowym amortyzatorze. W 6.9 masz powietrze, w X7 sztywne osie i trochę lepsze hamulce. Dla większości sprężynowy amortyzator jest spoko, szczególnie jak ważysz z 70 kg. Jak koło 100 albo koło 60 to powietrze daje opcje dopasowania pod wagę. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Oskarr napisał:

Nie idź w stronę amortyzowanej sztycy, to po prostu nie działa. Dodaje tylko kilogramów i odbiera waty. Już lepiej wrzucić oponę 2,3 cala i dać tam 1 atmosferę. Sam 5.9 jest spoko rowerem, to taki X7 tylko na nie sztywnych kołach i sprężynowym amortyzatorze. W 6.9 masz powietrze, w X7 sztywne osie i trochę lepsze hamulce. Dla większości sprężynowy amortyzator jest spoko, szczególnie jak ważysz z 70 kg. Jak koło 100 albo koło 60 to powietrze daje opcje dopasowania pod wagę. 

Polecisz jakąś konkretną oponę? A z tego co czytam ifacet w sklepie mówił, jest tam amortyzator olejowy ? Waga moja to 85 kg. Kurcze, podoba mi się kolor tego roweru, ale za to już inwestując chciałbym mieć coś pewnego. Z kolei, czy ja w ogóle wykorzystam potencjał tego roweru, nie mam pojęcia. To są takie rozterki... za duży wybór nie uszczęśliwia człowieka ?

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...