Skocz do zawartości

Spodnie kolarskie na zimę

Polecane posty

Witam, czy stosuję ktoś z was taki system ubierania się jak zakładanie krótkich spodenek z wkładką na szelkach + dlugie spodnie kolarskie na gumce? Czy takie połączenie będzie komfortowe? Mam jeden zestaw ubrań do jazdy w taką pogodę jak teraz, ale  chciałbym codziennie jeździć, a jest to niemożliwe gdyż po każdej jeździe piorę długie spodnie  i nie są wstanie wyschnąć na drugi dzień, a nie chcę inwestować większej kasy w drugą parę.

• 2 weeks later...

Dwie wkładki na jeden tyłek? Czarno to widzę. Chyba że jakiś dojazd wkoło komina.

Porządne spodnie kolarskie - nawet długie nie powinny długo schnąć.

Ja mam najwyższy model z Deca i schną 2-3 godziny po praniu. A spokojnie wystarczają do 4-5 stopni bez niczego dodatkowego.

Poniżej już trzeba myśleć o jakichś getrach.

U mnie idzie typowa cebula. Mam 3 pary krótkich spodni, na górę mam 2 pary ocieplanych leginsów do biegania z deca - koszt długich spodni wynosił z 60 zł. Mam też leginsy nieocieplane do biegania. Jak temperatura wynosi 12-18 stopni, zakładam nieocieplane leginsy, poniżej, od 5-12 stopni ocieplane, 0-5 ocieplane i nieocieplane idą na raz.