Skocz do zawartości

Kellys Gate 50 2018r ważenie


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Elle napisał:

Tzn. jeśli wybiorę opcję najmniejszych przewyższeń, pokaże mi coś innego niż trasę najkrótszą. I da pewność, że jeśli mam rower szosowy, to na pewno nie skieruje mnie na bezdroża, jeśli wybiorę rekreacje, to uwzględni szuter, a jeśli wezmę MTB, to dorzuci do tego najbardziej hardcorowe szlaki. To wszystko jest jednak tylko na poziomie opcji, nie mających przełożenia na praktyczną stronę. Przykre.

Może toi działa poprawnie... ale nie w Polsce.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem i nigdy pewnie nie sprawdzę, ale co mnie to interesuje? Kupuję za tę samą cenę, co Amerykanin i Brytyjczyk, urządzenie w polskim sklepie, z polskim menu, polskim serwisem oraz polską mapą - mam prawo oczekiwać, że będzie działać tak, jak innym narodom. Szczególnie, że mapa jakoś jest dobrze narysowana - to, co jest główną asfaltową drogą jest najgrubsze, to, co poboczną - cieńsze, a to, co gruntową - najcieńsze. To jaki jest problem? No i jeszcze jedno pytanie: myślisz, że taki Amerykanin to dostaje trzy propozycje trasy, a ja zawsze tylko jedną?

Odnośnik do komentarza

Skoro temat o ważeniu, to pozwólcie, że podzielę się taką ciekawostką. Jakiś czas temu specjalnie by zważyć swój rower kupiłem na Alledrogo wagę bagażową - raptem 20 zł. Sama waga może się jeszcze do czegoś kiedyś przyda, więc leży sobie i odpoczywa w piwnicy. Oto i ona:

https://allegro.pl/oferta/waga-hakowa-elektroniczna-wedkarska-bagazowa-50kg-7486461509?snapshot=MjAxOC0xMS0xOFQwOToxODo1OC4xMDNaO2J1eWVyOzg1MjFiYjg3NWQ5ZjIxMGYwODhlODdiZmM2NzUwMWUxNjUzZDE0MGVjYzRlYTk2MDkwMjVmY2U5N2QwNTExMzY%3D

Dziś z ciekawości chciałem sprawdzić ile kosztują wagi do rowerów i trafiłem na coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/xlc-to-s77-elektroniczna-waga-rowerowa-wiszaca-6375286170

Nie wiem jakim cudem utrzymałem się na krześle ?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, MARIUSZZZ napisał:

Są amerykańskie rankingi ekonomiczne, w których Polska zaliczana jest do krajów Trzeciego Świata, więc nie zdziwiłbym się gdyby Twoje obawy się potwierdziły. 

To jest koło zamknięte - niech dalej robią takie nawigacje, to na pewno wszyscy chętnie zrezygnują z telefonów z Locusami i innymi wynalazkami, i pobiegną do sklepów po Garminy ?

2 godziny temu, MARIUSZZZ napisał:

Skoro temat o ważeniu, to pozwólcie, że podzielę się taką ciekawostką. Jakiś czas temu specjalnie by zważyć swój rower kupiłem na Alledrogo wagę bagażową - raptem 20 zł.

(...)

Dziś z ciekawości chciałem sprawdzić ile kosztują wagi do rowerów

To jak z Garminem - przymiotnik: "rowerowy" jest bardzo drogi w naszym kraju (dlatego na przykład @rowerowy365 jest naszym drogim kolegą ?). Ale wiem, bo swego czasu też kupiłam wynalazek jeszcze tańszy niż Twój - po 9,50zł. Jedyne co, to trzeba rower mieć na sznurku, bo metalowy hak jest za mały, a poza tym mógłby coś zarysować. Jakkolwiek waży bardzo dobrze, dzięki czemu wszystkie rowery kiedyś posprawdzałam i część wypadła nawet lepiej niż katalogowo. Na przykład najpozytywniej zaskoczył mnie Giant Liv - na aluminiowej ramie, z dodatkowymi klamkami przełajowymi i wszystkim razem wziętym (jedynie bez pedałów), waży poniżej 9kg. Chociaż zauważyłam, że ten ciężar to pojęcie względne i naprawdę różnie się rozkłada - dla porównania karbonowa Emonda waży dokładnie tyle samo, a jak się ją podniesie, wydaje się nieco lżejsza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...