Skocz do zawartości

Bikefiting Ergona.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej po kupnie Gripów Ergona i bardzo chwalonych w necie. Postanowiłem z ciekawości coś sprawdzić o tej firmie i widzę, że mają wiele ciekawych produktów.  I zaciekawiony znalazłem też ich zestaw do bikefitingu w domu, gdzie w 7 krokach ustawimy rower. Są trzy programy: Comfort, Mtb, road. U mnie takiego prawdziwego nie ma  w okolicy. A jak patrzyłem na necie to są drogie takie usługi. U mnie w dobrym sprawdzonym sklepie co rower serwisuje, mogą co najwyżej mi tak nie profesjonalnie ustawić podstawowe parametry. Co sądzicie warto? Bo być może źle mam poustawiane parametry i sama zmiana chwytów nic nie da. Ja mam 2 parametry ustawione według porad w  necie i Łukasza na blogu. wysokość siodełka i ustawienie przód tył. Może też wpływ na dyskomfort u mnie mieć rama na styk, troszkę za duża.  Załączam filmik jak to u nich wygląda:

.  

Odnośnik do komentarza

He he  - temat rzeka - albo sam ustalasz zgodnie z wiedza internetowa i swojej du ... jak Ci wygodnie - krok po kroku az dojdziesz do optimum, albo płacisz i za grubą kasę dostajesz wykres i dodatki które MUSISZ kupić aby być żwawszym, zdrowszym, szybszym i w ogóle abyś obudził bestie w sobie ?

Czyli wg mnie  - jak masz kasę to idź  "w te drogię"  a jak nie to czytaj, testuj, próbuj -  w końcu ustalisz co dobre dla Ciebie ...

Odnośnik do komentarza

No w sumie macie rację, szkoda kasy. A możecie polecić Jakieś strony czy filmiki jak pokazane jak w domu zrobić bikefiting. Bo tam 7 a ja mam 2 ustawione.wysokość i siodełko przód tył. A jak czytałem nawet pisali, że ważny rozmiar kierownicy i mostka. A Pytam też temu bo może, to też mogło przyczynić się do kontuzji biegowej. I na pewno ma to znaczenie ramę mam trochę za długą choć niektórzy mówią na styk. Mniejszej nie było. 

Odnośnik do komentarza

Kontuzje biegowe są z zasady bardziej powszechne niż rowerowe, co wynika ze specyfiki obu sportów i obciążeń. Oczywiście nie wykluczam winy roweru, jednak to jest takie gdybanie. Droga strona medalu, to czy winny, czy nie, na pewno dopasowany powinien być i po osobistych doświadczeniach jestem ogromnym wrogiem jakichkolwiek kompromisów zatytułowanych "mniejszej/większej nie było, więc kupiłem/am taką". Osobiście mam to szczęście, że u mnie występuje "syndrom księżniczki na ziarnku grochu" i organizm odzywa się niemal od razu (ostatnio na szosie za długiej o zaledwie 1-2cm ostatkiem sił zrobiłam 20km, po czym odchorowałam dwa dni), ale to i tak nie daje mi pewności, że pewne zwyrodnienia nie odezwą się po latach. Dlatego mimo wszystko przy pierwszym napływie gotówki planuję odwiedzić taki drogocenny przybytek. Szczególnie, że oznaki mogą czasem pochodzić z zupełnie innego miejsca aniżeli przyczyna. Dla przykładu źle dopasowane siodełko może skutkować bólem nadgarstków - i co wtedy? No i czy naprawdę każdy potrafi sobie to zorganizować w domowych warunkach? Według mnie nie. To jest jak z każdą dziedziną - teoria nie jest wiedzą tajemną, proste niby jak budowa cepa, do tego w Castoramach i tym podobnych leży pełno wiertarek, wkrętarek, wyrzynarek, szlifierek, szpachlowych gładzi, gipsów i farb... Jakoś mimo tego, zrobić porządne meble, dobrze położyć kafelki czy wymalować pokój potrafi naprawdę niewielu. Ciekawe czemu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...