Skocz do zawartości

Kurtka rowerowa na jesień i zimę.


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 16.11.2018 o 14:22, pepe napisał:

I tu byś się zdziwił, ta maska filtruje najbardziej niebezpieczne składniki smogu, to jest pyły PM 2,5 i PM 10. Trzeba tylko uważać żeby kupić dobry model, bo są też tańsze bez tej funkcji. Chodzi o model 3m aura 9322+, klasa ochrony FFP2,  https://allegro.pl/polmaska-maska-filtrujaca-3m-aura-9322-i7451816243.html (tu są po 10 zł, są tez po 8, ale sprzedający ma słabą reputację) .

Odnośnie Respro Sportsa, to była to jedna z moich większych porażek zakupowych. Po pierwsze przyszła w opakowaniu typu blister, jak na model za 200 pln, trochę lipa, potem jak ją rozpakowałem, to się okazało że mocno śmierdzi, takim fabrycznym zapachem, wietrzenie niewiele pomogło. Jak zacząłem używać, to masakra, myślałem że się uduszę, ledwo byłem w stanie dojechać do roboty, dodatkowo za bardzo opinała twarz, może większy model byłby lepszy ?  . Potem obejrzałem na YT filmik jakiegoś Węgra (na szczęście były napisy), który też popełnił ten błąd i polecał właśnie ten jednorazowy model 3M. W tamtym roku kupiłem najpierw na próbę 2 sztuki, a potem 10, powinny na całą zimę starczyć, z tym że rok temu były po 5 zł ? Oddychać można w niej w miarę swobodnie, zakrywa usta i nos, robi się mokra w środku, na to nie ma siły, natomiast nie przeszkadza to, bo jest dość sztywna i mokry materiał nie przylega do twarzy.

 

Odnośnie komina, to z cieplejszych mam taki : https://www.bieliznatermoaktywna.com.pl/product-pol-2991-BRUBECK-Komin-termoaktywny-welniany-chusta-wielofunkcyjna-czarna.html  Raczej na zimę, na jesień wystarczy cieńszy model : https://www.bieliznatermoaktywna.com.pl/product-pol-2993-BRUBECK-Komin-termoaktywny-Athletic-chusta-wielofunkcyjna-KM10350.html  . Obydwa nie są grube (jak wszystkie rzeczy Brubecka).  Ten drugi po zwinięciu mieści się w dłoni.

Pepe  dziś rano zamówilem ta maske od sprzedawcy podlinkowanego od Ciebie, chcialem jeszcze zamówic wkladki do butów ale koloega  w poście powyzej wspomnial ze w biedronkach sa spoko i rzeczywiscie ide dzis wieczorem do sklepu z logo biedronkowym: spoko wkladka 3 warstwowa z auluminium i to ostatnia sztuka( zabralem choc mam 47 numer a tam 44 ale przylozylem do nogi w sklepie i wydala sie byc duza w sam raz...wiec na kosztach dostawy zaoszczedzilem ehhe ide dalej i oczom nie wierze..maska Aura 3 M 9322..taka jak dzis zamowilem..hehe ale skad moglem wiedziec, ze w takiej biedrze bedzie..dzwonilem chyba do 10 aptek i skleppów medycznych u mnie w mieście i  Aury nigdzie nie ma a tu taka niespodzianka..no ten link od Ciebie to najlepsza oferta bo ma najtansza oferte dostawy i wychodzi najtaniej w calym necie ( ok 18 zl z z dostawa) a w biedrze 15 zl...takze jak cos to idz do biedry to sobie mozesz zrobic zaopatrzenie hurtowo bo korzystnie wychodzi .;-)

Odnośnik do komentarza

U mnie masakra jaki smog, właśnie wróciłem przed chwila z pracy ..zero wiatru, wilgotno  i zimno czyli grzanie w piecach idealne warunki dla powstania smogu a jeszcze mieszkam w kotlinie otoczony górami co jeszcze bardziej potęguje zanieczyszczenie..;-(..heh drapanie w gardle mnie nie myli i smród...właśnie patrze i poziom powietrza aktualny  - zły... Dobrze ze mi już jutro ta maska powinna przyjść..jak się sprawdzi to biorę hurtowo z biedronki 

Odnośnik do komentarza

Jeny, ja tego chyba w ogóle lub mało zauważam, bo nie uwierzę, że Tarnów bez smogu istnieje ?

A, chciałam powiadomić, że przez przypadek okazało się, że mam komin BTwina w domu ? Jestem po kilku dniach miejskich dojazdów i tu względnie się sprawdza, jednak pod warunkiem, że nie zakryję nosa, a jedynie usta. Z przodu jest membrana, z tyłu polar, do tego praktyczny ściągacz. Tak że bez szarżowania jest spoko, gorzej jakby miały być jakieś podjazdy czy inne sprinty ?

No i na nowo odkrywam softshell. Widzę, że w moim przypadku sprawdza się on dopiero przy temperaturze na pograniczu zera - mam wtedy jedną warstwę termoaktywną z długim rękawem i na to właśnie kurtkę. Wtedy da się żyć, choć na postojach oczywiście chłodno.

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj z roboty dość żwawo jechałem, w porywach do 30 km/h, było około -1. Anni się specjalnie nie spociłem ani nie zmarzłem, owszem na początku było chłodno, jak zwykle, ale potem już ok. Mój aktualny strój:

 - głowa : kominiarka Kama z Windstopperem, opaska na uszy (chyba zbędna w tym przypadku, ale lubię), komin Brubeck merino, okulary rowerowe żółte z Deca za 20 zł, kask z Deca.

- korpus: Brubeck Dry,  Endura Merino (Baa Baa czy jakoś tak), kurtka Gore Bike Wear Element Windstopper Active

- ręce : rękawiczki narciarskie z Tesco kupione na wiosnę w promocji za 30 zł

- nogi : bokserki z Tesco F&F, bokserki Brubeck Merino, spodnie Endura Singletrack (w zasadzie przy tej temperaturze można by już kalesonki zakładać)

- stopy : skarpety Smartwool Merino, seria Heavy, czyli jeszcze nie najcieplejsze, buty zimowe SPD Shimano MW5 ( nie są specjalnie ciepłe, pod koniec jazdy czułem lekki chłód w palcach, wolę jednak SPD od platform, jak się jeszcze oziębi, chyba trzeba będzie jednak się na platformy przerzucić), Z tym że palce u nóg sobie kiedyś przemroziłem na nartach i od tej pory marzną mi masakrycznie, czasami nawet w temperaturze pokojowej.

Odnośnik do komentarza

Jest obecne alert pierwszego stopnia dla małopolski ( 1 miejsce jako województwo pod względem smogu to i tak zawsze jest Małopolska... wiec masakr) zatem i w Tarnowie masakra..dziś maska ma do mnie dotrzeć polecana przez pepe. 

Cod do komina tez miesiąc temu zamówiłem z decathlona ale masakra...do marszu albo Bardzo spokojnej jazdy to jeszcze..ale do szybszej to nie ma opcji( nie pisząc już o jakiś podjazdach )..mokra szyja..bardzo małą oddychalność w tym polarze( choc miy dla skóry pisząc obiektywnie)Jako , ze jestem zadowolony z dotychczasowych produktu brubecka testowanych na podjazdach i zjazdach czyli bardzo rygorytycznych wrunków dla odziezy termoaktywnej, zmowilem getry i własnie komin z welny merino, dzis przetestuje wracajac z pracy bo paczka juz czeka w paczkomacie dzis wiec bede mial porownanie ale mysle ze sie nie zawiode..

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, pepe napisał:

Ja wczoraj z roboty dość żwawo jechałem, w porywach do 30 km/h, było około -1. Anni się specjalnie nie spociłem ani nie zmarzłem, owszem na początku było chłodno, jak zwykle, ale potem już ok. Mój aktualny strój:

 - głowa : kominiarka Kama z Windstopperem, opaska na uszy (chyba zbędna w tym przypadku, ale lubię), komin Brubeck merino, okulary rowerowe żółte z Deca za 20 zł, kask z Deca.

- korpus: Brubeck Dry,  Endura Merino (Baa Baa czy jakoś tak), kurtka Gore Bike Wear Element Windstopper Active

- ręce : rękawiczki narciarskie z Tesco kupione na wiosnę w promocji za 30 zł

- nogi : bokserki z Tesco F&F, bokserki Brubeck Merino, spodnie Endura Singletrack (w zasadzie przy tej temperaturze można by już kalesonki zakładać)

- stopy : skarpety Smartwool Merino, seria Heavy, czyli jeszcze nie najcieplejsze, buty zimowe SPD Shimano MW5 ( nie są specjalnie ciepłe, pod koniec jazdy czułem lekki chłód w palcach, wolę jednak SPD od platform, jak się jeszcze oziębi, chyba trzeba będzie jednak się na platformy przerzucić), Z tym że palce u nóg sobie kiedyś przemroziłem na nartach i od tej pory marzną mi masakrycznie, czasami nawet w temperaturze pokojowej.

ja rok temu kupilem z Kanfora kominiarke i ani razu jej nie uzywalem, jakos zawsze opaska na uszy wydawala mi sie wystarczająca choc i tak ju w tych obecnych temperaturach chlodnawo jadac szybkow czolo i uszy..wiec dzis musze sprawdzic czy sie nie zagotuje wracajac z pracy ( 15- 20 min srednia predkość 25-30km/h) a ta opaske tez sobie zaloze ale chyba na zewnatrz by z racji swojej elastyczności lepiej opinala cześc kominiarki na czole bo tam jest lekki luz( wiadomo rozmiar rozmiarami , choc jest dobrze dopasowana owa kominarka to jednak w 100% nie da sie pewnie do kazdej glowy dopasowac idealnie i zawsze jakis luz czy lekkie opinanie bedzie.

Odnośnik do komentarza

Ja postanowilem nie zmieniac na platformy tylko zrobic 2w1 czyli przyszy mi wczoraj nakladki ( ok55zl) na pedały spd i teraz z jednej strony spd do wyboru a z drugiej  "platformy"  i do nich buty (trekingowe) ( wojaski klasyczne zwykle frotow skarpetki oraz wkladka termiczna zakupiona w biedrze i jest ok jak na dojazd do i z pracy...na wypady to skarpety zimowe wczoraj z decathlonu mi przyszly ( polaczenie syntetyku i merino) no i wkladki wlasnie..wyladowaly mi jednak w wojaskach bo jest dosc gruba i juz bylo ciasno w butach spd..same zimowe rowerowe skarpetki jeszcze ok..( trzeba bedzie jakas ewentualnie sama folie aluminiowa podlozyc jakby ciągneło chlodem mimo wszystko od metalowych bloków i blaszki trzymającej bloki..

Odnośnik do komentarza

Dla mnie sama kominiarka najczęściej jest zbyt chłodna, szczególnie w uszy. Jak jest cieplej, to nie jeżdzę w kominiarce, bez niej jest wygodniej, ale tak już od 5 stopni w dół, szczególnie jak wieje tak jak ostatnio, to kominiarka musi być. Jak jedziesz 20 minut, to w zasadzie nie zdążysz zmarznąć. Ja jadę około 50 minut i np. stopy zaczynają mi podmarzać dopiero po 30 minutach jazdy. 

Acha i jeszcze właśnie uważaj żeby nie było ciasno w bucie. Czasem lepiej dać jedną skarpetę i mieć luz niż dwie i ścisnąć sobie stopę. Nie ma nic gorszego niż ograniczenie krążenia. Podobnie z rękawicami.

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, pepe napisał:

Dla mnie sama kominiarka najczęściej jest zbyt chłodna, szczególnie w uszy. Jak jest cieplej, to nie jeżdzę w kominiarce, bez niej jest wygodniej, ale tak już od 5 stopni w dół, szczególnie jak wieje tak jak ostatnio, to kominiarka musi być. Jak jedziesz 20 minut, to w zasadzie nie zdążysz zmarznąć. Ja jadę około 50 minut i np. stopy zaczynają mi podmarzać dopiero po 30 minutach jazdy. 

Acha i jeszcze właśnie uważaj żeby nie było ciasno w bucie. Czasem lepiej dać jedną skarpetę i mieć luz niż dwie i ścisnąć sobie stopę. Nie ma nic gorszego niż ograniczenie krążenia. Podobnie z rękawicami.

wiem wiem ? ale dzięki za poradę. Tez tak mysle, lepiej zeby troszke zmarzly niz od razu byly zle dokrwione stopy.Sa kominairki cienki i grube..ja mam wlasnie taka grubsza z plartec strech..na grubsze mrozy , tak zapewnia producent..ale dis wieczorem pasuje ja wkoncu przetestowac..bo jednak w samym kominie i opasce jest wygodniej i lepsza wentylacja chociazby przez otwory w kasku i troche twarzy jednak troche przy minus 2 stopnie za chlodno..taka jest teraz na pograniczu jak dla mnie temperatura...ni to na kominiarke grubsza ni to na opaske plus komin...oczywiscie mam na mysli dluzsz kilugodzinne rekreacyjne wypady zimowe..z pracy jak pisales 20 min to nawet w opase i kominie jest ok mimo ze zimno to czlowiek nie zdazy bardziej zmarznac.

Odnośnik do komentarza

Najgorzej jest pewnie po zmroku i z zimnym wiatrem. Takich warunków w spdach nie testowałam, więc się nie wypowiem. Na "normalną" zimę wystarczały mi zawsze przeciwdeszczowe ochraniacze Accenta i ciepłe skarpetki.

Wczoraj natomiast kupiłam neopreny Accenta (miał być Wilier, ale mnie Wertykal wkurzył), zobaczymy w przyszłym roku, ile są warte.

W Biedronce natomiast trafiłam na maski 3M (będę testować) oraz wkładki o których pisaliście za jedyne 2,5zł. Więc wzięłam w razie jakby kiedyś była potrzeba ?

A propos pogody i smogu - to mówicie, że to, co było dziś w nocy, to smog, a nie mgła? ? Bo ja chyba jakaś nieobyta jestem i nie rozróżniam tych dwóch rzeczy ?

 

Odnośnik do komentarza

To zdecydowanie smog w nocy, az mnie w gardle gryzlo wracajajac wczoraj wieczorem...w biedronece sa te maski ale ja wczesniej kilka godzin zamowilem heh i czekam zeby przetestowac..jak sie sprawdza to lece do biedronki po wiecej..ale to tylko u nas chyba Elle rzucili na poludniu bo najwiekszy syf w powietrzu..u Pepe w biedrze nie ma w Warszawie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...