Skocz do zawartości

[3000-4000 zł] Rower gravelowy/crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie ja tu podałem rower za 5000 na clarisie bo nie widzę? Podałem 3 modele rowerów z których jeden (Kellys Soot 30) jest na clarisie i kosztuje wyjściowo 3800, w necie mozna znalezc za 3600, a pewnie bez problemu kupic za mniej niz 3500.
Po za tym nowy claris i wygląda ładnie i nie działa gorzej niz sora. Ma po prostu jedno przełożenie mniej. Zdecydowanie jeśli miałbym do wyboru rower na clarisie z hamulcami trp spyre, sztywnymi osiami to wole dopłacić za to niż o 1 przełożenie więcej i kijowe hamulce.

Kwestia tego, ze na gravele jest moda i są strasznie drogie w stosunku do tego jaki mają osprzęt vs szosa w tej samej cenie to inny temat.

Odnośnik do komentarza

@GrzeHu, po prostu jak ktoś pisze, że przeznacza na rower ok. 5k, to nie napisałabym mu: co najmniej Claris, tylko co najmniej Sora. Za 3,5k co innego. Tylko tyle.

Z modą na gravele niestety prawda. Szosy w tej samej cenie są znacznie lepsze.

Ale początkowe pytanie dotyczyło roweru w zakresie 3000-4000. Dopiero po tych dyskusjach była mowa, że jest skłonny zapłacić więcej. Zaproponowałem opcję w każdą stronę.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuję za powyższe rady i czynny udział w dyskusji. :) Nie ukrywam, że Wasze opinie dużo mi pomogły.

Wydaję mi się, że wybór będzie się rozgrywał pomiędzy jednym, z poniższych modeli:
- Kellys Soot 50
- Cube Cross Race
- Marin Gestalt 1
- Accent Furious
- Fuji Jari 1.7
- Trek Crossrip 1/2

Osobiście chyba skłaniałbym się ku pozycjom nr 1 lub 2, czyli Kellys lub Cube.

Marin Gestalt 1 - jest na Sorze, a z tego co zrozumiałem z Waszych wypowiedzi to niższa półka niż Tiagra/105
Accent Furious - ten rower od zawsze mi się podobał, myślicie, że może konkurować z pozostałymi? Poza tym nie wiem, czy podpasuje mi napęd 1x11.
Fuji Jari 1.7 - też ciekawa opcja, ale nie potrafię nic więcej o nim powiedzieć
Trek Crossrip 1 lub 2 - cholernie mi się podoba z wyglądu i zafascynował mnie pewnymi szczegółami, ale jest wiele opinii, że stosunek ceny do jakości jest trochę zbyt kiepski, w sensie że jest zbyt drogi jak na użyte podzespoły, przez co ubolewam, bo gdyby nie to, to wybór byłby prosty.

Który model Waszym zdaniem jest warty wyboru?

Odnośnik do komentarza

Zwróć uwagę na to , żeby były sztywne osie i wygodna dla Ciebie pozycja. Czy Sora czy tiagra nie ma większego znaczenia dla amatorskiego zastosowania. Oczywiście do zastanowienia czy rower za 5k na sorze to dobry wybór. Ja wybrałem napęd 1x11. Jestem zadowolony, chociaż zgadzam się, żel do typowo szosowych wyczynów 2x11 jest lepsze. Odnośnie Fuji to zobacz w poprzednich postach co o nim napisałem. I jeszcze taka uwaga. W tych pieniądzach nie da się kupić dla amatora roweru słabego, co najwyżej niewygodny. Ale każda grupa z wymienionych spełni czysto amatorskie oczekiwania. Czy amator powinien wybrać 1x11? Niby nie, ale ja wybrałem i nie żałuję. Poczytaj o tym napędzie zastanów się, gdzie będziesz jeździł, później kup w dobrym rozmiarze i ładniejszym malowaniu a będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza

Sora ma tę niewątpliwą zaletę, że jest tania w eksploatacji :) Poza tym dobrze Ci Morgens napisał: nie da się kupić roweru złego, tylko co najwyżej niewygodny. A to jest pojęcie tak względne, że niestety nic mierzenia nie zastąpi.

Zakup nowego Treka chyba w każdej półce cenowej zwala z nóg. Różnice polegają wyłącznie na tym, jak bardzo ;) Aczkolwiek możliwe, że coś w tych Specach i Trekach jest. Cały czas zachodzę w głowę, jak to jest, że różnice między Leksą i Availem są rzędu 1-2mm i Avail jest taki sobie, a Lexa - mimo że tania - szalenie wygodna. Żeby jednak tak cukierkowo nie było - dali mi kiedyś w sklepie do mierzenia innego Treka (chyba Crocketta) i ten już takiego efektu wow! u mnie nie wywołał ;)

Odnośnik do komentarza

Morgens dzięki za radę odnośnie sztywnych osi, przeczytałem po Twojej wskazówce artykuł odnośnie różnic pomiędzy zwykłym zaciskiem a sztywną osią i faktycznie będę unikał zacisków.
 

Elle czyli coś w tym jest, że Trek się ceni zbyt mocno. :) Ale przez wspomniany wyżej fakt, że ma zaciski raczej odpadł z rywalizacji.

Jak myślicie, jako przeciętny Kowalski który od kilkunastu lat nie siedział na rowerze odczuję różnicę pomiędzy tańszym (4000 zł) Accentem Furious na SRAMie APEX a Cube Cross Race (5000 zł) na Shimano 105 5800? Czy warto dopłacić ten 1000 zł?

Odnośnik do komentarza

Jak kolega wyżej napisał: z Cube'a patrz na model nuroad. Za 4600 wyjsciowo ma wszystko co trzeba:

- sztywne osi

- Tiagre

- Hamulce trp spyre

- Wygodna geo

- Fajne opony 36c i miejsce na wiecej

 

Ten Cube, ktorego przywolales to jest przelajowka. Roznice w osprzecie poczujesz o tyle, ze jeden rower to 1x11 a drugi 2x11. No i klamki srama dzialaja inaczej niz shimano.

 

Ja bym odrzucił wszystkie przelajowki z zestawienia, czyli Cube'a i Treka. 

Jak chcesz Treka to model checkpoint, ale to juz sporo wieksza kasa sie robi.

 

Accent wyglada fajnie po za:

- brakiem sztywnych osi

- hamulcami nie wiadomego pochodzenia sygnowanymi przez accenta

 

Jak podnosisz budżet to zerknij sobie na rower rodzimego producenta:

Octane One Gridd

 

Tez jest fajnie skonfigurowany, a do tego wyglada ladnie i ma duzo miejsca na opone.

Odnośnik do komentarza

Decyzja została podjęta, postanowiłem rzucić się na głęboką wodę i wybór padł na Cube Cross Race Pro z ramą 61 cm.  :)

Skiteam.pl zrobił promocję i przecenił rower z 6400 zł na 5100 zł. Chciałem najpierw Cross Race, ale zauważyłem, że za kilka stówek więcej będę miał Cross Race Pro z hamulcami hydraulicznymi zamiast mechanicznych.

Wczoraj odebrałem rower z Warszawy i zrobiłem wieczorem pierwszą, krótką rundkę. Muszę przyznać, że... jest rewelacyjny. Tyle w temacie. :)

Bardzo, BARDZO dziękuję Wam za solidną dawkę wiedzy, udział w dyskusji i pomoc w doborze. Jestem za to bardzo wdzięczny! :)

Pozdrawiam,
Kuba

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...