Skocz do zawartości

Podróbki ram, Specialized, Trek, Pinarello, Cipollini, Ridley


Rekomendowane odpowiedzi

Kto się nie zna może zostać łatwo oszukany. W sieci dostępne jest wiele podróbek, starannie wykonywanych przez skośnych majfrendów. Do nachętniej podrabianych produktów rowerowych należą ramy firm Specialized, Trek, Pinarello, Cipollini i Ridley.

Oraz komponenty i kaski firm Specialized, Zipp, FSA czy Ritchie. Generalnie wszystko co z najwyższej półki i szczegłonie karbonowe.

Osoba niewprawna może nie zauważyć różnic. Są one nieznaczne. Czasami wręcz nie do zauważenia. Ramy te można kupić po ok. 500 dolarów w Chinach. Na forach różni "przedstawiciele" (czyli oszuści) z tej branży propagują informacje że są to ramy pochodzące z odrzutów, które nie przeszły kontroli jakości czy tez na "nocnej zmianie" i wynoszone przez pracowników. Jest to kompletna bzdura. Kontrola jakości w fabrykach gdzie są produkowane ramy, ścisły monitoring i wysokiej klasy profesjonalizm uniemożliwiają jakikolwiek takie działania. Te ramy to podróby robione w chińskich manufakturach, produkujących inne, niefirmowe ramy karbonowe.

Przykładowa strona z podrobioną ramą Specialized S-Works SL5
http://www.carbonbikeframe7.com/road-bike-frame-carbon/specialized-frame-carbon/s-works-road-bike-specialized-bicycle-carbon-frame-sl5/specialized-road-bike-s-works-sl5-bicycle-carbon-frame-a17

Przykładowa aukcja jak sądzę z podróbą:
https://www.olx.pl/oferta/rama-specialized-s-works-sl5-54cm-carbon-karbon-CID767-IDrGCON.html

Oryginalna rama:
https://www.sigmasports.com/item/Specialized/S-Works-Tarmac-Frameset-2017/3JQK#&gid=null&pid=2

Po czym poznaję? Po niczym. Wyglądają na zdjęciach identycznie. Twierdzę tak na podstawie ceny. Człowiek sprzedaje za 2200 ramę, która w detalu w zakupie kosztuje 2800 funtów czyli ok. 13000 zł. Więc pierwszą wskazówką jest cena. Ale konia z rzędem temu kto te ramy odróżni po zdjęciach.


Artykuł opisujący przykładowe różnice między oryginalną a podrobioną ramą Specialized SL4 (akurat na takiej jeżdzę):
http://www.velonews.com/not-all-frames-are-created-equal-a-look-deep-inside-the-carbon-in-counterfeit-bikes


Inne artykuły o podróbkach:

https://www.bicycling.com/bikes-gear/components/catch-counterfeiter-sketchy-world-fake-bike-gear

Sprzedaż podróbek w świetle prawa:
http://oryginalneprodukty.pl/blog/czym-grozi-sprzedaz-podrobek

Odnośnik do komentarza

Tak jak wspomniał Jacek, cena zwykle wyznacza to, czy mamy do czynienia z oryginałem, czy podróbką. Nie ma się co łudzić, że kupimy topowy produkt za ułamek rzeczywistej ceny...to tak jak w tym kawale o rowerach na Placu Czerwonym ;). Nie istnieje coś takiego jak odpad produkcyjny za niższą cenę, taki produkt jest od razu niszczony. Przestrzegam przed kupowaniem odzieży znanych marek takich jak The North Face, Icebreaker, Solomon za ułamek ceny na skośnych portalach. Nie ma możliwości, by ktoś wyprodukował membrany takie jak Hyvent/Dryvent, czy Ventrix TNFa, trzymające parametry poza fabryką producenta.

Odnośnik do komentarza

Radek, wyszło na to, że te Maviki od Ciebie to na bank są podróby. Sprzedałeś mi je tak tanio, że teraz nie mogę znaleźć nigdzie żadnych innych, a potrzebuję jeszcze jeden komplet dla siostry :P

 

Powiem Wam, że z tymi podróbkami to jest masakra i naprawdę trzeba się znać. To prawda, że większość stanowią oczywiste sytuacje (albo nie większość, tylko są zwyczajnie oczywiste, więc je widać), ale po pierwsze zdarzają się sprzedawcy, którzy są większymi laikami od nas (i są w stanie sprzedać coś za bezcen, zwłaszcza jeśli zależy im szybkim pozbyciu się produktu), po drugie natomiast - zdarza się i tak, że ktoś oferuje podróbkę w cenie oryginału. I dopiero wtedy zaczyna się prawdziwy kłopot. Abstrahując już od karbonów, na Allegro można spotkać dziesiątki rzeczy, które wyglądają identycznie, ale rozpiętość cenowa potrafi wahać się np. od 10 do 60 czy nawet 100zł - tak jest regularnie z lampkami czy torbami rowerowymi. I potem człowiek może się nieźle nabrać, że jak kupi coś naprawdę drogiego, to będzie to lepsze.

Tak przy okazji, Jacku, ktoś podrabia Brubecka? Czy to prawdziwy Brubeck, którego kupuję czasem za 1/3 ceny? :P Bo jeśli działa, to też do końca nie rozumiem, po co mam kupować dla pewności coś, co jest ileś razy droższe.

Odnośnik do komentarza

 

Artykuł opisujący przykładowe różnice między oryginalną a podrobioną ramą Specialized SL4 (akurat na takiej jeżdzę):

Jacek z tego zdania wynika że jeździsz na podrabianej ramie ;)  Zakładam ze to raczej niemożliwe :)

A co do tej aukcji z OLX to tak się zastanawiam, jeśli używanego speca można kupić za powiedzmy 4 tysie to czemu sama rama nie może kosztować 2 ?

Odnośnik do komentarza

Niefortunne sformułowanie :)

Moje ramy akurat były kupione w Specialized Concept Store w Austrii.

Ale w jednym z artykułów znalazłem że zrobiono w Europie nalot na sprzedawców podrabianych ram Pinarello. I okazuje się że sprzedawali je dealerzy Pinarelllo z Belgii i Niemiec, gdzie mieli w sklepie oryginalne i podrabiane, praktycznie nie do odróżnienia.

 

Co do OLX można kupić używanego Speca za 4k. Nawet za tyle znalazłem takowego w super stanie Michałowi  tu z forum (ksywka niet). Ale to był model, który kosztował 7k nowy. A tu mówimy o ramie, która nowa kosztowała 20k a 13k kosztuje po przecenie. A człowiek sprzedaje za 2k. No ja na podstawie ceny nie wierzę że jest to oryginał. Gdyby był to człowiek spokojnie by ją wystawił na Allegro i by za nią bez problemu dostał 6k.

Odnośnik do komentarza

Niefortunne sformułowanie :)

Moje ramy akurat były kupione w Specialized Concept Store w Austrii.

Ale w jednym z artykułów znalazłem że zrobiono w Europie nalot na sprzedawców podrabianych ram Pinarello. I okazuje się że sprzedawali je dealerzy Pinarelllo z Belgii i Niemiec, gdzie mieli w sklepie oryginalne i podrabiane, praktycznie nie do odróżnienia.

 

Co do OLX można kupić używanego Speca za 4k. Nawet za tyle znalazłem takowego w super stanie Michałowi  tu z forum (ksywka niet). Ale to był model, który kosztował 7k nowy. A tu mówimy o ramie, która nowa kosztowała 20k a 13k kosztuje po przecenie. A człowiek sprzedaje za 2k. No ja na podstawie ceny nie wierzę że jest to oryginał. Gdyby był to człowiek spokojnie by ją wystawił na Allegro i by za nią bez problemu dostał 6k.

Ciekawe jak by zareagował na pytanie czy to podróbka? :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...