Skocz do zawartości

Rower szosowy za ok 3500zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem do sklepu czy wejdzie do niego opona chociaż 28C, a jakaś porządna o tej szerokości czy to do Tribana czy do Arca była by myślę okej. Za Soota 50 wynegocjowałem cenę 4079zł z tym że będzie dostępny od końca marca dopiero. Sam już nie wiem co robić za duży wybór, a człowiek za biedny  :D

Odnośnik do komentarza

No dokładnie 780zł różnicy w cenie. No i w Tribanie na pewno musiałbym od razu wymienić opony, a w Soot mógłbym spróbować ten jeden sezon pojeździć i później wymienić jednak na coś węższego z mniejszym bieżnikiem. No naprawdę wybór nie łatwy i mam nie mały ból głowy :) Gdybym jednak zdecydował się na Tribana to jakie poleciłbyś mi do niego opony. Na pewno chciałbym żeby były to minimum 28C a maks 32C. Zależy mi najbardziej na komforcie i dużej wytrzymałości, a mniej na wadze. Tak żebym ze spokojną głową pokonywał te nasze "piękne" asfaltowe szosy :D Osobiście spodobały mi sie Schwalbe Durano Plus, ale chętnie rzucę okiem na Twoje/Wasze propozycje, dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

780 zł za sztywne osie i tarczówki to, moim zdaniem, zdecydowanie dobry deal.

Sam teraz stoję przed wyborem, ponieważ w grudniu, po 21 dniach jazdy na nowym ridleyu x-trailu niestety zostałem potrącony przez auto i rower nadawał się tylko na zezłomowanie. Chętnie kupiłbym w takim samym kolorze, niestety już nie ma.

Sztywna oś była spoko i tarczówki były spoko, chociaż przednich nie zdążyłem nawet dotrzeć:(

wcześniej przeglądałem rynek szosa/gravel/przełaja na tarczówkach do 5-6k i teraz robię to samo i ten soot wygląda serio na kosę.

https://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/testy_rowerow/16981/test_gravelowy_kellys_soot_50_2018?strona=1

Możesz zdradzić, gdzie dostałeś taką spoko cenę ?

Odnośnik do komentarza

Panie i Panowie stało się! Ostatecznie po wielu przemyśleniach, przymiarkach dla porównania Scotta Speedster 10. Zamówiłem dzisiaj Tribana 540 w rozmiarze L. W pewnym momencie zacząłem mieć wątpliwości czy szosa jest w ogóle dla mnie. Gdzieś mnie rzucało, nie czułem się zbyt pewnie itd. Ale dzisiaj jak wsiadłem na rozmiar L, to było od razu to. Jakoś bardziej stabilnie i pewnie. Pozwoliłem sobie nawet na wstanie z pedałów w decathlonie i w ogóle nie mogłem przestać jeździć tak mi się spodobało  :D Potrzebuje teraz tylko małej pomocy. Muszę kupić jakiś niewielki stojaczek żeby rower stał stabilnie w pokoju i zajmował jak najmniej miejsca, najlepiej coś tylko za koło. A druga sprawa to od razu wymieniam opony i dętki bo nie wiem czy standardowe będą pasować. Upatrzyłem sobie Vittoria Rubino Pro G+ 28-622. Co sądzicie o tych oponkach? A tak jeszcze na marginesie to na żywo Triban wygląda naprawdę bardzo ładnie. Stonowana kolorystyka ale ma coś w sobie hehe. Mogli jeszcze dać do kompletu korbę ze 105 za te parę groszy więcej i wtedy w ogóle było by już idealnie :)

Odnośnik do komentarza

Nie miałem ale słyszałem że to dobre opony. Jeździłem ze dwa sezony na Rubino Pro i były to dobre opony ale mało trwałe. I nie miały wkładki antyprzebiciowej. Rubino mają. Jedyny minus że podobno są dosyć wolne. Proponuję rozważyć Continenetal Grand Prix 4000 IIS, które chyba są gdzieś na promocji. Pisałem o tym niedawno w jakimś poście.

Odnośnik do komentarza

Przejezdzilem poprzedni sezon na Rubino Pro G+ właśnie 28mm i tyle też mają szerokosci na dość wąskiej obręczy, waga 269/272 g, używam z dętkami ultralite ~105g tego samego producenta. Złego słowa nie powiem, zauwazalnie bardziej komfortowe od Maxxisow Detonatorów 28c, które miałem wcześniej, dobra trwałość, bez flaka, zrobiłem tylko niewielkie nacięcie 3-4mm bo zachciało mi się jechać po dość ostrym szutrze. Rozcięcie oparło się na wkładce, oponę zdjąłem, odtluścilem i zakleilem klejem, prawie nie widać śladu, polecam, chociaż gdybym w podobnej cenie miał możliwość kupienia 4000IIS, to bym je brał. Z ciekawostek, w reportażu o CCC widziałem, że w przygotowaniach do sezonu chłopaki jeździli właśnie na Rubino Pro G+.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...