Skocz do zawartości

Pierwsze buty do szosy


Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem ale nie widzę powodu żeby nie działało. Problem jest taki że blok jest metalowy i chodząc będziemy się ślizgać co zwiększa ryzyko kontuzji. Buty wyglądają na fajne i aż się proszą o standardowe bloki szosowe. Kolega jak sądzę chce zaoszczędzić ale to są niewielkie oszczędności. Pedały Look Keo Classic 3, które mam i polecam, wraz z blokami kosztują 160zł.

Odnośnik do komentarza

I chyba tak zrobie, kupie na początek te Shimano + M520. Jak poczuję potrzebę posiadania czegoś lepszego po dwóch-trzech sezonach, to pomyślę nad wymianą. Przy okazji chcę zamówić jakiś fajny kask. W sklepie wpadł mi w oko Giro Foray, wydawał się być bardzo wygodny i jednocześnie kompaktowy jeśli chodzi o rozmiary. Wersja z MIPS w sieci kosztuje ok 330zł, bez 230zł. Warto dopłacić do tego systemu?

Odnośnik do komentarza

To nie są pierwsze pedały Look Keo jakie mam. O ile pedały Look Keo Easy są rzeczywiście kiepskie o tyle wszystkie pozostałe modele są dobre. Poprzednio jeździłem w Look Keo Plus i też były dobre. Kolega długo jeździł w Shimano R540. Jakieś pół roku temu kupił Look Keo2Max i stwierdził że już do Shimano nie wraca. Drugi też. Shimano mają znacznie większe bloki wystające poza profil buta i płytkę w środku pedałów, która ulega zużyciu. W modelu R540 jest niewymienna więc po jakimś czasie będą do wyrzucenia. W Shimano 105 jest już wymienna. Bloki Shimano wytrzymują dłużej niż Keo ale pedały Shimano łapią szybciej luzy niż Keo. Co nie znaczy że pedały Look są lepsze niż Shimano SPD-SL. Oba systemy mają mniej więcej po tyle samo zwolenników. Z tym że nie niższe modele niż 105.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj dostałem buty + m520 i nie pomyślałem, że przy zwykłych blokach spd będzie trzeba dokupić taki adapter sm-sh40, by podeszwa tego modelu miała dobre oparcie, co generuje w tym wypadku dodatkowe 40-50zł kosztu. Adapter jest z tworzywa, więc pewnie zużywa się podobnie jak bloki szosowe. Dlatego też chciałem zamówić jeszcze te Looki i porównać sobie w domu "namacalnie" różnice, dojść samemu do jakichś wniosków. Którąś z par sobie wtedy zostawię, drugą zwrócę. Same buty w rozmiarze 46 pasują idealnie na moją stopę (28,5cm).

Model 105 kryje się pod symbolem PD-R550? Te blaszki są w ogóle do kupienia?

Odnośnik do komentarza

Jacek. Przypadkowo wlazłem na rower bez butów kolarskich i popdedałowałem trochę w zwykłym obuwiu, siłą rzeczy inaczej stawiając stopę niż jakbym się wpiął. O dziwo było jakoś lepiej i zwróciłem uwagę, że naciskam bardziej palcami. Czy jest jakiś poradnik lub "przepis" jak ustawić odpowiednio blok w bucie - tzn. bliżej palców czy bliżej śródstopia? Patrząc na fizjologię, geometrię, układy sił w rowerze itp, może jest jakaś jedna uniwersalna zasada?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...