Skocz do zawartości

Pierwsze buty do szosy


Rekomendowane odpowiedzi

Nie słyszałem o tym. Ciekawy temat, poczytam.

Natomiast miałem do czynienia z wkładkami ortopedycznymi do butów sportowych. Mój młody w takich jeździ w swoich butach kolarskich. Po konsultacji z bike fitterem zostały dobrane wkładki firmy SuperFeet niebieskie. Cena ok. 200 zł. Kolega miał robione "customy" czyli dobrane komputerowo pod jego stopy do gry w tenisa. Też 200.

Odnośnik do komentarza

To są dość płytkie buty, więc wątpię, że będzie Ci się wygodnie jeździć. Ja mam trekkingowe, ale tak dopasowane, że zaczynają być ciasnawe przy grubej skarpecie (wersja zimowa). Mierzyłam numer większe i miałam dokładnie tak samo jak Ty, dlatego nie odważyłam się zdecydować - jednak przy kręceniu stopa cały czas pracuje i dobrze, jakby nie klapała. Dobrym przykładem może być też moja siostra - ja noszę 39, ona kupiła teraz na święta identyczny model, tylko 38. Dla niej 37 były za ciasne, z kolei jak ubrała moje, to owszem, do chodzenia się nadawały, ale jak się wpięła, to przy pedałowaniu but chodził góra-dół.

 

A mierzyłeś rozmiar mniejsze? Bo jak cisnęły, to nie ma o czym dyskutować. Inna sprawa, że rozmiar wkładki a długość stopy to nie zawsze to samo. Czasem istotny jest też fason, czyli jak się but zwęża i w którym miejscu oraz jaki masz kształt stopy.

Odnośnik do komentarza

Shimano ma dziwną rozmiarówkę. Niby dobra, ale nieco rozjeżdża się z tą statystyczną ;) Na podstawie tego, co pisaliście wcześniej, podejrzewam, że im wyższe numery, tym te rozjazdy robią większe. Generalnie jestem zdania, że buty trzeba przymierzyć, a przynajmniej wyczaić, jaką rozmiarówkę ma dany producent. Ja swoje kupiłam przez net, ale byłam wcześniej w trzech sklepach w Krakowie i mierzyłam różne numery, aby ostatecznie wytypować wybór.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...