Skocz do zawartości

[6000zł] rower pod singletrack, bike park, pump track


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Mam 180 cm wzrostu, ważę 80 kg, a mój przekrok to 86 cm. Mieszkam na południu Polski i największą frajdę sprawia mi jazda po górach – uwielbiam podjazdy i zjazdy. Obecnie jeżdżę na Indiana Storm X7, ale ostatnio złapałem zajawkę na bardziej wymagającą jazdę (hopki, dropy itp.), przez co obawiam się, że mój obecny rower może w końcu nie wytrzymać. Szukam więc roweru, który lepiej sprawdzi się na trasach w bike parku (np. Słotwiny), na singletrackach (np. Przehyba) i pump tracku. Mój budżet to około 6000 zł.

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza

Rowery XC wytrzymują skoki do metra wysokości. Szybciej się załatwi koła, niż coś się z ramą stanie, więc nie widzę opcji, aby taki Radon miał problem w przyszłości ze względu na obciążenie. 
Ba indiana potrafi cholernie dużo wytrzymać, tylko jest niebezpieczna. Ma stromy kąt główki ramy i zaliczenie gleby przelatując przez kierownice nie jest wyczynem. Indiana mieści też opony 29x2,4", tylko jej fabryczne koła nie wytrzymują takiej jazdy - ja mam X7 przerobioną na elektryka, jeździła m.in. w po cyganie w bielsku i jedyne co było potrzebne na wyjazd na single to wiadro szprych 😄 

Ja bym szedł albo w jakieś XC/Trail, albo w coś pokroju Canyona Stoica:
https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/rowery-trailowe/stoic/stoic-3/3338.html?dwvar_3338_pv_rahmenfarbe=RD

 

Albo jeśli Ci kolor nie przeszkadza to neuron - zajebisa maszynka do takiej zabawy. Sam właśnie składam Neurona 🙂 

https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/rowery-trailowe/neuron/al/neuron-5/3165.html?dwvar_3165_pv_rahmenfarbe=RD

 

Jeśli byś się decydował na canyona, to możesz pisać, mam kody promocyjne -5%

 

Odnośnik do komentarza

DARTMOOR Hornet to ciekawy rower, naprawdę mi się podoba, ale w moim przypadku to może być trochę jak strzelanie z armaty do wróbla. Dopiero uczę się jazdy po muldach, skoków itp., a ten Dartmoor chyba dla jakiś pół zawodowców, przynajmniej wygląda tak mocarnie, jakby spokojnie można było na nim skakać ze skoczni narciarskiej 😄 

Panie Oskarr, kilka lat temu dzięki Tobie właśnie kupiłem tę indianę 😄 Niestety nie ma tych canyonów w moim rozmiarze. 😞

ps. Ja mówiłem o bike parku na Słotwinach w Krynicy a nie na skolnitach 😛 

Odnośnik do komentarza

A dziękuje za korektę. W Słotwinach też nie byłem. Bierz jak najbardziej sytego hardtaila, co się nie dojezdzi.... to się dowygląda 🙂 

Po drugie, pomyśl sobie na czym chciałbyś zaliczyć niedolot. Tu sie nie ma co patyczkować, mieszkasz blisko fajnych terenów i nie ma sensu bawić się w kompromisy. Wiem po sobie bo wpierw zaczynałem na rowerze downcountry, bo mi się wydawało że nie potrzebuje enduro i że na rowerze downcountry da się przeciez skakać. Teraz micha mi się cieszy cały czas, a siąść na rower downcountry.... to jak za karę. Chętnie sam bym kupił takiego hardtaila enduro na trasy flow, na hopy.

 

Dodam jeszcze, że nie mowie koniecznie o tym dartmoorze. Po prostu hardtail mtb, ktorego sam producent kategoryzuuje jako rower do skakania. Dlaczego nie wierzyć w klasyfikację producenta.

image.png.2a823982d8c749673e2afa135daff5e4.png

Odnośnik do komentarza

Również zaczynałem na down country a później przesiadłem się na AM. Do DC już nie wrócę. Mieszkając na południu Polski ma się ogromny dostęp do bike parków i świetnych tras. Lepiej wybrać coś co będzie bezpieczniejsze i nie będzie ograniczać. 

Osobiście stawiałbym na tego Dartmoor. Teraz wydaje Ci się jak strzelanie z armaty, ale pojeździsz chwilę i zmienisz zdanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...