Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Przemeg napisał(a):

A czy nie jest tak, że odchodzi się od tego trendu geo z lat 2019 - 2023? Mam wrażenie, że MTB XC w ostatnich latach poszło mocno w kierunku sportowego geo, które szremu userowi nie przypadło do gustu. I nie ma co się dziwić, nie każdy może leżeć na kierownicy i pracować brzuchem/grzbietem jak chce 4-6 godzin pojeździć rekreacyjnie po okolicy 🙂

Ja tam się nie znam. Moja narzeczona się przesiadła z rekreacyjnego st 530 na wyścigowego xc 900 i robi ze mną wycieczki po 100km. Podniosłem jej tylko trochę kokpit i dałem super krótki mostek. Moja mama przesiadła się z expl 540 na xc 900 a tata z trekkingowego treka na xc 100, również ze sportową geometria. Rodzice mają ponad 60 i na tych rowerach zaczęli robić dystanse po 100+ km na dzień i 700 km ma tydzień. 

Na bóle nie narzekają. Moim ulubionym turystycznym rowerem jest również wyscigowy xc 900. 

Odnośnik do komentarza

Amor niskiej jakości nazywany przeze mnie pseudo-hydraulicznym. Do rekreacji jest ok. W jednej goleni masz sprężynę powietrzną. W drugiej tłumik, który nie jest zanurzony w oleju, jak to jest w normalnych amortyzatorach typu RockShox, Manitou czy Fox. W związku z tym nadmiernie jest przeciążany tłumik, który zresztą jest nędznej jakości i prędzej czy później pada. Nie ma porządnych uszczelek bo nie bardzo jest po co jak nie ma oleju :) Gąbeczek smarujących też nie ma :) Tłumik jest smarowany zewnętrznie smarem, który prędzej czy później wywala na lagi. Więc robi się tarcie, które uszkadza pokrycie z gównolitu. Prędzej czy później większość Suntourów wygląda tak:

Rdza na goleniach] - SR Suntour - Forum Rowerowe - Największe w Polsce

Czy tak:

SR Suntour Duro - Endurorider.pl

No i zimą się utwardza i nie bardzo chce pracować. Zapada w sen zimowy. Kolega miał rower na bardzo wysokim Suntorze Axon, chyba. Zimą ni hu hu. Jak odtajał na wiosnę to trochę ruszył :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...