Skocz do zawartości

[Opony] Gravel. Continental Terra Speed vs. Pirelli Cinturato Gravel M


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Szukam opon do mojego gravela. 

Proszę o porady kto miał do czynienia Continental Terra Speed vs. Pirelli Cinturato Gravel M w szerokości 45mm

Teraz posiadam opony 38mm i najlepiej jeździ mi się na ciśnieniu 2.2 i 2.4 Bar (zwykła dętka) - czyli bardzo niskie aby rower nie podskakiwał na wybojach

Nowe opony mają pracować z dętkami TPU.

Zależy mi na niskich oporach toczenia na asfalcie i poprawie komfortu w stosunku do opon 38mm.

Moje trasy to 50% asfalt, 50% szutry i drogi polne.

Dzięki

Odnośnik do komentarza

Mam Cinturato Mki 45mm i Spece Pathfindery 42mm. Niestety nie jeździłem na Terra Speedach. Natomiast nie czuję jakiejś różnicy na asfalcie między Pathfinderami, a Cinturato - dlatego Cinturato raczej na stałe będą w gravelu (lepsze w terenie), a Pathfindery w "miejskim". Z tym, że ja jeżdżę na ciśnieniu przód ~2.6 / tył ~2.8 na mleku przy wadze 74-75kg.

Odnośnik do komentarza
Witam 
Szukam opon do mojego gravela. 
Proszę o porady kto miał do czynienia Continental Terra Speed vs. Pirelli Cinturato Gravel M w szerokości 45mm
Teraz posiadam opony 38mm i najlepiej jeździ mi się na ciśnieniu 2.2 i 2.4 Bar (zwykła dętka) - czyli bardzo niskie aby rower nie podskakiwał na wybojach
Nowe opony mają pracować z dętkami TPU.
Zależy mi na niskich oporach toczenia na asfalcie i poprawie komfortu w stosunku do opon 38mm.
Moje trasy to 50% asfalt, 50% szutry i drogi polne.
Dzięki
Jeśli zależy Ci na niskich oporach toczenia to polecam Tufo Thundero, jeżdżę na takich od 2 lat, ciśnienia w okolicach 2,5 - 3 bar na dętkach TPU.
Waga zestawu rower + kolarz ok 110 kg
Odnośnik do komentarza

Ja tez mogę polecić Tufo Thundero. Jeżdżę na wersji 40mm od 2,5 roku, zero przebić. Opona szybka na asfalty, porównywałem do Maxxis Rambler 38c i IRC Boken Doublecross 42c. Na co dzień jeżdżę na Thundero na detkach z ciśnieniem 1,5 / 1,7 bara przy wadze systemowej ok. 76 kg. Gdy wyjeżdżam tylko na asfalt to dobijam cisnienie do ok 2,5-3 barów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...