Skocz do zawartości

Rower MTB hardtail do 5000


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Szukam roweru MTB hardtail do około 5000 zł. Rowerem będę jeździł głównie w mieście, ale też las, cięższy teren. Myślę o MTB ze względu na to, że zjadę ze schodów, wysokie krawężniki, studzienki a i w lesie korzeni nie brakuje. 

Im więcej przeglądam tym mniej wiem co wybrać w tej cenie. Głównie chodzi mi o dobry wybór jakości i geometrii ramy, osprzętu do wygodnej jazdy czy 1x12 da radę na moje potrzeby? 

Marka roweru nie ma znaczenia, ważne żeby jakościowo był mocny i mi się podobał. Znalazłem takie rowery, które mi się podobają:

1). Radon JEALOUS AL 9.0

 https://www.radon-bikes.de/en/mountainbike/hardtail/jealous-al/jealous-al-90-2023-lavared/

2).  Trek X Caliber 8

https://strefasportu.pl/pl/p/Rower-TREK-X-Caliber-8-Crystal-White-roz.-ML%2C-XXL/15602?gad_source=1

3) ROWER CUBE ATTENTION SLX

https://rowerycube.pl/rowery-gorskie-mtb/5677-rower-cube-603160-attention-slx-4054571386441.html?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwqpSwBhClARIsADlZ_TmBbHF7gI4y9L9bLBj6Gmu1EM9p0zMjjPMoonD96He5WfRH91scPRYaAsTQEALw_wcB

Ale proszę też o inne propozycje co polecacie. Dzięki wielkie!

 

Odnośnik do komentarza

Dziwny rozstrzał. Radon wygląda spoko, kosztuje koło 6k. Moim zdaniem trochę bezsensowne połączenie aluminiowej ramy z topowym amortyzatorem SID. SID to bardzo dobry amortyzator ale dość drogi w serwisie, super do ścigania. Do ścigania aluminiowa rama nie jest super. Ja do rekreacyjnej jazdy szedłbym raczej w niższy model:
https://www.bike-discount.de/de/radon-jealous-al-8.0-2
 

Trek x caliber to padaka, w tej cenie bym nie kupił. Wolałbym od treka rockridera XC 100. 

Odnośnik do komentarza

Z jednej strony Oskar ma rację. Z drugiej sam mam zestaw wyścigowy mimo że się nie ścigam. Rockshox SID jest trochę droższy w serwisie to fakt. Ale ten amortyzator serwisuje się co ok. 200 godzin. Zakładając średnią prędkość w terenie jeżdżąc rekreacyjnie na +/- 15 km/h, to serwis będzie co 3000 km. I nie jest jeszcze powiedziane że będzie to tzw. duży serwis z wymianą wszystkich uszczelek. W przypadku mojej jazdy głównie po Mazowszu, taki serwis jest potrzebny gdzieś raz na 2-3 lata. Więc wtedy czy kosztuje on 200 zł drożej nie ma znaczenia. Bo to wychodzi 66 zł drożej rocznie. A mamy amor, który jest bardziej komfortowy i lżejszy, za co warto dopłacić. Więc ja jestem zwolennikiem tego Radona.

X-Caliber nie ma sztywnych osi i jest to rower rekreacyjny z miejscem na montaż nóżki i bagażnika. Radon jest bardziej w kierunku sportowym podobnie jak XC 100. Ma amortyzator raczej pod lekkiego użytkownika i ma atrapy hamulców.

 Cube Attention to ciężko nazwać rowerem MTB. To jest trekking na kołach MTB. Siedzi się niemal jak na holenderce. Technicznie jest słabawy. Te same uwagi co do Treka.

Odnośnik do komentarza

@AdamsX Tu w Watki Ci odpowiem na to co pytałeś na prv.
Na Rockriderach to najlepiej zna się Oskarr bo jeździł prawie na wszystkich.

Generalnie 540 EXPL to budżetowy rower rekreacyjny z przyzwoitą ramą, napędem ale z cieniutkim amorem, atrapą hamulców i słabymi kołami. Geometria bardziej rekreacyjna. Mocowania na bagażnik i błotniki.
XC 100 i XC 120 usportowione modele. XC 100 atrapa hamulców i słabe koła.
Chisel ma najlepszą i najlżejszą ramę aluminiową na rynku. Jestem fanem tego roweru.  Miłame oprzedni model. Jest to wielki hit sprzedaży tej zimy bo przez długi czas był do kupienia z Hiszpanii za 3500. Jest tu o nim cały długi wątek na forum. Dziś rano jak patrzyłem 5200. Amor przeciętny, podobny do tego co w XC 100, raczej pod kogoś lekkiego. Napęd w miarę przyzwoity. Dobre koła i opony. Spowalniacze ale hamują. Nadal przy cenie 5200 ma sens. Geo sportowa.
 

Odnośnik do komentarza

Brałbym Radona lub Chisela. Chisel podejrzewam, że będzie bardziej komfortowy, jeśli w ogóle można mówić o komforcie w hardtailach.

Chisel za 3500 ma kiepski amortyzator, reszta osprzętu jest akceptowalna. Na plus tego roweru przemawia względy komfort i bardzo atrakcyjna cena.

Radon ma świetny, świetny osprzęt. Podoba mi się kaseta 10-52. Nie ma ryzyka, że braknie Ci przełożeń. Trochę szkoda go na jazdę po mieście. Nie wiem jak z komfortem w tym rowerze.

W stronę Rockridera bym nie szedł. W standardowej cenie ich oferta jest nieatrakcyjna. Jedyne co warto rozważyć(szkoda że nie jest w promocji) to model race 720. Rama w nim nie jest tak okrutnie sztywna jak w serii XC, pozycja jest trochę bardziej zrelaksowana a kierownica nie uderza o górną rurę. Przynajmniej w modelu jaki testowałem. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...