Skocz do zawartości

Merida Bignine 500 2024 czy Cube Attention


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jak w temacie. Mam gravela, ale zamierzam dokupić MTB do śmigania po lesie, w cenie +/- 4500 zł. Nie będę nim jeździł po górach, raczej po płaskim, głównie las. Upatrzyłem sobie 2 typy. Dlatego te ponieważ chcę, aby miał napęd 2x (nie lubię 1x, bo na tych małych zębatkach na korbie nie da się jeździć po płaskim, czy asfalcie, a i wygląd tych ogromnych kaset do mnie nie przemawia). Nie chcę Meridy 500 Lite, bo zraziłem się do pressfitu, poza tym ma bardziej sportową geometrię. Kusi mnie trochę Chisel z BikeInn mniej więcej w cenie tych o których mowa w wątku, SX by mi starczył, ale zębatka 32 jest za mała, a nie wiem czy tam wejdzie 34 ( i kolorystyka średnio mi leży). Ewentualnie jest jeszcze opcja założenia szerokich opon do gravela, np 45 mm. Co o tym sądzicie? Przy okazji co sądzicie o Cues?

Odnośnik do komentarza

Zależy co rozumiesz przez jazdę po lesie, bo jak drogami pożarowymi to kup szersze opony do Diverga i będzie ok. Jak chcesz jeździć po kamieniach i korzeniach to wtedy faktycznie mtb lepszy. Do nowego Chisela nie założysz przedniej przerzutki, ale zębatka 34z powinna wejść.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Pepe75 napisał(a):

Zależy co rozumiesz przez jazdę po lesie, bo jak drogami pożarowymi to kup szersze opony do Diverga i będzie ok. Jak chcesz jeździć po kamieniach i korzeniach to wtedy faktycznie mtb lepszy. Do nowego Chisela nie założysz przedniej przerzutki, ale zębatka 34z powinna wejść.

Po kamieniach raczej nie, ale czasem korzenie się trafiają. Z Diverge jest ten problem, że nie chcę go zbytnio zamulić. Mam w nim 35 mm slicki i jest szybko na asfalcie, a używam go jako tzw road plus.

Odnośnik do komentarza

Cube Attention to nie jest rower MTB. To jest trekking/cross na kołach MTB. Znam go dobrze bo kolega ma taki. Siedzi się jak na holenderce.
Merida Big Nine 500 też rekreacja ale chyba nie aż tak.

Spec Chisel ma sportową geometrię podobnie jak Merida Big Nine Lite, tylko bardziej nowoczesną. Oba te rowery to klasa entry level race.

O Cues usłyszałem parę dni temu od mechanika. Ma zastąpić te badziewne grupy Shimano poniżej Deore. Czyli odpowiednik Sram SX.

Odnośnik do komentarza

Obecnie ciężko znaleźć coś z napędem 2x. Możesz poszukać czegoś używanego w dobrym stanie albo niestety brać to co jest bo wszystkie "lepsze" rowery mtb są już na napędzie 1x i w dodatku w większości nie da się założyć przedniej przerzutki. Obecnie napędy 2x zostały tylko w rowerach mtb bardziej budżetowych/rekreacyjnych, jak jeszcze niedawno napędy 3x

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Piwpaw napisał(a):

Po kamieniach raczej nie, ale czasem korzenie się trafiają. Z Diverge jest ten problem, że nie chcę go zbytnio zamulić. Mam w nim 35 mm slicki i jest szybko na asfalcie, a używam go jako tzw road plus.

Możesz też kupić drugi komplet kół - wejdzie 27.5x2.1 z oponami mtb 😀

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jajacek napisał(a):

Cube Attention to nie jest rower MTB. To jest trekking/cross na kołach MTB. Znam go dobrze bo kolega ma taki. Siedzi się jak na holenderce.

Teraz ramy Cube się trochę zmieniły. Jechałem na tym nowym Attention i wydaje mi się, że nie jest już tak jak na starych, aczkolwiek nadal wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Piwpaw napisał(a):

Właśnie zamówiłem Chisela za 3465 w Bikeinn.  Zobaczę co z nim zrobię, może sprzedam wiosną z przebitką, może go dostosuję pod siebie. O ile w ogóle do mnie dotrze:)

Dlaczego ma nie dotrzeć ? Kilka razy kupowałem w tym sklepie i było ok. Raz robiłem zwrot i też bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Pepe75 napisał(a):

Napęd 2x (i zarazem sztywne osie): Cannondale Trail, Kellys Gate

https://www.greenbike.pl/rower-gorski-cannondale-trail-sl-4-29-gratis-p-6967.html

https://www.greenbike.pl/rower-gorski-kellys-gate-50-29-2020-p-5427.html

to tak na szybko, nie wnikałem w szczegóły poszczególnych komponentów.

 

Ten Kellys Gate to stary model, od 2021 zaczęli robić z napędem 1x - ja jak w 2021 szukałem dla siebie mtb to właśnie kupiłem Kellysa Gate z 2020 bo miał napęd 2x

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...