Skocz do zawartości

Czuję dziwne "zamiatanie" tyłu przy ostrych skrętach...


Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne wrażenie mam podczas jazdy (28" Nexus + Kendy 700-32C). Bardzo często mam wrażenie - dosłownie identyczne jak samochodem zimą gdy tył na śliskim stracił przyczepność i nam wieje, dosłownie jest tak samo na zakrętach dość ostrych. Jadę chodnikiem, skręcam szybko w prawo czy w lewo i mam wrażenie że tył mi ucieka na boki. Próbowałem obserwować podczas skrętów co dzieje się z tylnym kołem ale nic nadzwyczajniego nie widzę. 
 

Odnośnik do komentarza

Panowie, mam głupie pytanie, w którym kierunku ma być skierowana strzałka kierunkowa na oponie?
Opiszę pytanie tak:

- stoicie teraz na przeciw roweru
- widzicie jego lewy bok
- przód roweru skierowany jest na godz. 9 a tył na 3
- opona przednia ma strzałkę w przeciwną stronę do ruchu wskazówek zegara

Prawidłowe to ustawienie czy ma być w drugą stronę?

Opona ustawiona jest w tej chwili (zgodnie z powyższym) tak, że strzałka widniejąca na górze opony (godz. 12) pokazuje kierunek w lewo. 
To prawidłowy kierunek czy ma być w drugą stronę, strzałka ma lecieć w prawo do dołu ?

Mechanik zasugerował mi, że mam źle opony zamontowane dlatego lata mi na zakrętach. 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Klakier napisał(a):

Panowie, mam głupie pytanie, w którym kierunku ma być skierowana strzałka kierunkowa na oponie?
Opiszę pytanie tak:

- stoicie teraz na przeciw roweru
- widzicie jego lewy bok
- przód roweru skierowany jest na godz. 9 a tył na 3
- opona przednia ma strzałkę w przeciwną stronę do ruchu wskazówek zegara

Prawidłowe to ustawienie czy ma być w drugą stronę?

Opona ustawiona jest w tej chwili (zgodnie z powyższym) tak, że strzałka widniejąca na górze opony (godz. 12) pokazuje kierunek w lewo. 
To prawidłowy kierunek czy ma być w drugą stronę, strzałka ma lecieć w prawo do dołu ?

Mechanik zasugerował mi, że mam źle opony zamontowane dlatego lata mi na zakrętach. 

Jak zakręcisz kołem tak jak przy jeździe do przodu to strzałka ma się kręcić w stronę, którą wskazuje

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...