Skocz do zawartości

Rower MTB hardtail mix lasy - asfalt(Cannondale, Cube, Canyon czy Rose).


Rekomendowane odpowiedzi

Może tak. Każdy spec jakiego kupiłem był z pedałami, każdy rower z Decathlonu też z pedałami. Koła miały odblaski, które można sobie było zdemontować. Zarówno wyścigowy MTB Spec Epic jak i wyścigowy Spec Tarmac na elektryce. Być może firmy wysyłkowe sprzedają bez pedałów. Trudn mi powiedzieć. Z drugiej strony jest cała gama ludzi, chyba zdecydowana większość użytkowników, którzy jeżdżą na pedałach platformowych.

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.07.2023 o 14:56, Veriv napisał(a):

@gosc kontestowaać możesz każde rozwiązanie, nawet jesli to sztuka dla sztuki. Zresztą, nie napisałem przecież że sie nie da jezdzic na szosie na pedałach platformowych, tylko ze się tak nie robi. To nie jest kwestia mody czy upodobań tylko pewnej spójności. 

Chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi. ? Niech każdy jeździ na czym chce, osobiście na szosówce używałbym typowych pedałów, bo wpinane nie są dla mnie wygodne, już ww. dlaczego. ? I o jakiej spójności mówisz. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.07.2023 o 08:42, krix napisał(a):

Panowie, piszecie o szosówkach, a tymczasem przyszedł do mnie kross, który także nie miał pedałów. Moim zdaniem część klientów może i nie oczekuje tanich pedałów platformowych, ale rower powinien być kompletny. Zawsze te platformy mógłbym wkręcić na miejsce starych, zużytych w jakimś rowerze "po bułki".

To lipa. "Reklamujesz"? Doślą, czy to taki sklep, że nie dają. ?

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Veriv napisał(a):

 

> Takiej, że szosa nie jest jako taka wygodna. Dołożenie pedałów platformowych niespecjalnie to poprawi a dołoży ryzyko zahaczenia nimi w zakrętach,

Niby jak ma zahaczyć? Musiałbyś chyba praktycznie skręcać/kłaść się na boku jak motocykliści na torze, a na rowerze to już wywrotka.

> pogorszy kontakt z rowerem (chocby przeskakiwanie nad przeszkodami),

O tego chyba są MTB, żeby skakać. ? Nie wyobrażam sobie, żeby na takim cienkim kole robić jakieś "piruety". Jeśli już, to czemu platformówki mają być gorsze od wpinanych. 

> czy nawet spowoduje że łatwiej zahaczysz butem o przednie koło.

To chyba wtedy jest za krótka rama, albo ktoś pedałuje piętami. ? Pomijam ew. sytuacje, że się stopa jakoś prześliźnie po pedale i ew. można zahaczyć w skręcie o koło.

Odnośnik do komentarza

Jak zahaczyć, normalnie, o asfalt. Zgodnie z rowerowym feng shui i tak w zakrętach "wewnętrzny" pedał jest w górze, ale ryzyko istnieje.

Skakanie jest super istotne w szosie, właśnie po to by przeskoczyć nad krawężnikiem zamiast w niego wjechać etc. Bo oponki są cieniutkie, to nie jest mtb które wybierze.

Haczenie o koła to jest z defaultu np w szosie aero gdzie jest bardzo mały prześwit przedniego koła. Niekoszerne buty tylko ten efekt spotęgują. Generalnie to nawiązanie do motocykla które rzuciłeś jest bardzo adekwatne. Szosa to jest taki sportowy, torowy motocykl na którym byś chciał jeździć w adidasach. No.. da się tak jezdzic.

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.07.2023 o 08:52, krix napisał(a):

Idę dalej w fantazjach ? A co z oponami? przecież zazwyczaj te zakładane na pierwszy montaż są do wymiany, bo nie spełniają oczekiwań, nawet w tych rowerach lepszych. Może powinniśmy oczekiwać nowych rowerów bez opon bo i tak użytkownik zamontuje to, co mu pasuje dla jego stylu jazdy ?

Lepiej niech będą te opony, bo producent stwierdzi, dajmy rower bez ramy, bo użytkownik kupi, to co mu pasuje. ? Poza tym taka wymiana, to chyba tylko dla "zaawansowanych" rowerzystów, którzy nie boją się grzebać w nowym sprzęcie.  ? Jest nowa opona, rower jeździ, to nie widzę powodu, żeby zmieniać. ?

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Veriv napisał(a):

 

> Jak zahaczyć, normalnie, o asfalt. Zgodnie z rowerowym feng shui i tak w zakrętach "wewnętrzny" pedał jest w górze, ale ryzyko istnieje.

Wiadomo, że o asfalt, czy inną nawierzchnię ?, ale z Twojego opisu wynika, że trzeba by być w dużym położeniu. Chyba już grubo ponad 45 stopni, a skręcasz do maks 45. Z pedałem u góry, to już jest wywrotka.

Odpukać, nie haczyłem podczas skrętu, ale też nie zwracałem uwagi w jakim położeniu są pedały. 

 

> Skakanie jest super istotne w szosie, właśnie po to by przeskoczyć nad krawężnikiem zamiast w niego wjechać etc. Bo oponki są cieniutkie, to nie jest mtb które wybierze.

Na szosie nie jeżdżę, ale staram się omijać krawężniki lub je wolno przejechać z delikatnym podniesieniem/podbiciem kierownicy. ? Ale nawet na MTB rower dostaje po tyłku, jak się agresywnie wjedzie w taki próg. A jak jest wysoki, to i MTB nie pomoże, tez się można wywrócić.

 

> Haczenie o koła to jest z defaultu np w szosie aero gdzie jest bardzo mały prześwit przedniego koła.

Czyli za krótka rama.

 

>Niekoszerne buty tylko ten efekt spotęgują.

Czyli jakie?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, gosc napisał(a):

To lipa. "Reklamujesz"? Doślą, czy to taki sklep, że nie dają. ?

Jest w opisie, że rower bez pedałów. To samo dotyczy droższych MTB. Być może tak działają (głównie) niektóre sklepy wysyłkowe. Chodziło mi tylko o to, że nie tylko szosy mogą być sprzedawane bez pedałów

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, krix napisał(a):

Jest w opisie, że rower bez pedałów. To samo dotyczy droższych MTB. Być może tak działają (głównie) niektóre sklepy wysyłkowe. Chodziło mi tylko o to, że nie tylko szosy mogą być sprzedawane bez pedałów

Skubańcy się zabezpieczyli. ? To teraz "musisz" cos dokupić. ? Co to za sklep, napisz, żeby unikać. ? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...