Skocz do zawartości

Tubless nie dedykowane części


Rekomendowane odpowiedzi

Też nie znalazłem informacji co to za obręcze. Jeżeli są one tubeless ready to uszczelnienie ich z drucianymi oponami nie powinno stanowić problemu. Ostatnio kumplowi zakładałem i uszczelniałem druciane Rocket Ron'y, ale to na obręczach DT Swiss XR391...

Jeśli nie, to pozostaje Ci raczej opcja Ghetto tubeless, poczytaj sobie o tym prosze:

https://www.1enduro.pl/ghetto-tubeless-opony-bezdetkowe/



Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Cajtek78 napisał(a):

Też nie znalazłem informacji co to za obręcze. Jeżeli są one tubeless ready to uszczelnienie ich z drucianymi oponami nie powinno stanowić problemu. Ostatnio kumplowi zakładałem i uszczelniałem druciane Rocket Ron'y, ale to na obręczach DT Swiss XR391...
Jeśli nie, to pozostaje Ci raczej opcja Ghetto tubeless, poczytaj sobie o tym prosze:
https://www.1enduro.pl/ghetto-tubeless-opony-bezdetkowe/

Fajny przyczynek do rozpoczętej w kwietniu dysputy nt. (nie)naprawialności opony zamleczonej. Zwłaszcza , gdy rozstrzelni się guma na szlaku. Pół biedy jeśli to będzie na zawodach (wracamy bez pudła lub do domu).

[...] "Jeśli przegiąłeś z obniżaniem ciśnienia, może się zdarzyć, że opona rozszczelni się np. przy silnym uderzeniu lub w szybkim zakręcie. Co wtedy?

Możesz spróbować ponownie ją uszczelnić, ale zapomnij, że uda Ci się to zrobić ręczną pompką, którą wozisz w plecaku. Jedyny ratunek to strzał z naboju CO2, który powinien „posadzić” oponę na swoim miejscu.

Problemem może też być rozcięcie w oponie tak duże, że swobodnie wypływające mleko nie jest w stanie go uszczelnić. W takim wypadku przydaje się zestaw naprawczy do opon bezdętkowych, pozwalający ręcznie zatkać wredną dziurę.

Jeśli jednak te metody zawiodą, pozostaje ostateczny, niezawodny ratunek: wywalenie wszystkich patentów i założenie starej, (nie)dobrej dętki. Tak, niestety nie unikniesz wożenia zapasowej dętki w plecaku."

Odnośnik do komentarza
ghetto tubeless kto te nazwy wymyśla masakra i btw to jakieś rozwiązanie dla biedaków chyba. Zamierzam kupic wentylki Trezado i własnie apropos taśmy też słyszałem ze ta z gorylem dobra ale pytanie wewnętrzna średnica obręczy to 19mm jaką szerokość taśmy wybrać żeby  jej nie ciąć 25mm będzie dobrze czy za dużo 
Przepraszam Cię najmocniej, że pozwolę sobie na uwagę, że warto stosować znaki przestankowe w tekście pisanym ;)

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...