Skocz do zawartości

Wygodny rower szosowy/road+ do 7000


Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Greg29 napisał(a):

Giant Contend AR2 (Shimano Tiagra 2x10, ham. tarczowe hydrauliczne, rama alu, widelec karbonowy, taperowana główka ramy, sztywne osie, max. szerokość opony 38c)

Canyon Endurance AL 6.0 Disc (Shimano Tiagra 2x10, ham. tarczowe hydrauliczne, rama alu, widelec karbonowy, sztywne osie, max. szerokość opony 35c)

Trek Domane AL 4 Disc (Shimano Tiagra 2x10, ham. tarczowe hydrauliczne, rama alu, widelec karbonowy, taperowana główka ramy, sztywne osieosie, max. szerokość opony 35c)

ORBEA Avant H30 (Shimano 105 2x11, ham. tarczowe hydrauliczne, rama alu, widelec karbonowy, taperowana główka ramy, sztywne osie, opony 700x28c i to jest chyba max)

Cube Attain SL (Shimano 105 2x11, ham. tarczowe hydrauliczne, rama alu, widelec karbonowy, sztywne osie, opony 28c - nie wie jaki max)

‌Kross Vento 5.0 (Shimano 105 2x11, ham. tarczowe hydrauliczne, rama alu, widelec karbonowy, sztywne osie, opony 28c - nie wie jaki max)

‌Rose Pro SL Disc 105 (Shimano 105 2x11, ham. tarczowe mechaniczne, rama alu, widelec karbonowy, sztywne osie, max. szerokość opony 32c)

Przy okazji jest też moja prywatna lista bo myślę żeby na jesień wzbogadzić moją "stajnię" o jakąś szosę Road+ lub grawela - nie wiem czy grawel jest mi potrzebny ale nie chcę i nie potrzebuję typowej szosy a chciałbym mieć możliwość zjechania z asfaltu na jakąś drogę polną czy leśną czy tzw. szuter. Myślę, że możliwość montażu opony 33-35c to jednak must have

Wszystko co wymieniłeś ma ręce i nogi oprócz Kross Vento który nie jest rowerem endurance. To jest szosa reace geo pomiędzy race a endurance. Wchodzi opona 28 bo juniorzy na tym jeżdżą. Ale czy szersza nie wiem. 

Odnośnik do komentarza

Różne są powody. Są ludzie którzy mają sporo pieniędzy, kupili coś, nie podeszło i chcą się szybko pozbyć. Cena katalogowa w przypadku dobrych rowerów jest często podobnie chora jak w przypadku samochodów. Kupowałem 3-letni samochód a 50k, gdzie nowy w salonie kosztował 250k. A sprzedawał mój znajomy dla którego był to szósty czy siódmy samochód :)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Greg29 napisał(a):

- ORBEA Avant H30 - max. szerokość opony 35c

- Cube Attain SL - max. szerokość opony 32c

Dzięki za wstawki. Cube i Avanta H30 ciężko strasznie znaleźć, a Avant H60 za prawie 7k jest na Clarisie. Ja to chyba jestem strasznym dusigroszem, ale dla mnie kupowanie roweru z osprzętem odpowiadającym rowerom dwa razy tańszym jest nie do przyjęcia nawet pomimo jakiejś super ramy, już wole kupić samą ramę i zbudować wszystko od początku.

Myślałem teraz jeszcze nad Meridą Silex 200/400 i M_Bike GRV 400 czyli właściwie tym samym co Merida Silex. Pozycja wydaje się być komfortowa, napęd GRX pomimo tego, że bardziej wcelowany w jazdę terenową, to wydaje się odpowiednim wyborem.

Odnośnik do komentarza

Mam taką drugą listę z grawelami ?. Tu nawet nie chodzi o bycie dusigroszem tylko o realną ocenę wartości danego produktu, po prostu nóż się w kieszeni otwiera jak się widzi rowery na Clarisie czy Sorze za ponad 5 czy 6 tys. zł. O QR-ach nawet nie wspomnę. Ja zrobiłem sobie te listy po to żeby na olx-ie używki przeglądać i jak coś się trafi fajnego w rozsądnej cenie to wtedy kupię. Już tak kupiłem fitnessa i mtb xc ?

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, jajacek napisał(a):

Mam podobne podejście. Kupno Speca czy Treka alu na Clarisie to dla mnie kompletna bzdura. A używek jest na pęczki w dobrej cenie z dobrym osprzętem.

Dla mnie używki są po prostu niepewne, sam wiem jak kiedyś traktowałem rower, mycie na myjni ciśnieniowej i to tak perfidnie po napędzie, o smarowaniu i czyszczeniu łańcucha nie było mowy, ruszanie z najwyższego biegu itd. to jest jak z samochodem - bardzo łatwo wpaść na minę

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...