Skocz do zawartości

Szosóweczka 2500 - 3000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem nowy na forum, a w zasadzie jestem tutaj dla tego, że szukam miejsca gdzie będę się mógł doradzić jaki rower szosowy mógłbym kupić do 3000zł. Jestem totalną amebą jeśli chodzi o osprzęt rowerowy jak i jestem totalnym amatorem. Dawniej jeździłem na MTB, natomiast przez ostatnie 2 - 3 lata miałem totalną przerwę od roweru, czasem tylko do szwagra 2km podjechałem i to było wszystko ? Planuje wrócić do tej aktywności, jednak gdzieś ciągnie mnie spróbować swoich sił na rowerach szosowych. Byłaby to totalna amatorka, wyjazd może max z 3 - 4 razy w tygodniu na kilkadziesiąt km. 

Wstępnie znalazłem dwa według mnie fajne rowerki w tej cenie:
https://www.decathlon.pl/p/rower-szosowy-triban-rc120-z-hamulcami-tarczowymi/_/R-p-302301?mc=8545836&c=Niebieski
https://kands.pl/rower/marcianni-tourney-2023/

Ktoś jest w stanie powiedzieć który lepszy dla takiego amatora? Może ktoś z was ma któryś z nich i jest w stanie polecić bądź nie, lub cokolwiek o nich powiedzieć. 
A może macie lepsze alternatywy w tej cenie? Będę wdzięczny za każdą pomoc ? 

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.05.2023 o 20:16, Greg29 napisał(a):

Widziałem te Centuriony - na Ultegrze 2x11, koła DT Swiss, niezłe oferty i to w cenie 2900-3000 zł, pewnie z 200-300 zł by się jeszcze urwało. Jaka tam opona maksymalnie wejdzie? Chyba hamulce ograniczają do max. 28c

No włąsnie jak mam byc szczery to na miejscu autora wątku warto zacząć od przemyślenia czy potrzebujesz typowej szosy czy jednak gravela albo crossowego

Szosa taka typowa z oponą 23-28 mm i sportową geometrią to jest specyficzna jazda, są + jak szybkość, przyśpieszenie, ale są też i - tłucze na niej duzo bardziej niz na MTB a i pozycja dla kogoś kto miał długa przerwę może być trudna do wytrzymania przez dłuzszy dystans

 

Ja obecnie ujeżdzam np Marina 4 Corners. Nie jest lekki, bo rama ze stali, jest wolniejszy od dawnego Tribana, ale opona MTB 42 mm i wygodna bardziej wyprostowana sylwetka daje naprawdę duzy komfort jazdy na kostce brukowej i wertepach wszelakich

Ja juz na szosę nie wróce odkąd spróbowałem gravela

Odnośnik do komentarza

Nie patrzmy tylko z własnego punktu widzenia. Jazda szosą to jest szybkie pokonywanie kilometrów. Szybkie dla każdego znaczy co innego. Dla mnie jazda po szosie mułowatym rowerem stalowym, ważącym 12 kg na gumach 42 mm zamiast dynamicznym rowerem szosowym  ważącym 8 kg na gumach 25 czy 28 jest równoznaczna z wyborem Nissan Patrol do jazdy po asfalcie zamiast sportowego samochodu. Dobrze że nie rower full suspension na szosę :) No i nie każdy jest zainteresowany zjeżdżaniem z szosy na szutry czy gruntówki. Ja na przykład zupełnie nie skoro mam do dyspozycji setki kilometrów ładnych asfaltów.

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.05.2023 o 18:20, jajacek napisał(a):

Olej te chłamy. Kup porządną używkę. Na OLX można np. znaleźć Centuriony pochodzące z wypożyczalni na Majorce.

spodobał mi się ten centurion, na co zwracać uwagę przy zakupie takiej maszyny? waham się nad rozmiarem 52 a 54, który byłby dla mnie lepszy? mam 176cm wzrostu i przekrok 76?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...