Skocz do zawartości

MTB 29er do ~3000... na raty?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Jak w temacie - szukam jakiegoś sensownego MTB w założonym budżecie (no tak +/- 500 więcej mogę jeszcze rozważyć) na kołach 29 i z blokadą widelca na kierownicy, hardtail.

Używany będzie rekreacyjnie, dojazdy do pracy i czasem wycieczki po jakichś lasach/oślich łączkach. Uprzedzając - serio wolę MTB niż cross. 

Haczyk - wchodzi w grę tylko zakup na raty, bo zbyt niecierpliwy jestem, żeby mozolnie zbierać, a lato już blisko. 

 

Wcześniej miałem jakiegoś Gianta z niższej półki, ale niestety mi ukradli - lubiłem nim jazdę raczej szybką, czy to po asfalcie, czy to po ścieżkach bardziej leśnych.

Z tego powodu nie jestem zbyt optymistycznie nastawiony do napędów 1x - chcę być w stanie jechać naprawdę szybko bez przesadnego kręcenia. 

 

Moje gabaryty - lekko ponad 190cm, 80kg wagi. 

 

Chwilowo mój typ to Northtec Cayon Da DR:

https://nrowery.pl/mtb-29/132-cayon-da-dr.html#cenaispecyfikacj

Ale rozglądam się jeszcze za alternatywami. 

 

Ktoś, coś?

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Rot napisał(a):

Rozwiniesz jakoś proszę?

Czemu wyrzucone, co jest z tamtym nie tak?

 

Jeśli używany (a trochę się boję używek) to za czym szukać?

Rower który podlinkowałeś ma atrapę zamiast amortyzatora to raz. Dwa że te Northtec są znane z tego że mają jedną z najcięższych ram na rynku. Do tego dostaje atrapę hamulców i bardzo nędzne koła. Realna wartość tego roweru jest w przedziale 1500-2000 zł.

Z najtańszych nowych z sensem masz wskazaną przez kolegę Indianę i za 4000 Rockrider 540 EXPL z Decathlonu.

Jeśli chodzi o używki rower musi być w stanie typu "jeżdżony do kościoła" :) Czyli nie obdrapana korba i tylna przerzutka i nie starszy niż 5-6 lat. Bardzo dobrym rowerem chodzącym za 2800-3000 jest Kellys Gate 30. Bardzo przyzwoite są też Indiana Storm X7, X8, X9. Popularnym w rekreacji jest Cube Attention i Attention SL. Wszystkie wymienione mają przyzwoite amortyzatory powietrzne i przyzwoity osprzęt i będą bardzo dobrze radzić sobie poza asfaltem.

Odnośnik do komentarza

Możesz kupić expl 540 albo XC 100 z decathlona na raty 0%, są to lepsze rowery niż indiana 6.9 - ta ma nędzną ramę, ale to już trochę przekracza twój budżet. Nie lubię doradzać w kategorii 3000. Za 2000 zł masz parę wyborów budżetowych rowerów, za 3000 masz minimalnie lepsze niż takie całkiem budżetowe ale to nie są dalej dobre rowery, bardzo odstają od tych w okolicach 4k. Nie lubię jednak postów typu "dołóż 2000 zł i kup coś porządnego", więc czasem się staram nie wypowiadać ?

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Oskarr napisał(a):

Możesz kupić expl 540 albo XC 100 z decathlona na raty 0%, są to lepsze rowery niż indiana 6.9 - ta ma nędzną ramę, ale to już trochę przekracza twój budżet. Nie lubię doradzać w kategorii 3000. Za 2000 zł masz parę wyborów budżetowych rowerów, za 3000 masz minimalnie lepsze niż takie całkiem budżetowe ale to nie są dalej dobre rowery, bardzo odstają od tych w okolicach 4k. Nie lubię jednak postów typu "dołóż 2000 zł i kup coś porządnego", więc czasem się staram nie wypowiadać ?

Zdecydowanie przekraczają - to jest ponad 1500 więcej niż zakładałem (po prawdzie oryginalny budżet był jeszcze niższy, no ale...). 

Kupując XC100 na raty przy jego cenie nieco ponad 4500 finalnie zapłaciłbym ponad 6000 - 10x rat 0% to jednak trochę za duży wydatek. 

Za to bardzo podobają mi się raty w Media Expert - w przyszłym tygodniu powinienem dostać bonus kwartalny, wtedy mogę zapłacić przykładowo połowę kwoty z góry, a resztę rozłożyć sobie na niskie raty. 

Pytanie, czy promocyjna cena 3500 za Indianę się utrzyma do tej pory. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Rot napisał(a):

Zdecydowanie przekraczają - to jest ponad 1500 więcej niż zakładałem (po prawdzie oryginalny budżet był jeszcze niższy, no ale...). 

Kupując XC100 na raty przy jego cenie nieco ponad 4500 finalnie zapłaciłbym ponad 6000 - 10x rat 0% to jednak trochę za duży wydatek. 

Za to bardzo podobają mi się raty w Media Expert - w przyszłym tygodniu powinienem dostać bonus kwartalny, wtedy mogę zapłacić przykładowo połowę kwoty z góry, a resztę rozłożyć sobie na niskie raty. 

Pytanie, czy promocyjna cena 3500 za Indianę się utrzyma do tej pory. 

Jaką matematykę użyłeś, że raty 0% w decathlonie robi Ci z rowery za 4500 6000 zł? 

Odnośnik do komentarza

Podsumowując, XC100 i expl 540 są odrobinę za drogie, widzę jedną używkę XC100 na Allegro, ale Lokalnie - bez możliwości zakupu na raty zdaje się. 

Oba Rockridery zresztą mają napęd 1x, co do którego nie jestem pewien że będzie mi odpowiadał. 


Jest również na Allegro (znów Lokalnie) Kellys Gate 30 z dobrym osprzętem, ramy L i M - podejrzewam, że przy moim wzroście za mało, no i znów niestety tylko Lokalnie.

Kilka Cube Attention 29, wszystkie Lokalnie, z czego jeden za mały, jeden chyba za duży (rama 23), jeden nie określony. 

Nie ma żadnych Indiana Storm używanych na Allegro. 

O X-Pulse 5.9 czytam mieszane opinie, jedni zachwalają świetny osprzęt, inni narzekają na ramę i problemy z kontrolą jakości / serwisem. Ten RockShoxx Judy jest powietrzny, czy na sprężynie? Szukając po modelu piszą że powietrzny, ale wolę się upewnić - ogółem jeśli rama jest jednak w porządku i zdążę póki jest przecena, to jak rozumiem jest to najlepszy wybór?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...