Skocz do zawartości

Wymiana supportu


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

mam problem bo w rowerze zaczął mi strzelac support więc chcę go wymienić ale niestety producent w żadnym materiale nie podał co to za support i teraz nie wiem do końca jaki kupić ? Jedynie go zmierzyłem na długość no i ma 68 mm ?

Mój rower to ten https://accent-bikes.com/en/products/bikes/gravel/furious-1

Shimano BB-MT501 będzie pasować? Czy brać coś innego?

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Greg29 napisał(a):

Na stronie Srama piszą:

BB COMPATIBILITY: BB30/PF30-68mm, GXP/PF GXP 68mm

Tez to znalazłem ale niestety niewiele mi to mówi bo pod 'BB30' znajduje mi jakies suporty egzotycznych firm, a klucz mam tylko do Shimano?

Pod GXP znalazłem np. coś takiego https://www.centrumrowerowe.pl/suport-rowerowy-truvativ-sram-gxp-team-pd14270/ ale nie wiem czy przykręce to kluczem do Shimano, mam nadzieje że jest ten sam ?

Odnośnik do komentarza

suporty gxp mają średnicę 24 mm z prawej strony, ale 22 z lewej. trzeba kupić gxp, nie hollowtech (te mają 24 mm z obu stron). Są też przejściówki z gxp na hollowtech, ale taniej i pewniej kupić od razu suport pod gxp.
Miski masz wkręcane BSA czy pressfit?
jak wkręcanie to polecam accent Air:
https://www.centrumrowerowe.pl/suport-rowerowy-accent-air-pd24577/?v_Id=150064
Są niedrogie i dobre

Jak pressfit to trzeba zobaczyć jaki suport pasuje.






Odnośnik do komentarza

Mam odkręcane bo już kiedyś je rozkręcałem żeby wyczyścić i posmarować i robiłem to własnie kluczem shimano, niestety było to dośc dawno temu i nie zwróciłem uwagi jaki tam jest gwint i czy ten sam po obu stronach. Chyba najbezpieczniej będzie jak to po prostu rozkręcę przed zakupem jeszcze raz ? Ale dzięki przynajmniej wiem na co zwrócić uwagę.

Odnośnik do komentarza

Generalnie jest kiepsko z dobrym suportem pod GXP. Nie mniej jednak accent ma żadne pasowanie misek z osią a łożyska są chińskie po 0,8USD/szt - uszczelnienia takie, że w dobrym świetle widać szczelinę i kulki w łożysku. Co do truvativ to jak napisałeś - dać smaru na oś z jednej i drugiej strony (przed dokręceniem ramienia korby), nie kasować za mocno luzu osiowego. Trochę pojeździ.

Odnośnik do komentarza

Truvativ był zakładamy przez fabrykę Planet X.
Nie wiem co w tym niebywałego, że pada prawe łożysko. W drugim rowerze PF30 GXP truvativ też mi szybko padło prawe łożysko - było zakładane przez fabrykę Decathlon.
A tu obiecane zdjęcia accent:

Sfotografowane bez czyszczenia.
Łożyska chodzą równo, żadnych luzów.
Kilka ziarenek piasku jest pod osłonką, ale nie są zmielone, smar czysty.
Moim zdaniem lepszy wybór niż sram truvativ.
c4956bf228e3ab2bdf60ac771f79c121.jpg17878c288fdf862e90938c3883b145d1.jpg403f75e593af51fc7545051400a3fb29.jpg3f059f626f01bd87be33af45e5b7db66.jpgf7e72ef72be6a651576a879a1b9ae0b0.jpg01e323fc3aa25f45e55a91137f5ec378.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...