Skocz do zawartości

IgorK

Użytkownicy
  • Postów

    324
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez IgorK

  1. Jak bardzo Ci zależy, to najpierw zadbaj o to, żeby śruby dokręcać kluczem dynamometrycznym który po prostu działa prawidłowo. A to są profesjonalne narzędzia które kosztują setki lub tysiące złotych. Niedawno kupiłem klucz dynamometryczny z zakresem do 25Nm. W pracy mam legalizowane narzędzia. Klucz kosztował 67zł. No i wyszło to czego się spodziewałem: że szkoda pieniędzy. Jak nie masz karbonów, dokręcaj tak żeby nie przekręcić gwintów. Lepiej trochę słabiej - zawsze będziesz mógł dokręcić. Kiedyś, mój dyrektor mawiał: "Igor, jak nie wiesz jak to zrobić, zrób tak, żeby było dobrze". Święta słowa. R.I.P.
  2. I jeszcze jedno. W opisach pojawia się info że tył jest MICROSPLINE. Co to? Chyba coś z bębenkiem: sprzęgło czy kształt wielowypustu do montażu kasety? Czy kaseta Shimano CS5100 11-rzędowa będzie pasować?
  3. Ok, dziękuję za info. Czyli 15x110. DT tzn DT Swiss?
  4. Jakieś 2 lub 3 dni temu na sprint-rowery gadali o Trekach (nie pamiętam modelu) ale że to niby gravele z prostą kierownicą. Ceny ok 9 i 12 tys. Rowery wyglądały naprawdę ładnie, takie nowoczesne plastikowe - ramy karbonowe.
  5. Dzień dobry, amortyzatory przednie ze sztywną osią występują w rozmiarze osi 15x100 i 15x110mm. Składam MTB, rama ma sztywną oś 12x148mm. Jaki amor wybrać: 15x100 czy 15x110? Chodzi o dostępność amortyzatorów i kół. Zależy mi żeby piasta była na "zwykłych" łożyskach tj. standard Shimano (wianek/konus). Czy któryś z ww wymiarów jest przeważający?
  6. Nie jestem aktywnym zawodnikiem. "Trening" w moim wypadku to zupełnie coś innego. Ja mam 46lat... To już taki wiek, kiedy walczysz, żeby nie być gorszym niż rok wcześniej. Kilka startów w roku, i zawsze przyjeżdzałem w połowie stawki (851 w TdP Karpacz na coś ponad 1700 co DOJECHAŁO do mety w limicie). A o co chodzi z tą anteną ANT+: jest bardzo dużo informacji że gubi zasięg. Na alledrogo niektórzy dodają przedłużacz do anteny żeby była bliżej nadajnika. Na jakie okresy wykupuje się dostęp do np. Rouvy? Oni zmuszają do wykupu "stałego"? Raczej korzystałbym 2/4 miesiące w roku, czy np. po drugim wykupie trzeba kupić np. dłuższy okres itp?
  7. Ciekawy artykuł. Zastanawiam się nad zakupem modułu ANT+ i czujnika (razem coś koło 200zł). A jak to wygląda sprawa ze Zwift: czy coś trzeba płacić żeby z tego korzystać? Czy jakiś "entry level" jest dostępny bezpłatnie? Mam Elite Novo Force 8 - czy on jest w bazie Zwift? Jak rozumiem, po zamontowaniu i sparowaniu czujnika prędkości, ludzik na ekranie będzie jechał. Zatem jeżeli ktoś inny będzie korzystał z tej trasy w danym momencie, można rywalizować - czy tak? Jakie dane wtedy są pokazywane na ekranie? No i jaka jest baza tras?
  8. A na początku nie było artykułu nie wspomniano że badania przeprowadzono bez jeźdźców? To też ma znaczenie jeżeli walczymy o pojedyńcze waty. Bodajże w jednym z wakacyjnych wydań BikeBoard (zeszły rok) była rozmowa z profesorem zajmującym się badaniami aero. No i tam wskazano, że najsensowniejsze są badania układu człowiek+rower. Zarazem najtrudniejsze...
  9. Fantastycznie się temat rozwinął. A kolega miejsce na drugi rower posiada? No bo jak tak, to nie powinno być żadnego dylematu. Kupować!
  10. Ok, ale jak to działa? Przejrzałem opis na stronie Decathlon. Wspominają tam, iż niezbędne jest oprogramowanie. Nie chcę płacić za subskrypcje programów typu Zwift itp. Czy w takim razie, ze względu na moje skąpstwo, taki trenażer jest bez sensu? No bo jeżeli nie będzie widział trasy, to nie będzie regulował oporu. Wtedy posiadanie takiego urządzenia jest bez sensu. Czy darmowy program One Lap Fit (wspomniany w opisie Decathlon) umożliwia samodzielną (ręczną) regulację obciążenia? Podczas treningów słucham muzyki i przede wszystkim zależy mi na tym, by urządzenie było ciche. Aktualne sesje polegają na tym, uruchamiam jakiś film z przejazdu z wyścigu (np. MTBiker) i po prostu jadę na wybranym oporze (posiadam "klasyczny" trenażer Elite 8 stopni). Opór reguluję zmieniając przełożenia. Ktoś używa e-trenażera z ww programem?
  11. IgorK

    Custom HT Trail MTB

    Dlaczego koło 27.5"? Przerzutka i manetka od Srama - bezprzewodowa. MTB też będzie szło w stronę "czystych" kokpitów.
  12. Najtańszy generuje opór do 600W. Nie mam doświadczenia z pomiarami mocy - jak to odnieść do rzeczywistości? Zimę raczej spędzam na "klasycznym" trenażerze, i, w marcu, kiedy zaczynam jeździć, to i tak jest ciężko na początku. Czy jeżeli taki trenażer nie jest podłączony do internetu, to nie reguluje oporu?
  13. Dzień dobry, ostatnio w moim Tribanie zaczął wizualnie przeszkadzać mi widok odstającego przedniego hamulca. Zdjęcie pokazuje różnice między Kellys Soot 50 (widok z lewej strony) a owym Tribanem (widok z prawej). Hamulec w Tribanie to TRP HY-RD. Rower z 2019 roku. W obecnie sprzedawanych Tribanach RC520 ten zacisk już tak ordynarnie nie odstaje. Czy nowoczesne widelce (gdzie hamulec nie odstaje) mają inny rozstaw mocowania? Przedni i tylny zacisk Tribana jest identyczny. Czy Tektro zmieniło konstrukcję wspomnianych zacisków?
  14. Poprzedni wpis gdzie wspomniałem o "... masie tylnej przerzutki..." - oczywiście ironia. Takie szczegóły dotyczą jedynie zawodowców, gdzie poszczególne waty decydują o wygranej/przegranej. Przyklad: K. Niewiadoma przegrała 2 miejsce w TdF o 0.21 sekundy... Cała reszta, tj. amatorzy to raczej snobizm. Oczywiście fajniej jest jeździć na lepszym sprzęcie, i, jeżeli nie musiałbym za to płacić z własnej kieszeni, to wybierałbym topowe komponenty. Niestety tak nie jest, to przedkładam wytrzymałość i funkcjonalność sprzętu nad osiągi.
  15. Podczas treningów na trenażerze oglądam filmy z wyścigów mtb. Jeżeli zawodnik nagrał przejazd kamerą bez stabilizacji obrazu, tego się nie da oglądać. Zwróć uwagę na tą funkcje.
  16. Jacku, dziękuję, na Ciebie zawsze można liczyć. Zastanawiam się nad zakupem ramy Accenta Peak lub Point. Peak ma 148, Point 142. A jak wygląda sprawa sztywnych osi w ramach szosowych (szosa + gravel)?
  17. Dzień dobry, pytanie jak w temacie. Czy jest wyczuwalna różnica w użytkowaniu? Przeglądałem oferty ram, te z osią 148 są zazwyczaj droższe, niektóre mają w opisie że są przeznaczone jedynie do napędów 1x. Lepiej kupić ramę z osią 142 czy 148?
  18. 1,8kg to chyba dobra waga. Na alledrogo ktoś sprzedaje nowe ramy marki "Qark Negra xc 17" (aukcja nr 13564004964). Zakochałem się w tej ramie. Rower na niej zrobiony wygląda zaje...e. Zadałem pytanie sprzedawcy ile to waży. Napisał 2,3kg. Komplet z przelotkami i sztywną osią. Ale to dużo - czy tak? Drugie pytanie: czy do koła z piastą QR9x135mm da radę kupić jakiś adapter do ramy ze sztywną osią 12x148? Istnieją takie adaptery? Czy może tylko w drugą stronę: mając koło ze sztywną osią można zastosować przejściówkę by założyć je do ramy dostosowanej na QR9 (no ale co z rozstawem osi: 135 w odniesieniu do 148mm)? Panie "jajacek" - Junior to kilka miesięcy temu zdobył Mistrza - pisali na stronie "naszosie.pl" Gratulacje. Będzie lepszy od kwiato?
  19. Jak będziesz jeździł wokół komina i po suchym, powoli, to tarczówki są bez sensu. Miałem tarczówki w pełni mechaniczne oraz mechaniczno-hydrauliczne. Te obie opcje są bez sensu. Jak tarczówki to tylko hydrauliczne. Miałem MT200 - czyli podstawowe u Shimano. Zjeżdzałem na nich ze Śnieżki (tak, startowałem w wyścigu, dałem radę) i one też dały radę. MTB tylko na tarczach, szosa na obręczówkach.
  20. A czy ktoś wie jaka jest różnica między aktualnymi ramami Accenta Peak i Point? Peak jest droższa. Dlaczego? Czy ktoś zna masę każdej z tych ram?
  21. W Tribanie RC 520 mam 105 R7000 2x11, w Scott Speedster mam Tiagrę R4700 2x10. Jedyna i to maksymalnie minimalna różnica w działaniu dotyczy przedniej przerzutki. 105 jest minimalnie lepsza. I tyle. Tiagra nawet ładniejsza. Bierz to co ma lepszą ramę. Osprzęt będzie można zmienić, ramę, raczej ciężko. Carbonu bym nie brał - zauważ że tak poważny producent jak Trek powraca do suportów wkręcanych. Z tego tytułu wybrałbym ramę ze stopu aluminium. Jeżeli nie jesteś rowerzystą, wyczuwającym wpływ masy tylnej przerzutki na zachowanie roweru w zakrętach, to chyba carbon nie jest potrzebny. Jednakże, zestawy z carbonu wyglądają przecudnie. Używany carbon - to tylko z pewnego źródła, z pełną dokumentacją.
  22. Rower do ścigania. Lekki: ok 12kg, rama carbon. Napęd 1x10 - trochę odstaje. Przynajmniej kaseta tańsza. Za cenę 4100 myślę że warto. Sam kupiłem Romet Mustang 7 w rozmiarze M, i mimo tego że na żywo wygląda zaje...e, no to już bym go nie kupił drugi raz.
  23. Jeżeli rama jest stalowa lub ze stopu aluminium, spróbuj użyć klucza udarowego (do kół) - jeżeli posiadasz. Pamiętaj że w korbie masz gwinty lewy i prawy. Drugi patent wspomagający odkręcanie, to użycie opalarki do podgrzania mufy. Trzeba uważać żeby nie spalić lakieru. Jednakże ten patent zawsze pomagał mi w odkręcaniu min. suportów.
  24. Na pewno hamulce TRP Hy-Rd są lepsze niż hamulce Avid BB5.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...