Skocz do zawartości

Korba grx a Merida silex 200 na sorze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam rower Merida silex 200 napęd Shimano Sora. Jestem drugim właścicielem. Z przodu mechanizm korbowy Sora 50x34 a z tyłu kasetę 11 32. Jest dla mnie za mała rozpiętość przełożeń. Czy korba grx 30 46 podejdzie pod mój napęd? Jedni mówią tak a drudzy nie. Proszę o sugestie. Czy klamkomanetka Sora obsłuży korbę  grx czy trzeba zmieniać przerzutkę?

Odnośnik do komentarza

Wszystkie korby 9/10/11 rzędów są kompatybilne z napędami 9/10/11 rzędowymi.
Problemy są dwa:
1. Mufa suportowa czyli otwór w który montuje się korbę
Nie wiem jaką masz. Jeśli jest to suport gwintowany w standardzie BSA to będziesz właśnie taki potrzebował do korby GRX i nie powinno być problemu. Jeśli jest to mufa niegwintowana w standardzie PressFit to może być potrzebny adapter taki jak Token Ninja
2. Przednia przerzutka
Jeśli przerzutka jest montowana na obejmę to nie ma problemu. Problem może być jeśli jest montowana na hak i nie da się jej opuścić tak nisko żeby jej dolna część wózka znajdowała się 1-3 mm nad blatem korby co jest wymagane do prawidłowej pracy.  

Inne opcje
3. Kupujesz dłuższy hak przerzutki na zamówienie u Blackbird Mechanik Rowerowy i powinna działać kaseta 11-36.
4. Kupujesz adapter przerzutki Wolf Tooth Road Link lub jego chińską podróbkę i powinna działać kaseta 11-42 ale zmiana przełożeń będzie trochę upośledzona pod obciążeniem.

Odnośnik do komentarza

I trochę zabawy będzie z przednią przerzutką. Miałem plan wsadzić do gravela korbę GRX i polecano mi przerzutkę też GRX bo zwykła drogowa nie do końca pasuje ale da się ustawić tylko jakieś kombinacje są. Skończyło się na tym, że wybrałem bardziej mi pasującą korbę drogową więc empirycznie nie sprawdziłem. 

wrr nie da się linku wstawić

w googleach wpisz "grx crankset front derailleur sora" i link z reddit jest z takim samym problemem jak Twój. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...