Skocz do zawartości

Korba grx a Merida silex 200 na sorze


Rekomendowane odpowiedzi

Po to jest przedłużacz przerzutki żeby umożliwić opasanie łańuchem większej koronki. Tabela kompatybilności dotyczy napędów 10 i 11 rzędowych. Trudno powiedzieć co będzie na 9 rzędów ale Wolf Tooth pisze: "It also works very well with 9-speed road derailleurs."
Może nie pracować prawidłowo na skrajnych przełożeniach czyli że nie wolno jechać na kombinacji duża-największa, 50x40.

 

Przerzutka Shimano Sora ma pojemnosć 43T. Mając kasetę 11-40 tak się liczy pojemność:
(50-34) + (40-11) = 16+29 = 45. Czyli jest to poza oficjalną pojemnością przerzutki ale z praktyki 1-2 więcej nie jest zwykle problemem.

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Idź od razu w korbę 170 jak masz jakieś bóle kolan. Ja też przy 175 miałem problemy z kolanami. Przy 172,5 mniejsze ale czasem odczuwalne. Żałuję że nie zmieniłem na 170 jak mój młody który ma 183 wzrostu.

Nie widzę żadnego problemu z montażem innej korby jeśli standard suportu ten sam. Korbę Tiagra też możesz założyć. Mam taką swojej gravelo-przełajówce. Napęd Sory ma jedną jedyną zaletę. Jest kompatybilny z MTB i możesz z tyłu założyć przerzutkę MTB jakby było trzeba i kasetę MTB.

Odnośnik do komentarza

Robią Tiagrę 48x34
https://bike.shimano.com/en-EU/product/component/tiagra-4700/FC-4700.html

Osobiście wolałbym mieć korbę 46x30 w gravelu. 6 stówek widzę kosztuje w promocji:
https://www.centrumrowerowe.pl/mechanizm-korbowy-shimano-grx-fc-rx600-pd20350/?v_Id=131813&gclid=CjwKCAjw-7OlBhB8EiwAnoOEk5sBNaKuMOyWUnE9TZ6sfzQEPlcO3ir5q_I5f4XgzlRREFBGpsqFZBoCHnoQAvD_BwE

Można rozważyć zakup używanej korby Praxis, które są lepsze od Shimano. Trzeba porównać tylko ile kosztują blaty do jednej i drugiej, żeby kupić taką do której są tańsze. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, newjunior napisał(a):

Jaka jest różnica w korbie grx 2x10 a 2 x 11 ?

Teoretycznie z tego co pamiętam to chyba tarcze, koronki i łańcuchy w napędach 11-rzędowych są węższe niż w 10-rzędowych. W necie są tabelki trzeba by było poszukać i sprawdzić. I teoretycznie, jeśli się nie mylę, to łańcuch 11-rzędowy może się delikatnie klinować na tarczach 10-rzędowych a łańcuch 10-rzędowy może być delikatnie za szeroki dla kasety 11-rzędowej i może lekko ocierać o sąsiednie koronki

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...