Skocz do zawartości

Ebike rower elektryczny do 8 tys.


Rekomendowane odpowiedzi

Dałoby radę, tylko po co? Ścigałem się w zeszłym roku z chłopakiem na takim RR, chłopak miał z 20-30 kg nadwagi i ściągnięty czujnik prędkości (nie odcinał mu mocy powyżej 25km/h). Mi do idealnej sylwetki brakuje około 2 kg, ja na karbonowym rowerze XC, regularnie trenujący i ścigający się. Dałem radę trzymać jego prędkość przez 10 km, później odpadłem, u mnie tętno 180+ u kolegi okolice 150. Opony wpłyną Ci jedynie na szybsze zużycie baterii (ładowanie co 50-70 km zamiast 60-80) i będą cichsze. 
Wydaje mi się, że XL będzie ok, najwyżej skrócisz mostek. Opony 27,5 2,4" mają taką samą średnicę jak opony 28x1,5 cala. Wsadzenie węższej zmniejszy Ci koło. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jajacek napisał(a):

Na dojazdy do pracy to olać czy profanacja czy nie. Jasne że dało by się wsadzić,

Mega dzięki Panowie byłem mierzyć. W Warszawie na Bemowie mają xl i L. Fatycznie xl lepiej pasuje chociaż jakby skrócić mostek było by idealnie. Mega fajny rower, fajny amortyzator i silnik. Może jedynie przerzutki takie sobie ale to szczegół. Rower zamówiony xD. Za 7.500 zł w porównaniu z tymi co wstawiłem to mega fajna okazja. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, jajacek napisał(a):

Ale jednak 400 to trochę mało. Koledzy co testowali elektryki mówili że to lekkiego roweru typu szosa/gravel 500 Wh jest ok. ale do ciężkiego musi być 700 Wh żeby miało to sens

Myślę Jacku, że przesadzasz. Mam elektryka z akumulatorem 500Wh i z moją wagą 62kg oraz wagą roweru 26kg w maksymalnym trybie wspomagania osiągam zasięgi 90-110km po mieście (Warszawa, a więc płasko), o ile nie wieje :) zazwyczaj jeżdżę ok 26km/h, czyli szybko się rozpedzam do 25km/h, odbcina wspomaganie, sam dalej krece dosc intensywnie, chwilami jadę bez wspomagania, chwilami wspomaganie na parę sekund znowu się włączy.

Bosch ma bardzo fajny kalkulator zasięgu, gdzie można zobaczyć jak różne czynniki wpływają na zasięg. U mnie ta predykcja się sprawdza dobrze (też mam silnik Bosch)

https://www.bosch-ebike.com/en/service/range-assistant

Odnośnik do komentarza

Wiadomo że po płaskim wymagania są zupełnie inne. Kolega który jechał pod wulkan waży 70 kg. Jechał na 250 Wh na szosie w trybie Turbo. Starczyło na 30 km. Obecnie w szosie elektrycznej Speca jest 320Wh z możliwością podłączenia zewnętrznego 160 Wh w formie bidonu z baterią. W  fullu Turbo Levo Speca ważącym chyba 21 kg jest 700 Wh. ale też chyba poprawia się wydajność energetyczna tych rowerów z w kolejnych modelach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...