Skocz do zawartości

[20 000] Szosa Endurance, elektroniczne przerzutki


Rekomendowane odpowiedzi

18k za przereklamowane Pinarello na 105? W życiu bym tyle nie zapłacił. Za tyle można kupić używanego Speca Roubaix lub Treka Domane nd Di2, które są najlepszymi szosami typu endurance.

Prawie każdy czołowy producent sprzedaje szosy typu endurance. Nie są tak wygodne jak Roubaix i Domane ani tak szybkie jak Roubaix który jest najszybszą szosą endurance ze względu na optymalizację aerodynamiczną ale są całkiem niezłe. Giant Defy, Merida Scultura Endurance, Canyon Endurace, Lapierre Pulsium, Cannondale Synapse, Cube Attain, Scott Addict, Rose Reveal. 

Tu masz Rose Reveal na Di2 za 3300 Euro:
https://www.rosebikes.pl/rose-reveal-four-disc-105-di2-2716193?product_shape=shiny+aurora%2Fmatt+black+(special+effect+paint)

Odnośnik do komentarza

Ja niestety muszę jeździć głównie solo, ale zastanawiają mnie kolarze szosowi (których bardzo często widuję jeżdżąc czy to samochodem czy rowerem) co jadą w małej grupie 2 - 3 osobowej i śmigają jeden obok drugiego. To co w tak małej grupie nie ma korzyści aerodynamicznych? Na moje oko to trochę marnotrastwo energii ?.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, damianKr napisał(a):

Ja niestety muszę jeździć głównie solo, ale zastanawiają mnie kolarze szosowi (których bardzo często widuję jeżdżąc czy to samochodem czy rowerem) co jadą w małej grupie 2 - 3 osobowej i śmigają jeden obok drugiego. To co w tak małej grupie nie ma korzyści aerodynamicznych? Na moje oko to trochę marnotrastwo energii ?.

Bardzo ciężko się rozmawia gdy jedziesz za kimś ? Są kraje gdzie nie wolno jeździć w parach, ale u nas to legalne i warto korzystać ?

Odnośnik do komentarza

Przepisy pozwalają na jazdę w grupie do 15 kolarzy. Jakie to kraje gdzie nie wolno jeździć w grupie? Bo chyba takich nie spotkałem. Nasi zawodnicy trenują po całej Europie i nigdy nie było z tego powodu problemu. 

Jak jedziemy po wiochach w spokojnym tempie to gadamy w czasie jazdy. Przepisy umożliwiają jazdę dwójkową pod warunkiem, że nie utrudnia to ruchu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...