Skocz do zawartości

Szosa używana


Rekomendowane odpowiedzi

Przyzwoita cena. Kolega mojego syna sprzedawał ostatnio karbonowego Speca Tarmaca na 105 za 6k. Sztyca jak to w Treku popierdzielona i droga. Do tego roweru odradzam koła z karbonową obręczą. Nie będzie to hamować. Sugeruję alu-carbony. Rama SL jest łamliwa, więc lepiej nie przeginać. Ale naprawa nie jest droga. Fajny rower, testowałem taki.

Odnośnik do komentarza

Każdy rower do 12k ma jakieś mankamenty( karbonowy czy aluminiowy jeden ciort), powiem szczerze że zanim zacząłem się  interesować to zyciu nie myślałem że zakup lepszego roweru jest aż tak trudny. Jest olbrzymi wybór ale każdy trzeba doinwestować, w jeden mniej w drugi więcej ale realnie kwoty wychodzą kosmiczne.

Mam już zawężone pole poszukiwań jeśli chodzi o używane i nowe rowery a wciąż mam wiele pytań, uwag i znaków zapytania. Auto było mi łatwiej kupić.

Dziś będę dzwonił jeszcze do dystrybutora Ridleya w Opolu.

Dziękuję za opinię roweru. Finalnie pewnie wyjdzie z 7-8k więc chyba odpuszczę temat używanych rowerów bo nowy będzie kosztował około 4k więcej więc pchanie się w używany chyba nie ma sensu.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza

Są różne szkoły. Jak kupuję tylko używane w dobrym stanie. Ta Emonda to komfortowy rower. Rildey jest znany z bycia niekomfortowym. Taki był Ridley którego miałem, znajomi podobne odczucia. Różnica między szosą karbonową a alu jest ogromna na korzyść karbonowej. Więc ta Emonda będzie lepsza niż najlepszy rower alu jaki znajdziesz.

Odnośnik do komentarza

Dobry rower ale pogięło gościa z ceną. Jeżdżę na podobnym od wielu lat. Powinien kosztować 4000-4500 na Tiagrze i ok. 5000 na 105. może parę groszy więcej. Jak koło dobrze wykonane to taka waga nie jest problemem. Jeżdżę na kołąch Campagnolo Zonda od lat, gdzie z przodu jest 16, tył 21, moja waga zwykle w przedziale 85-95 i jeszcze ani jedna szprycha mi nie poszła. Visiony są trochę gorszej jakości ale niezłe.

Odnośnik do komentarza

Też mnie się wydawało że cena wygórowana, ale nie ma do negocjacji. Mnie tiagra w zupełności wystarczy. Właśnie mam wątpliwości co do takiej ilości szprych przy wadze 90kg. Dziękuję za kolejne info. O Treka już dzwoniłem i oferta jeszcze do negocjacji, o roubiax zadzwonię ale nie sądzę że opuści za dużo więc raczej temat spalony.

Mam pod nosem tego tarmaca w moim rozmiarze 56 i jak dadzą dobry rabat, tzn kwotę czterocyfrowa to najprawdopodobniej zdecyduje się na niego. 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...