Skocz do zawartości

Wszystkomający 20" do zjazdów po lesie :) 5000/6000 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Po namowach na forum już prawie kupiłem Indianę storm X7, rozważałem też Unibike Link, bo są w dobrych cenach i mają wszystkie opcje, na których by mi zależało*, niestety poza rozmiarem/geometrią ramy. Mam wrażenie, że nawet na opuszczonym siodełku siedzi się na nich za wysoko.
Mam 187 cm, ale wolałbym mniejszą ramę najlepiej 20" (ewentualnie 21") o bardziej zjazdowej geometrii. 
Chciałbym móc bez obaw jeździć na single trackach/bike parkach i a z czasem może nawet wjechać na jakąś hopkę... 
Może sprawdzałem rowery w złej kategorii i powinienem rozważyć raczej MTB trail niż MTB XC... 
Tylko że zestawy z powietrznym 120 raczej przekraczają budżet.
Mam starego taniego Krossa Hexagona 4.0 21" z 2018 i mnie męczy, bo jest za duży i już się sypie. Oddałem go do serwisu i zamierzam nim wciąż jeździć po mieście i na spokojniejsze trasy, dlatego to co kupię nie musi być wygodne do codziennej jazdy - co jest zaletą uni i indiany, na której mi nie zależy.

Co byście polecali?  Cena w przedziale 5000 zł // 6000 zł, a jeśli dałoby się taniej to super.

---

(Jestem otwarty na argumenty, że niektóre z wymienionych opcji nie są niezbędne, a niepotrzebnie podnoszą koszt + poproszę o sugestie na co jeszcze zwrócić uwagę)
*Co bym chciał, żeby rower miał ? 

  • powietrzny amortyzator 100 mm 
  • sztywna oś
  • przerzutki raczej 1x10/11/12 niż 2x10
  • hydrauliczne hamulce
  • linki wewnątrz ramy
  • rozmiar sztycy umożliwiający późniejszą wymianę na dropa.
  • piasta i rama boost
  • koła 29"
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, userdei napisał:

Chciałbym móc bez obaw jeździć na single trackach/bike parkach i a z czasem może nawet wjechać na jakąś hopkę... 
Może sprawdzałem rowery w złej kategorii i powinienem rozważyć raczej MTB trail niż MTB XC

@userdei

Wszystko, czego potrzebujesz do jazdy po lesie, trail, ale i do jazdy XC , hopki, pump - track... . Wrzuć do wyszukiwarki San Quentin 2 lub ostatecznie jedynka. 3 jest poza zasięgiem cenowym (chyba, że używka.Dwójka ma już zamontowanego myk-myka. Moja młoda katuje go od zimy . Rewelacja. Jeśli będziesz miał szczęście nowiutki z salona nabędziesz za 6,0 tys. Rower z czystym sercem mogę polecić. Nie daj się zrazić że to koło 27,5". Przy wyborze do tego typu zastosowań celowo poszukiwałem koła 27,5. Zobacz najlepiej rower na żywo a jeszcze lepiej, poczytaj opinie.

Odnośnik do komentarza

Indiana X7 nie ma geometrii XC. Ma bardzo wysoko poprowadzoną górną rurke. Typowy rower XC to rockrider xc 120. Miałem wcześniej rowery z zewnętrznym prowadzeniem linek, teraz mam 2 rowery z wewnętrznym i tęsknię za linkami na zewnątrz. Xc 120 ma sztyca 31,6, koledzy pod wyścigi maja w tych rowerach zamontowane myk myki na 45 cm sztycach. Ujezdzamy te rowery w bike parkach, jazda po singlach w typie swieradow jest super. Jazda po enduro trial w Bielsku, hip hopa w Szczyrku itp wymaga trochę większego skoku i szerszej opony niż 2.2. Pod agresywne zjeżdżanie szedłbym obecnie w fulla pokroju xc 100s, 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...