Skocz do zawartości

Jaki rower kupić do 10k ?


Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, ram napisał(a):

Oczywiście nie oznacza, że rekomenduję Marina Lombard. Z wymienił tych przez Ciebie dokonalbym wyboru w obszarze Domane albo Al, albo lepiej , karbononowego Domanka. Na miasto mniej wygodny, bo bardziej sztywny. Bezkonkurencyjny w przypadku zamiany szerszej opony. Odszprzedać lepiej będzie oczywiście Domanka.

Dzięki wielkie za opinie 

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, jajacek napisał(a):

W ogóle nie jestem zwolennikiem jazdy na baranku szosowym po mieście. Unikam jej jak ognia i jeżdżę po mieście na MTB lub fitnessie. Merida Silex daje najbardziej wyprostowaną pozycję z wszystkich znanych mi graveli i ma bardzo dobre opinie.

Nie upieram się na baranka. Tak naprawdę rozważam go tylko dlatego, ze można na nim jeździć szybciej niż na MTB.
Ok, a czy można jezdzic szybciej po mieście na innym MTB niż mam obecnie (Giant ATX) ? Jeśli tak to na jakim ? Czy pozostaje to jedynie w sferze wyobraźni ? ?

Odnośnik do komentarza

Żeby jeżdzić szybko na MTB, rowerze cross czy fitness wystarczy mieć dość agresywną pozycję, generującą niskie opory wiatru, szybkie opony i dobrze zestopniowany napęd. Czyli kasetę w której są małe przeskoki między koronkami. Mój syn robi sobie czasem trening na MTB po ścieżkach i po mieście. Ma wtedy średnią prędkość ok. 30 km/h. 

Natomiast jeśli nie zamierzasz jeździć po okolicznych lasach albo agresywnie po mieście czyli po schodach i krawężnikach to może amortyzator nie jest Ci potrzebny. I wtedy warto rozważyć rower typu fitness.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Rafal84 napisał(a):

Tak naprawdę rozważam go tylko dlatego, ze można na nim jeździć szybciej niż na MTB.
Ok, a czy można jezdzic szybciej po mieście na innym MTB niż mam obecnie (Giant ATX) ? Jeśli tak to na jakim ? Czy pozostaje to jedynie w sferze wyobraźni ? ?

Piszesz takie słowa, przepraszam, jakbyś nigdy nie jeździł na kole 29" calowym ? Oczywiście po mieście każde koło MTB o wielkości 29" będzie szybciej zap......lało od 27,5" a tym bardziej od gianta atx 26". Oczywiście jeśli zaopatrzysz się w 3 blaty na przodzie roweru 29"calowego. 

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, jajacek napisał(a):

Cały czas myślę o tym Marin Lombard 2 ponieważ fajnie mi się na nim jechało (szybko:) ) po ulicy i ścieżką rowerową (i tak właśnie chce w większości czasu na rowerze jeździć). Z minusów zauważyłem, że na tego typu rowerze ciężko obejrzeć się za siebie żeby sprawdzić czy coś za mną jedzie (może po prostu kwestia nabrania wprawy). Rower mogę kupić za 5200. Czy to dobra cena za taki rower? Szczerze mówiąc wolałbym kupić rower na lepszym osprzęcie, z lepsza ramą aluminiowa, ale może niepotrzebnie, bo cena do jakości w tym przypadku jest dobra? 

https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2021-lombard-2

 

Odnośnik do komentarza

Jak dobrze Ci się jechało to może warto brać? Na każdym rowerze z barankiem będzie własnie problem ze skanowanie otoczenia wokół siebie. I dlatego nie jeżdżę na nich po mieście. Ale też moja mobilność kręgosłupa i głowy jest bardzo nędzna :)

Cena 5200 jest bardzo rozsądna i co ważne w zasadzie nic w tym rowerze nie ma do wymiany. Napęd i hamulce w porządku.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Rafal84 napisał(a):

Cały czas myślę o tym Marin Lombard 2 ponieważ fajnie mi się na nim jechało (szybko:) ) po ulicy i ścieżką rowerową (i tak właśnie chce w większości czasu na rowerze jeździć).

 

 

Weź proszę pod uwagę, że ten model nie jest w sprzedaży w 2022 roku, w 2022 roku i również 2023 roku. Aha i zwróc uwagę, że do miasta z bieżnikiem slick. Nawet jeśli zdecydujesz sie jeździć po mieście na MTB HT.  Dosiadałeś już sobie Treka Domanka? Jakie wrażenia. Spróbuj, Lombard Ci nie ucieknie.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, ram napisał(a):

Weź proszę pod uwagę, że ten model nie jest w sprzedaży w 2022 roku, w 2022 roku i również 2023 roku. Aha i zwróc uwagę, że do miasta z bieżnikiem slick. Nawet jeśli zdecydujesz sie jeździć po mieście na MTB HT.  Dosiadałeś już sobie Treka Domanka? Jakie wrażenia. Spróbuj, Lombard Ci nie ucieknie.

Widziałem, ze nie ma go już w sprzedaży (nawet na oficjalnej stronie polskiej), ale do końca nie wiem co to dla mnie będzie oznaczać jako użytkownika? Problem z częściami w razie korzystania z gwarancji? Problem z odsprzedażą? 

Odnośnie opon to masz rację, też zwróciłem na to uwagę i planowałem zmienić je na jakieś z lepszym bieżnikiem.

Jechałem na Trek Domane AL2 pod koniec sierpnia. Akurat sklep był zlokalizowany przy nierównej ulicy i chodnika ze starych kwadratowych płyt więc tylko tam miałem okazje się na nim przejechać. Rower  wydawał się trochę sztywny. Może z szerszą oponą wrażenia byłyby lepsze. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie za bardzo jazdy po Warszawie z tak cienka oponą, może to tylko moje wrażenie i w praktyce byłoby dużo lepiej. Z tego co pamiętam hamulce nie były najlepsze. Jeśli kupowałbym Domane to pewnie chciałbym zmienić oponę od razu na szerszą (nie wiem jaki byłby koszt upgradeu opon?) i musiałbym wziąć wersję minimum AL4. Zastanawiałem się nad AL5 lub SL5 gdzie jest różnica w ramie alu/carbon, ale w wadze wielkiej różnicy nie ma więc zastanawiałem się czy warto inwestować w tego typu carbon. Może to jednak trochę przesada i AL4 na Tiagrze by wystarczył? Cena AL4 to około 8000, a Lombard 2 5200. 2800 różnicy. Mój budżet pozwala na AL5 albo nawet SL5, ale może nie warto dopłacać bo różnica w jeździe nie będzie tak bardzo odczuwalna?

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, ram napisał(a):

Ciekawa opcja ten Marin DSX2. BRak przerzutek z przodu i zębatka 51, tzn, że Powinien iść jak przecinek po ściekach i chodnikach?;) Płaska kierownica też w sumie jak dla mnie jest OK. Kolor wolałbym inny niż brązowy więc poszukam jeszcze :))) 

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, ram napisał(a):

Tutaj jeszcze pod rozwagę szosowego GRAVELA z płaską kierą. Wersja Marin DSX 2 posiada myk-myka. Masz wszystko w pakiecie a i cena nizsza od Lombarda.

https://sprint-rowery.pl/rower-gravel-marin-dsx-1-2023?gclid=EAIaIQobChMI3qGYlayk_QIVSJ7tCh0OTAePEAQYBCABEgJHMfD_BwE

ten kolor w DSX1 już o wiele lepszy wg mnie. Różnica między DSX 1 i DSX 2 to jest brak mykmyka w DSX1, ale też 11 biegów w DSX1 vs 12 biegów w DSX2. Czy jeszcze są jakieś istotne różnice?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...