Skocz do zawartości

Jak szybki jest dobry rower szosowy?


Rekomendowane odpowiedzi

Fajny film.

Ja mogę opowiedzieć o takim doświadczeniu. W końcu 2015 kupiłem młodemu nowego Tribana 520 na Sorze. Na początku 2016 startował na nim w pierwszych wyścigach na Mazowszu. Nie mógł się na nim uplasować na podium. Dałem mu więc swojego starego karbonowego Ridleya Excalibur 2008 na mechanicznej Ultegrze. Od razu odpalił i był trzeci na Mistrzostwach Polski Szkółek Sportowych, najważniejszej imprezie w Polsce dla uczniów szkół podstawowych. Różnica była kosmiczna.

Więc jest to potwierdzenie tego o czym często piszę. Że karbonowa, dobra używka jest lepsza niż najlepsza aluminiowa nówka. Natomiast ważne żeby nie było to zbyt stary rower. Musi akceptować bez problemu opony 25 mm, bo taki jest obecnie światowy standard.

Odnośnik do komentarza

Kolegę właśnie wczoraj namówiłem żeby kupił takiego Speca Tarmac SL5 córce, która się ściga, 6,7 kg, po zespole Tinkoff. Na takim Alberto Contador wygrywał Tour de France. Cena 10k. Za tyle obecnie kupisz aluminiowego kloca na 105 na tarczówkach.

spacer.png

Swoją drogą poprzedniego właściciela, nastolatka, też namówiłem na ten rower :) Wyrósł z niego i za moją namową kupił Speca Tarmac SL6 :)

Odnośnik do komentarza

Piękny, choć patrząc na to, że ścigam się na mtb i w niego ładuje pieniądze, 10k na rower szosowy to trochę ponad to, co chciałbym wydać na szosę. Na szosie jest taki problem, że będąc niskim (176 cm) i lekkim (67 kg) dostaje mocno po dupie od osób z niższym FTP ale większych. Chyba, że to kwestia roweru ? 
Chwilowo mam miesiąc wolny od startów w mtb, chyba sobie wyskoczę na jakieś ustawki szosowe i może to będzie moja nowa pasja w przerwach od singli ? Wtedy już budżet na coś szybszego będzie trzeba znaleźć 

Odnośnik do komentarza

A jaki masz przekrok i zasięg rąk? Nasz Tarmac 56 raczej nie dla Ciebie przy tym wzroście, więc nie będę wpychał na siłę :) Natomiast inny młody, junior od nas z klubu, który kupił od nas moją zajebistą ramę SL4 Expert, będzie chyba sprzedawał rower złożony na niej na 105. Rozmiar 54. Za jakieś 5,5-6k. Zapytam za ile. Taki powinieneś kupić. Jemu znalazłem Tarmac SL6. Ta rama ma minimalny przebieg może z 10k km.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...