Skocz do zawartości

Jakie inne sporty uprawiacie


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, jakie inne sporty poza kolarstwem ćwiczycie?

Ja kiedyś trenowalem koszykówkę (na pozycji rozgrywającego, za niski jestem na inne), potem przestalem ze względu na kontuzję kolana. Od 12 lat trenuję rekreacyjnie sporty walki - boks, potem Krav Maga, obecnie MMA. Mam taki stały, żelazny slot w kalendarzu, co tydzień 2h treningu nie do ruszenia, niezależnie od okoliczności (poza emergency). Do tego najlepiej nadaje sie sport cwiczony na sali, niezależny od pogody (śnieżyca, upal 40 stopni, burza, ...). Zarówno koszykówka, jak i sporty walki spełniają ten warunek.

Odnośnik do komentarza

Grałem przez ponad 30 lat w tenisa. Nawet turniejowo:
https://www.tenis.net.pl/amatorzy/zdzislaw-gebicz-wygrywa-na-spojni-2/4375
Ale niestety za dużo kontuzji i od paru lat nie gram. 

Z siłką raz na jakiś czas powalczę. Teraz w pandemii musieliśmy z powodu młodego wyciągnąć wszystkie moje od lat nieużywane sztangi, sztangielki i obciążenia

Jakieś biegówki jak śnieg spadnie, kajak pneumatyczny posiadamy ale coś ostatnio leży i czeka na użycie. Basen się zdarzy. 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, joesatch napisał:

Małżeństwo, wychowywanie dwójki dzieci to tyle z tych ekstremalnych do tego czasami basen czy tam nordic walking ?

Łoj, święte słowa ? Wprawdzie dzieci nie mamy i nie chcemy mieć, ale mamy psa, który musi się codziennie pomęczyć ze 2 godziny: bieganie, aport, nosework, szarpak. Do tego praca nie mniej niż 10 godzin codziennie od poniedziałku do piątku, a ostatnie pół roku zdecydowanie więcej bo wdrażamy nowy system ERP i potrwa to jeszcze kolejne kilka lat. Ciężko nawet znaleźć czas na rower, więc z innych sportów tylko ergometr wioślarski wieczorem, czasami orbitrek. Podchodziłem jak pies do jeża kilka razy do biegania, ale nie lubię.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, miro napisał:

Podchodziłem jak pies do jeża kilka razy do biegania, ale nie lubię.

Ja jakoś do biegania też nie mogę się przekonać. Tak samo jak do klasycznej siłowni - za nudno dla mnie. Dużo bardziej wolę ponaparzać w worek bokserski, a potem zrobić jakąś dynamiczną siłówkę czy interwały.

20 godzin temu, jajacek napisał:

kajak pneumatyczny posiadamy ale coś ostatnio leży

Z wodnych sportów to mnie kusi deska typu SUP. Dostałem od żony voucher na pływanie na 2 godziny, ciekawy jestem czy mi się spodoba ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Ktoś pisał, że bieganie to zło... Zgadzam się.. Był taki czas, że uwielbiałem to robić, ale powiem Wam szczerze, że od momentu jak skręciłem porządnie staw skokowy ( 2 stopnia- cudem uniknąłem operacji), to skutecznie mi się odechciało. Owszem spacery, trekking spoko. Z innych sportów- zdecydowane pływanie i łyźwiarstwo/rolkarstwo 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...