Skocz do zawartości

Wygodny MTB dla kobiety w cenie 2-3 tys zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Za 2 tysiące nie ma dobrych rowerów. Jak to mają być tylko ścieżki rowerowe i park czy utwardzone ścieżki w lesie sporadycznie to każdy się nada. I nie musi być górski. Może być trekking czy cross. Dla kogoś kto jeździ sporadycznie, pozycja na rowerze górskim może nie być wygodna. Może warto spojrzeć na nowe rowery typu trekking/cross wśród królów Allegro. Kands, Vellberg, Spartaktus, Lazaro.

Odnośnik do komentarza

Jak wejdzie do regularnej sprzedaży to w mojej opinii będzie hit. To jest dokładnie to, co większość osób szuka. Zastanawiam się jedynie nad dość mocno wyciągniętą pozycją i kołami 27,5 w wersji S. Mam dziewczynę o wzroście 160 i mamę o wzroście 164 i teraz ciężko będzie zdecydować czy iść w ramę S czy w M. Na 2023 planuje wymienić im rowery, czegoś takiego właśnie szukałem na rynku. Wolałbym jednak mieć w moim parku maszynowym rowery o tych samych wymiarach kół, ułatwiałoby to serwisowanie i pakowanie na wycieczki (same dętki 29", te same klocki hamulcowe itp). Pewnie wyjdzie, że jednej i drugiej, ze względu na niżej prowadzoną górną rurkę kupi się expl 540 w rozmiarze S. 
Ciekawe, czy nie strzelą tym rowerem sobie w stopę zmniejszając zapotrzebowanie na XC 100. Mamy tu dobry napęd 1x10, w moim odczuciu nie ma dużej różnicy dla normalnego rowerzysty między 10, 11 czy 12 blatami, jeśli zachowają rozpiętość 11x46 jest super, amortyzator powietrzny - ciekawe jak będzie działała ta marka, ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi X-Fusion RC32? 

Odnośnik do komentarza

Z mojej praktyki dętka 27,5 daje radę w 29. Z braku laku rok tak u mnie przejeździła :)

Jeśli chodzi o rozmiary to moja koleżanka, 164 wzrostu, miała rower 17,5 i był dla niej zdecydowanie za długi. Teraz jeździ na 16 cali, na kołach 27,5. Kiedyś ją też przymierzaliśmy do Kellysa w rozmiarze 1,5 cala i też był idealny.  Dwie co mają po 160 wzrostu jeżdżą na 15,5 cala, bo to jest dla nich optymalny rozmiar.

Fusion znam tylko z dumperów w fullach. Nie mają one dobrej opinii ale tragicznej też nie.

Odnośnik do komentarza
  • lukasz.przechodzen zmienił(a) tytuł na Wygodny MTB dla kobiety w cenie 2-3 tys zł.
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...