Skocz do zawartości

MTB do 7000 - Cannondale Trail 3 SL - Specialized Chisel - Kellys Gate 70


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, MalySzaryCzlowiek napisał:

To jego premiera, pewnie będzie dostępny w kratkę przez następne tygodnie. Tak samo było z ostatnio wypuszczonymi rowerami serii EXPL rockrider, teraz już są dostępne po kilka sztuk. Cena na pewno nie skoczy skoro taką już pokazali. Z Race 900 też tak było.

No jeżeli tak mówisz to spoko, dodam sobie w zakładkę i będę obserwował... Chociaż bardziej kieruję się nie w karbon a Alu, ale będę zaglądał...

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, MalySzaryCzlowiek napisał:

ROCKRIDER Rower górski MTB Rockrider Race 740 NX/GX Eagle
6 899.00zł
https://www.decathlon.pl/p/_/R-p-x323483?mc=8615562

 

 

Kolejny powazny gracz decathlonu. Zarzucam do przejrzenia bo pasuje do tematu. Ciekawi mnie co wypuszcza w kolejnych dniach. Bardzo dobry rower na karbonie i life time gwarancja.

Ciekawe czemu ten RR jest +/- 300 euro tańszy niż we francuskim decathlonie. Na zdjęciu korba Truvativ Stylo, we francuskim jest właśnie Stylo, ale w opisie polskiego Mechanizm korbowy Prowheel DMB CR 098 z kutego aluminium 6061 T6 

Odnośnik do komentarza

@Tony rzecz w tym, że decathlon nie stosuje takiej polityki. 

Sam jestem zdziwiony ceną. W stosunku do XC 900 dali oczko słabszy amortyzator, kasetę 11-50 nx zamiast 10-52 gx, tańsze i cięższe koła, inną korbę, sztyca podsiodełkowa z aluminium zamiast karbonu. 
Na plus opony, w porównaniu do wcześniejszych krakenów to oczko wyżej. 

Kaseta NX jest tańsza o jakieś 200 zł, tańsze koła o 200, amortyzator 300, korba 100 zł. Reszta to samo, więc w porównaniu do XC 900, kosztującego obecnie 8800 powinien kosztować w okolicach 8000. Sporo się tych rowerów pokaże na wyścigach jak je puszczą do sklepów ? 

 

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Tony napisał:

No jeżeli tak mówisz to spoko, dodam sobie w zakładkę i będę obserwował... Chociaż bardziej kieruję się nie w karbon a Alu, ale będę zaglądał...

Moja dobra rada: nie ma co obserwować tylko działać. Jeśli masz kasę i jesteś przekonany do kupna nie karbonu tylko Al - bierz tego Twojego, nowego speca. Będziesz miał super rower i zakończysz spekułę. Amorem najniższym powietrznym nie przejmowałbym się tak bardzo.

Tutaj jeszcze  przykładowo masz korespondencje do mnie z grudnia dot. rezerwacji dla mnie speca COMPA, co obrazuje syt. na rynku no i planowaną cenę:

"... Dnia 22 grudnia 2021 17:12 Specialized Concept Store Row-Mix Kraków <specialized@rowmix.pl> napisał(a):

Dzień dobry,

Niestety ale wszystkie modele z serii Chisel 2021 zostały już dawno sprzedane L

Zostaje już tylko poczekać na modele 2022

Model Comp na dzień dzisiejszy kosztuje 10 000 pln (ceny mogą ulec zmianie po nowym roku) i będzie dostępny w L w kolorze czerwonym:

https://www.specialized.com/pl/pl/chisel-comp/p/199641?color=319940-199641&searchText=91722-5204

Niestety jego dostawa nie będzie szybko. Liczyłbym na marzec/kwiecień 2022

Na chwilę obecną byłby Pan pierwszy na powyższy rower J

Pozdrawiam

X  XYZ  www.rowmix.com.pl .."

Odnośnik do komentarza

Jest tu problem pod postacią amora. Mój kolega, który pracuje w Giancie mówi, że zależy jak utrafisz. Jak masz niefart to totalny shit i bujasz się z reklamacjami a jak fart to działa jako-tako. Podobno Giant planuje jego nową wersję. Jak we wszystkim, co by to nie było sugeruję kupować dopiero od wersji 3 jak produkt przejdzie okres wieku niemowlęcego.

Rama bardzo dobra i bardzo lekka, dobry napęd, hamulce dno. Dla mnie zakup jak za 7,5k nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Tony napisał:

Co myślicie o nim?

Kupując parę miesięcy temu hardtaila, brałem Gianta mocno pod uwagę. Odpadł ze względu na amortyzator, diabli wiedzą co to jest, na jakich częściach składane, jak i za ile (o ile ktoś w ogóle) kiedyś będzie chciał to serwisować i naprawiać. Bywały problemy z serwisem nawet w salonach Gianta (Jacek chyba cytował w tym temacie importowane fora). Moim zdaniem trochę rydzykownie.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, jajacek napisał:

Jest tu problem pod postacią amora.

A no faktycznie, troche poczytałem, zgłębiłem temat i widzę że ludzie mają jednak pewne problemy, lekka loteria.

 

 

7 godzin temu, miro napisał:

brałem Gianta mocno pod uwagę.


Mi Giant ostatnio dość mocno przypadł do gustu, wizualnie i konstrukcyjnie bardzo fajna lekka rama i ładnie wykończona, trochę zastanawiający press-fit, no i ten amortyzator...

Więc Cannondale jak słusznie zauważyliście odpada, bo dużo trzeba bo do niego dołożyć... Kellys chyba też (ostatnio rozmawiałem z pewnym sprzedawcą i mówił mi że Kellys daje 5 lat gwarancji na ramę, gość u nich do serwisu oddał pękniętą ramę, na główce sterów, co mi nawet pokazał, stało się to zaraz po końcu gwarancji, i oczywiście producent tego już nie uznał...

No więc na chwilę obecną jako typ roweru MTB, jazdy długo dystansowej - terenowo - asfaltowej, pozostaje Specialized Chisel z 2021.

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

@jajacek @Oskarr

Odkopię trochę temat na temat tego Cannondale, gdyż pojawiła się na niego promka w Hiszpanii i z transportem wychodzi obecnie za ok 3400 zł.

https://www.mammothbikes.com/en/cannondale-trail-sl-3-2022/p-512623

Oznaczyłem Was Panowie jako najbardziej aktywnych z gigantycznego wątku o Rockriderach EXPL 540 vs XC100 🙂 

No i właśnie, czy Waszym zdaniem biorąc pod uwagę poniższe rowery, to czy dalej Decathlonowe są najbardziej opłacalne czy w tym wypadku wygrywa jednak co innego 😄 

- Rockrider EXPL540 (cena na dzisiaj 3199zł)

- Rockrider XC100 (albo Race 700, cena również 3199zł)

- Cannondale Trail SL 3 (cena ok. 3400)

- ewentualnie Radon ZR Team 7.0 (cena ok. 3000 zł - https://www.bike-discount.de/en/radon-zr-team-7.0-6 )

Odnośnik do komentarza

Rama ma sztywne osie z Boost i ma suport wkręcany BSA. Jest to przewaga na rowerami z Decathlonu na PressFit. No i jest to jeśli chodzi o brand producent z wielkiej czwórki (Spec, Scott, Trek, Cannondale). Nie wiem natomiast ile ta rama waży. Co to jest SmartForm C2 alloy huk go wie. Nie znalazłem.
Judy TK SoloAir to najtańszy amortyzator Rockshoxa dla użytkowników do ok. 80 kg wagi. Jechałem na Judy Gold ważąc 90 i pracował jako tako. Dało się żyć.
Deore 1x12 to dobrze
Jaka korba? Nie wiadomo. Napisane square taper czyli na kwadrat. Więc zapewne jakieś badziewie.
Sztyca podsiodłowa o szerokości 31,6 mm oznacza dużą sztywność. Więc raczej komfortu nie będzie.
Koła jakieś podstawowe. Piasty huk go wie.
Hamulce brak danych. Ale skoro tarcze z gównolitu SM-RT10 to pewnie badziewne Shimano MT200
Więc przede wszystkim dopytałbym o szczegóły konfiguracji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...