Skocz do zawartości

Wibracje tylnego koła podczas hamowania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W nowym rowerze Romet Orkan 8 podczas hamowania tylne koło wpada w wibracje, z racji tego, że jest to mój pierwszy rower z hamulcami tarczowo - hydraulicznymi moja wiedza na ich temat jest bardzo mała, jak narazie odtłuściłem tarcze, zamieniłem klocki tył z przodem, jednak nic to nie daje, obręcz-szprychy wydaje się okej. Rower jest nowy.

Odnośnik do komentarza

Tarcza nie ma nic do takich wibracji. Przeciez jest zablokowana. Nawet jakby była pofałdowana to zblokowana nie powinna dawać wibracji na kole. Zobacz najpierw to czy tarcza jest dokręcona dobrze i czy wszystko jest odpowiednio złapane przy szybkozamykaczu. Poruszaj kołem lewo prawo, czy piasta nie ma żadnych luzów. To wykluczy podstawowe rzeczy. A podczas jazdy czujesz wibracje czy występują one w jakimkolwiek zakresie ?

Odnośnik do komentarza

Jak sprawdzasz ręka to luzów nie poczujesz, może lepiej podjedź do serwisu żeby zobaczyli każdy z tych elementów, może być nawet tak, że zacisk hamulca wprawia w wibracje koło bo źle pracują tłoczki lub jest on nieprawidłowo zamontowany. Z takiego filmu to trochę strzelanie na ślepo. Trzeba co nie co wiedziec, żeby dobrze problem zdiagnozować. Tylko nie daj wmówić sobie w serwisie, że to normalne ?

Odnośnik do komentarza

Znaczy kiedy dokładnie występują te wibracje?
Widać że są jak ciągniesz zablokowane koło po ziemi, ale zapewne nie hamujesz zazwyczaj blokując koło?
Piszesz że są w czasie jazdy, ale także, że ustają jak dociśniesz rower do ziemi.
Czy to znaczy że jak jedziesz na rowerze (czyli jest dociśnięty do ziemi) i hamujesz (bez "palenia gumy" , czyli nie blokując tylnego koła) to wibracje są także?
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

WIbrację, podskakiwanie koła występuje jak prowadzę rower lub jadę i blokuje koło naciskając mocniej hamulec, przy delikatnym naciskaniu tego nie ma, ustępuję jak dociskam koło ręką do ziemi, nie rower ciałem  siedząc na nim, mam drugi rower jak blokuje koło hamulcem na maxa koło sunie po ziemi i tyle, nie ma żadnych drgań. Rower zawiozę na pewno do serwisu. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...